Σερβία Ταξίδι στο Βελιγράδι.

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
αχ...και εγω ψάχνω για βελιγράδι!!!ποτε σκεφτεσαι elenara88?
ivana...σκεφτομαι για το πάσχα....τι παιζει την ημερα του πάσχα και δευτερη ημέρα? ειναι ανοιχτά...εχει κινηση...τι μπορώ να κάνω...η μήπως βαρεθω΄?
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
αχ...και εγω ψάχνω για βελιγράδι!!!ποτε σκεφτεσαι elenara88?
ivana...σκεφτομαι για το πάσχα....τι παιζει την ημερα του πάσχα και δευτερη ημέρα? ειναι ανοιχτά...εχει κινηση...τι μπορώ να κάνω...η μήπως βαρεθω΄?
Πρωτομαγια θα παμε! :)
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Κι εγώ θα σου πρότεινα να μείνεις λίγο πιο κεντρικά, όχι οτι η περιοχή δεν είναι καλή αλλά αν θυμάμαι καλά υπάρχει ένα σημείο που έχει μεγάλες ανηφόρες-κατηφόρες, μετά τις πλεσκάβιτσες και τις jelen δε θα είναι κι εύκολο...:D

υ.γ αν εγκρίνει βέβαια η @Ivana πάω πάσο.;)
δεν είναι εκει ;) αυτός ο δρόμος που φαίνεται είναι ο δρόμος που συνδέει το κέντρο (πλατία κεντρική) με την πλατία που πάει προς το Ναό Αγ.Σάβα, δηλαδή κεντρικός. Σε αυτήν την οδό ειναι και ξενοδοχείο Μόσχα (για όσους έχουν ήδη πάει). Το σημείο απέναντι είναι το ψηλό κτήριο γνωστό ως Μπεόγκρατζανκα (το κτήριο στα δεξιά είναι http://www.panoramio.com/photo/209752).

αυτο οντως μας ενδιαφερει με τις ανηφορες :p @Ivana ???
τι ακριβώς;
αχ...και εγω ψάχνω για βελιγράδι!!!ποτε σκεφτεσαι elenara88?
ivana...σκεφτομαι για το πάσχα....τι παιζει την ημερα του πάσχα και δευτερη ημέρα? ειναι ανοιχτά...εχει κινηση...τι μπορώ να κάνω...η μήπως βαρεθω΄?
Μαγαζια για να βγείς έξω είναι ανοιχτα. Λέω πως δεν θα βαρεθείς αφού είναι πιο ωραία παερίοδος να επισκεφθεί κανείς το Βελιγράδι + δεν θα χει πολύ κόσμο επειδή θα έχουν φύγει αρκετοί.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
τελικά εκλεισα 18-22 απριλιου....τις ημερες του πάσχα και θα μεινω στο hotel majestic πρώτα ο θεός...
ευχαριστω ivana για την απάντηση.
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
καλά να περάσεις!

αν τύχει να είμαι εκεί θα σε ειδοποιήσω
 

ΚΡΟΚ

Member
Μηνύματα
81
Likes
165
Πρωτομαγια θα παμε! :)
Και εγω πρωτομαγια θα ειμαι εκει,,:clap: :clap: ε,,ρε δεν γλυτωνουμε πουθενα,,, και εχω ξαναπαει πριν 2 μηνες, οτι θελεις πες , ,ξεναγηση εκει δωρεαν που λεει και η Ιvana :haha: :haha: ,,οσο για το ξενοδοχειο βρες αλλο πιο κεντρικο καλα σου λενε,,,
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
αυτή την εμμονη με το κέντρο δεν μπορώ να την καταλάβω σίγουρα ευκολία αλλα αν περπατήσουμε και λίγο τη θα πάθουμε k αν δούμε και λίγο beograd όχι τόσο κεντρικό αλλα πραγματικό και όχι μονο
Skadarska ulica
 

ΚΡΟΚ

Member
Μηνύματα
81
Likes
165
Κοιτα φιλε μου,,αν θες να πας πιο εξω απο το κεντρο για να περπατησεις και να δεις το μερος πηγαινε μονος σου ,αλωστε επιβάλλεται να πας ,,
δεν ειναι αναγκη να ειναι το καταλυμα σου μακρια για να το κανεις,
που αν δεν κανω λαθος το ξενοδοχειο δεν ειναι στο δρομο που γραφεις
Και το κεντρο μια χαρα ειναι ,και ¨πραγματικο ¨το βρισκω.
Απο κει και περα ειναι πιο κοντα στο καστρο και το ποταμι,,
ειναι μεσα στην αγορα για οτιδηποτε χρειαστεις απο ψωνια ,καφε ,μπαρ και πολα αλλα εκτος οτι βραδυ αν εχεις βγει τριγυρω γυρνας και με τα ποδια και οχι με ταξι .
Τωρα φυσικα δεν το παιρνω σαν κανονα. ο καθενας μενει οπου γουσταρει ενοειτε.
Απλα επειδη στο βελιγραδι βρησκεις σχετικα σε καλη τιμη τα καταλυματα στο κεντρο με μικρη οικονομικη διαφορα απο αυτα πιο εξω,
θα ηταν καλυτερη επιλογη , για μενα παντα, το κεντρο,,
απο εκει και περα ειναι προσωπικη επιλογη.
 
Last edited:

vaggelakas

Member
Μηνύματα
20
Likes
10
:)ἀγαπητοί, η περιοχή στο κέντρο τού Βελιγραδίου πώς λέγεται;
Zemun, Vracar, Stari grad , Cukarica , Palilula , Savski Venac , Rakovica , Novi Beograd ;;;;
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
το κέντρο/κέντρο είναι Stari grad, Dorćol
ευρύτερη περιοχή του κέντρου είναι Palilula, Vračar
 

vaggelakas

Member
Μηνύματα
20
Likes
10
Εὐχαριστῶ.
βλέπω ότι προτείνεται γενικώς η διαμονή στο κέντρο κέντρο, ήτοι Stari grad.
Είδα επίσης, βιβλιοπωλικώς, ότι δέν υπάρχει ταξιδιωτικός οδηγός - μήν πώ ποιός καί κάνω διαφήμιση! Υπάρχει κάποιος ελληνόφωνος ταξιδιωτικός οδηγός, Ιβάνα, ξέρεις μήπως;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.017
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom