Σερβία Ταξίδι στο Βελιγράδι.

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
λοιπόν έχει και έκανα κράτηση! θα σας πω εντυπώσεις όταν γυρίσω. Ευχαριστώ πολύ :)
Μπραβο ! Δε θα το μετανιωσεις , θα δεις ! Ο Μιλαν και η γυναικα του ειναι φοβερα παιδια .
 

Kate237

Member
Μηνύματα
103
Likes
220
Ταξίδι-Όνειρο
Ντου από παντού!
Σε ένα από τα διαμερίσματα του belness, μείναμε κι εμείς (Dositejeva 17) και είμαστε πάρα πολύ ευχαριστημένοι, ειδικά από τον ιδιοκτήτη.
Μας έδωσε οδηγίες μέσω email από το πως θα βρούμε το σπίτι, από που θα πάρουμε ταξί, πόσο θα κοστίσει τα πάντα....
Αλλά δεν ήταν μόνο αυτό. Όταν είμασταν εκεί, ένα σάββατο πρωί ο γιος μου έπαθε υμενίτιδα.
Ξύπνησε και δεν μπορούσε να περπατήσει .
Τον πήρα τηλέφωνο να με βοηθήσει και να μου πει ποιο από τα δύο νοσοκομεία που είχα βρει δεχόταν περιστατικά Σάββατο πρωί, γιατί τα αγγλικά ήταν μεγάλο εμπόδιο στην επικοινωνία με την υποδοχή των νοσοκομείων, μας ζήτησε 10 λεπτά χρόνο και όταν μας πήρε μας έδωσε ακριβείς πληροφορίες για ένα άλλο τελικά που δεν υπήρχε καν στο διαδίκτυο. Είχε κάνει όλα τα τηλέφωνα εκείνος, είχε βρει τη γυναίκα του να του δώσει οδηγίες, μας έστειλε σε μήνυμα στα σερβικά την οδό και το όνομα της κλινικής και ο ταξιτζής μας πήγε καρφί!
Τηλεφώνησε και μετά να μάθει πως είναι το παιδί!
Το διαμέρισμα ήταν μια χαρά και, αν και έπρεπε να μπούμε κατά τις 2.00 το μεσημέρι, εμείς φτάσαμε στις 7.30 το πρωί στο Βελιγράδι, η γυναίκα του (μάλλον) ήταν εκεί και μας περίμενε στην είσοδο για να μπούμε πρωί πρωί μέσα!
Η περιοχή τέλεια, το σπίτι μιας χαρά - αν και έκλεισες άλλο διαμέρισμα από αυτό που μέναμε εμείς - το μόνο αρνητικό ήταν το μάλλον προπολεμικό ασανσέρ και το ότι έπρεπε να ανεβούμε μ'αυτό το ασανσέρ στον 6ο...
 

bifteki

Member
Μηνύματα
34
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Πήγαμε λοιπόν, περάσαμε υπέροχα, γυρίσαμε... αλλά θα ξαναπάμε σίγουρα μια και έχουμε αφήσει ανοιχτούς λογαριασμούς. ιστορία δεν σας γράφω, τα έχετε πει όλα και βοηθήθηκα πολύ. Ο καιρός μας τα χάλασε την Κυριακή και μας τσάκισε, μια που με τον μικρό οι εξορμήσεις με κρύο, αέρα ΚΑΙ βροχή περιορίζονται αρκετά. Ευχαριστώ πολύ όλους για τη βοήθεια
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.425
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
βλεπω οτι ειναι σε αποσταση 700 μετρα απο κει που ειναι ολα τα αλλα και ειναι ξενοδοχειο οχι διαμερισματα ... θα εχω προβλημα; :) :p
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Μια χαρά είναι η περιοχή, στον κεντρικό δρόμο, πας όπου θες από εκεί. Εκεί πήγαινα Λύκειο και αν χαθείς στα δρομάκια έχει ωραία μαγαζιά. Δεν ξέρω όμως αν έχει φασαρία.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Μια χαρά είναι η περιοχή, στον κεντρικό δρόμο, πας όπου θες από εκεί. Εκεί πήγαινα Λύκειο και αν χαθείς στα δρομάκια έχει ωραία μαγαζιά. Δεν ξέρω όμως αν έχει φασαρία.
εσενα οταν πλησιαζει ο καιρος θα σε ενοχλησω καταλληλα! χαχα
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
βλεπω οτι ειναι σε αποσταση 700 μετρα απο κει που ειναι ολα τα αλλα και ειναι ξενοδοχειο οχι διαμερισματα ... θα εχω προβλημα; :) :p
Κι εγώ θα σου πρότεινα να μείνεις λίγο πιο κεντρικά, όχι οτι η περιοχή δεν είναι καλή αλλά αν θυμάμαι καλά υπάρχει ένα σημείο που έχει μεγάλες ανηφόρες-κατηφόρες, μετά τις πλεσκάβιτσες και τις jelen δε θα είναι κι εύκολο...:D

υ.γ αν εγκρίνει βέβαια η @Ivana πάω πάσο.;)
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
υπάρχει ένα σημείο που έχει μεγάλες ανηφόρες-κατηφόρες, μετά τις πλεσκάβιτσες και τις jelen δε θα είναι κι εύκολο...:D
αυτο οντως μας ενδιαφερει με τις ανηφορες :p @Ivana ???
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.512
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom