ΗΠΑ Ταξίδι στη Νεα Υορκη

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.076
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Το έχω ξαναπεί ότι το booking έχει γίνει ακριβότερο έως αρκετά ακριβότερο... δυστυχώς επειδή πια το χρησιμοποιεί και η κουτσή Μαρία, έχει ανεβάσει τις τιμές αρκετά σε σημείο να συμφέρει πολλές φορές να κλείνεις απευθείας μέσω του ξενοδοχείου.
 

Moda

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
το ιδιο περίπου καιρό θα ταξιδέψουμε και εμείς και ψάχνουμε κάτι ανάλογο. ένα site με διαμερίσματα είναι το apartments.apart και ένα ακόμα είναι το http://newyork.craigslist.org/hhh/ ελπίζω να βρεις κάτι
 
Last edited by a moderator:

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
καλησπερα παιδια...και εγω θα ταξιδεψω για 10 νυχτες στην αμερικη...εχω κλεισει ηδη αερ. 3/11 με 13/11 θα ειμαι νεα υορκη...τωρα το διλημα ειναι κ σκεψη να το σπασω...δηλαδη 7ν νεα υορκη κ 3 μιαμι...τι προτεινετε εσεις..η μηπως κατι αλλο?σε ποια πολη αξιζει να αφιερωσω 3 νυχτες.......να πω οτι ειναι η δευτερη φορα που παω νεα υορκη
 

giannis jo

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ,
ΕΙΜΑΙ Κ ΓΩ ΝΕΟΣ ΣΤΟ SITE.ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ.ΕΚΛΕΙΣΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕ 2 ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΕΙΣ.ΜΙΑ ΣΤΟ ΜΟΝΑΧΟ ΜΕ ΑΝΑΜΟΝΗ 2 ΩΡΕΣ Κ ΜΙΑ ΣΤΟ ΤΟΡΟΝΤΟ 1΄25.ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΛΙΓΟ Η ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΤΟΡΟΝΤΟ.ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΟΤΙ Η ΩΡΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΗ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
αρχικά πιστεύω ότι πρέπει να πατήσεις το caps lock και να μας γράφεις με μικρά.
ξεχωριστές κρατήσεις είναι οι πτήσεις ή μία κράτηση με ανταποκρίσεις;
άκου ένα παράδειγμα:
έχω δυο ξεχωριστά εισιτήρια για αύριο. ένα her-ath και ένα ath-muc-lhr.
αν καθυστερήσει το her-ath μπορεί και να χάσω αμετάκλητα το ath-muc-lhr.
αν καθυστερήσει το ath-muc η πτήση muc-lhr δεν κινδυνεύει. ή θα με περιμένει λίγο το αεροπλάνο για να επιβιβαστώ ή θα μου κλείσουν επόμενη πτήση χωρίς δική μου χρέωση. Αυτά ισχύουν ΠΑΝΤΑ και ΜΟΝΟ (κατάλαβες τώρα τη χρήση του caps lock; ) για κανονικές αεροπορικές και όχι low cost. για τις τελευταίες, βράσ' τα, ό,τι γουστάρουν κάνουν και αν σε ενημερώσουν κιόλας να τους ευχαριστήσεις...
 

giannis jo

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
μια κρατηση ειναι...απλα ειναι η πρωτη φορα που πεταω εκτος ευρωπης και δεν ξερω αν στον καναδα χρειαστει να γινει καποιος extra ελεγχος με αποτελεσμα να μην φτανει η 1΄25 που ναι η ανταποκριση..πεταω απο μοναχο με lufthansa k στο toronto παιρνω air canada
 

flying Doc

Member
Μηνύματα
200
Likes
378
Από τη στιγμή που η κράτηση είναι σε ένα εισητήριο και είναι πτήσεις κοινού κωδικού (code share) δε χρειάζεται να φοβάσαι τίποτα.
Ο χρόνος είναι υπεραρκετός, αν παραμείνεις στον χώρο transit του CYYZ δε θα ξαναπεράσεις έλεγχο, οπότε ΑΝ για οποιδήποτε λόγο η δεύτερη πτήση, καθυστερήσει / ακυρωθεί, η Lufthansa είναι υποχρεωμένη να σε βολέψει ή με διατροφή / ξενοδοχείο ή να σε βάλει στην επόμενη διαθέσιμη πτήση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.148
Μέλη
38.989
Νεότερο μέλος
giota.charalampak

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom