ΗΠΑ Ταξίδι στη Νεα Υορκη

North66

Member
Μηνύματα
4.306
Likes
5.054
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Το έχω ξαναπεί ότι το booking έχει γίνει ακριβότερο έως αρκετά ακριβότερο... δυστυχώς επειδή πια το χρησιμοποιεί και η κουτσή Μαρία, έχει ανεβάσει τις τιμές αρκετά σε σημείο να συμφέρει πολλές φορές να κλείνεις απευθείας μέσω του ξενοδοχείου.
 

Moda

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
το ιδιο περίπου καιρό θα ταξιδέψουμε και εμείς και ψάχνουμε κάτι ανάλογο. ένα site με διαμερίσματα είναι το apartments.apart και ένα ακόμα είναι το http://newyork.craigslist.org/hhh/ ελπίζω να βρεις κάτι
 
Last edited by a moderator:

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
καλησπερα παιδια...και εγω θα ταξιδεψω για 10 νυχτες στην αμερικη...εχω κλεισει ηδη αερ. 3/11 με 13/11 θα ειμαι νεα υορκη...τωρα το διλημα ειναι κ σκεψη να το σπασω...δηλαδη 7ν νεα υορκη κ 3 μιαμι...τι προτεινετε εσεις..η μηπως κατι αλλο?σε ποια πολη αξιζει να αφιερωσω 3 νυχτες.......να πω οτι ειναι η δευτερη φορα που παω νεα υορκη
 

giannis jo

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ,
ΕΙΜΑΙ Κ ΓΩ ΝΕΟΣ ΣΤΟ SITE.ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ.ΕΚΛΕΙΣΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕ 2 ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΕΙΣ.ΜΙΑ ΣΤΟ ΜΟΝΑΧΟ ΜΕ ΑΝΑΜΟΝΗ 2 ΩΡΕΣ Κ ΜΙΑ ΣΤΟ ΤΟΡΟΝΤΟ 1΄25.ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΛΙΓΟ Η ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΤΟΡΟΝΤΟ.ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΟΤΙ Η ΩΡΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΗ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
αρχικά πιστεύω ότι πρέπει να πατήσεις το caps lock και να μας γράφεις με μικρά.
ξεχωριστές κρατήσεις είναι οι πτήσεις ή μία κράτηση με ανταποκρίσεις;
άκου ένα παράδειγμα:
έχω δυο ξεχωριστά εισιτήρια για αύριο. ένα her-ath και ένα ath-muc-lhr.
αν καθυστερήσει το her-ath μπορεί και να χάσω αμετάκλητα το ath-muc-lhr.
αν καθυστερήσει το ath-muc η πτήση muc-lhr δεν κινδυνεύει. ή θα με περιμένει λίγο το αεροπλάνο για να επιβιβαστώ ή θα μου κλείσουν επόμενη πτήση χωρίς δική μου χρέωση. Αυτά ισχύουν ΠΑΝΤΑ και ΜΟΝΟ (κατάλαβες τώρα τη χρήση του caps lock; ) για κανονικές αεροπορικές και όχι low cost. για τις τελευταίες, βράσ' τα, ό,τι γουστάρουν κάνουν και αν σε ενημερώσουν κιόλας να τους ευχαριστήσεις...
 

giannis jo

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
μια κρατηση ειναι...απλα ειναι η πρωτη φορα που πεταω εκτος ευρωπης και δεν ξερω αν στον καναδα χρειαστει να γινει καποιος extra ελεγχος με αποτελεσμα να μην φτανει η 1΄25 που ναι η ανταποκριση..πεταω απο μοναχο με lufthansa k στο toronto παιρνω air canada
 

flying Doc

Member
Μηνύματα
200
Likes
378
Από τη στιγμή που η κράτηση είναι σε ένα εισητήριο και είναι πτήσεις κοινού κωδικού (code share) δε χρειάζεται να φοβάσαι τίποτα.
Ο χρόνος είναι υπεραρκετός, αν παραμείνεις στον χώρο transit του CYYZ δε θα ξαναπεράσεις έλεγχο, οπότε ΑΝ για οποιδήποτε λόγο η δεύτερη πτήση, καθυστερήσει / ακυρωθεί, η Lufthansa είναι υποχρεωμένη να σε βολέψει ή με διατροφή / ξενοδοχείο ή να σε βάλει στην επόμενη διαθέσιμη πτήση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.036
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom