Ινδονησία Ταξίδι στο Μπαλί...τα φώτα σας

ARGYRO S.

Member
Μηνύματα
124
Likes
16
Καλησπερα! Θα ηθελα να σας ρωτησω γιατι ενδιαφερομαστε φετος τον Αυγουστο για να παμε Μπαλι οικογενειακως με 2 παιδια 17 και 11 ετων...Απο οτι ειδα εχει αρκετα σε kuta ξενοδοχεια; Ποια περιοχη προτεινετε;;, Και απο εκδρομες διαβασα με καποιον οδηγο απο πρακτορειο ειμαστε ok...Τι εκδρομες μου προτεινετε;;; Θα ειμαστε για 5-6 διανυκτερευσεις και μετα 3 Σιγκαπουρη...Θελω την βοηθεια σας...
 

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.748
Καλησπερα! Θα ηθελα να σας ρωτησω γιατι ενδιαφερομαστε φετος τον Αυγουστο για να παμε Μπαλι οικογενειακως με 2 παιδια 17 και 11 ετων...Απο οτι ειδα εχει αρκετα σε kuta ξενοδοχεια; Ποια περιοχη προτεινετε;;, Και απο εκδρομες διαβασα με καποιον οδηγο απο πρακτορειο ειμαστε ok...Τι εκδρομες μου προτεινετε;;; Θα ειμαστε για 5-6 διανυκτερευσεις και μετα 3 Σιγκαπουρη...Θελω την βοηθεια σας...
Καλησπέρα! Δεδομένου ότι έχετε λίγες διαθέσιμες μέρες, θα σας πρότεινα να μείνετε Ubud αντι Kuta, ή τουλάχιστον να "σπάσετε" τη διαμονή σας ανάμεσα σ'αυτές τις δύο περιοχές.Στην Κuta καλύτερη περιοχή θεωρείται η Seminyak.Εκδρομές που δεν πρέπει να χάσετε είναι στους κυριότερους ναούς Ulun Danu,Uluwatu, Tanah Lot,Taman Ayun κ.α. Επίσης να πάτε στους ορυζώνες tegalalang, στους καταρράκτες Sekumpul και ανάλογα με τα ενδιαφέροντα σας να επιλέξετε τι σας ταιριάζει καλύτερα. Το Μπαλί έχει πάρα πολλά πράγματα να δεις και να κάνεις. Χώρισε τα αξιοθέατα με βάση την τοποθεσία (βόρεια,νότια κλπ.) και είμαι σίγουρη ότι θα το απολαύσετε. :)
 

ARGYRO S.

Member
Μηνύματα
124
Likes
16
Καλησπέρα! Δεδομένου ότι έχετε λίγες διαθέσιμες μέρες, θα σας πρότεινα να μείνετε Ubud αντι Kuta, ή τουλάχιστον να "σπάσετε" τη διαμονή σας ανάμεσα σ'αυτές τις δύο περιοχές.Στην Κuta καλύτερη περιοχή θεωρείται η Seminyak.Εκδρομές που δεν πρέπει να χάσετε είναι στους κυριότερους ναούς Ulun Danu,Uluwatu, Tanah Lot,Taman Ayun κ.α. Επίσης να πάτε στους ορυζώνες tegalalang, στους καταρράκτες Sekumpul και ανάλογα με τα ενδιαφέροντα σας να επιλέξετε τι σας ταιριάζει καλύτερα. Το Μπαλί έχει πάρα πολλά πράγματα να δεις και να κάνεις. Χώρισε τα αξιοθέατα με βάση την τοποθεσία (βόρεια,νότια κλπ.) και είμαι σίγουρη ότι θα το απολαύσετε. :)
Σ' ευχαριστώ πολύ!!!
 
Μηνύματα
61
Likes
8
Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.
Μηχανάκι δε θα νοικιάσουμε, δεν είναι καλή ιδέα το ξέρω!
Αμάξι με οδηγό ή και μόνοι μας για τριγύρω καμιά μερα.
Βόλτα με ελέφαντα είδα ότι έχει στο safati park αλλά και στο zoo, ξέρεις ποιο απο τα δυο είναι καλύτερο σαν αξιοθέατο?
Προς το παρον μόνο η διαμονή μας απασχολεί, τις βόλτες θα τις βρούμε!
Σκεφτόμαστε επειδή φτάνουμε 5 το απογευμα να μείνομε καπου φθηνα κοντά στο αεροδρόμιο παραθαλάσσια (μέχρι να τελιώσουμε με βίζα κλπ θα είναι νύχτα και δε θα δούμε και τη διαδρομή), και απο την επόμενη μέρα να πάμε προς Ubud για τις επόμενες 5 νύχτες. Είναι πολλές για ubud η να τις μοιράσουμε?
Να κλείσουμε απο τώρα (έστω με δωρεάν ακύρωση) η να περιμένουμε μέχρι να βρούμε καμιά προσφορά? Απ'ότι βλέπω επιλογές υπάρχουν πάρα πολλές!
Εγω θα διαφωνήσω πήγαμε τον Νοέμβριο και αγοράσαμε μια κάρτα για να έχουμε ιντερνετ για να βρίσκουμε τις διαδρομές με λιγη προσοχή στον δρόμο δεν θα εχεις πρόβλημα οπου κοιτάξεις εχει μηχανάκια δεν ειναι χαζοί να οδηγάνε άλλωστε ειναι ολα μικρού κυβισμού και εκτός οτι θα προλάβεις να δεις περισσότερα αξιοθέατα θα γλυτώσεις ενα σορό χρήματα
 

Nat karag

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Γεια σας! Αρχικά διάβασα όσα γράφετε εδώ κ είναι όλα πολύ υποβοηθητικα!
Ετοιμάζουμε γαμήλιο ταξίδι στο Μπαλί για αρχές με μέσα Σεπτεμβρίου. Σκεφτόμαστε να πάμε εκτός ταξιδιωτικού δηλαδή να κλείσουμε μόνοι μας εισητηρια μέσω της σκουτ κ να κλείσουμε μόνοι μας ξενοδοχείο κ τουρ για όπου θέλουμε. Έχει πάει κανένας εκτός ταξιδιωτικού γραφείου? Είναι ασφαλές να πας εκτός ταξιδιωτικού? Κάτι που πρέπει να προσέξεις? Κ οι οδηγοί από το familybalitours ειναι αξιόπιστοι?

Επίσης έχει μείνει κανείς seminyak? Είναι τα καλά ξενοδοχεία όντως τόσο απομακρυσμένα από εστιατόρια κτλ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας! Γενικά οποιοδήποτε πληροφορία κ περαν όσων ζητάω θα φανεί πολύ χρήσιμη!
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Εγώ πάω Ιούνιο άνευ πρακτορείου..έχω κλείσει οδηγό κ πρόγραμμα..το καλύτερο είναι να μείνεις Ubud..αν θέλεις στείλε μου προσωπικό να σου πω τι κ πως
 

MATH

Member
Μηνύματα
35
Likes
125
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπόρα Μπόρα
Εγώ πάω Ιούνιο άνευ πρακτορείου..έχω κλείσει οδηγό κ πρόγραμμα..το καλύτερο είναι να μείνεις Ubud..αν θέλεις στείλε μου προσωπικό να σου πω τι κ πως
Αναμένουμε story όταν με το καλό επιστρέψεις!!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Εγώ πάω Ιούνιο άνευ πρακτορείου..έχω κλείσει οδηγό κ πρόγραμμα..το καλύτερο είναι να μείνεις Ubud..αν θέλεις στείλε μου προσωπικό να σου πω τι κ πως
Γιατί δεν τα γράφεις δημοσίως, να βοηθηθούν και άλλα μέλη;
 

Nat karag

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Και μια ερώτηση ακόμη. Έχει πάει κανείς στο Bali zoo η στο Bali safari and marine park ? Κατά τη γνώμη σας ποιο αξίζει πιο πολύ ?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.703
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom