Ινδονησία Ταξίδι στο Μπαλί...τα φώτα σας

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ναι καταλαβαίνω πως η nusa Penida ίσως πρέπει να αφαιρεθεί αν χάσουμε όλες αυτές τις παραλίες.. ποια αλλά μέρη πιστεύεις έχουν αντίστοιχο ενδιαφέρον? Στον χρόνο που διαθέτουμε λες θα μπορούσε να προστεθεί κάτι τέτοιο? αν βγάλουμε τη nusa Penida φυσικά...
Δες Kri και Kai Kecil. Πολύ διαφορετικά μεταξύ τους αλλά παράδεισοι με ελάχιστο τουρισμό, θα τα γράψω και στην ιστορία μου (συμπτωματικά τώρα τη συνεχίζω είχε μείνει λίγο στάσιμη). Μιλάμε για ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ μέρη.
 

panost3

Member
Μηνύματα
30
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπώνια
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δες Kri και Kai Kecil. Πολύ διαφορετικά μεταξύ τους αλλά παράδεισοι με ελάχιστο τουρισμό, θα τα γράψω και στην ιστορία μου (συμπτωματικά τώρα τη συνεχίζω είχε μείνει λίγο στάσιμη). Μιλάμε για ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ μέρη.
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, θα τα κοιτάξω και τα 2. Την ιστορία σου την διαβάζω και είναι είναι συναρπαστική, ανυπομονώ για την συνέχεια! Όσον αφορά τον Δεκέμβριο τι πιστεύεις? Να το τολμήσουμε ή θα μας το χαλάσει ο καιρός?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, θα τα κοιτάξω και τα 2. Την ιστορία σου την διαβάζω και είναι είναι συναρπαστική, ανυπομονώ για την συνέχεια! Όσον αφορά τον Δεκέμβριο τι πιστεύεις? Να το τολμήσουμε ή θα μας το χαλάσει ο καιρός?
προφανώς δεν είναι η καλύτερη εποχή, αλλά ακόμη κι έτσι διαβάζω για 13 μέρες βροχή το Δεκέμβριο που σημαίνει ότι αν δεν είστε γκαντεμηδες θα έχετε αρκετές μέρες χωρίς καθόλου βροχή. όταν βρέχει βέβαια θα ανοίγουν οι ουρανοί με 90mm βροχης αλλά απαγορευτικό δεν το βρίσκω, η Αθήνα πχ έχει γύρω στα 55mm το Δεκέμβριο. Η ζέστη και υγρασία θα είναι μπόλικη βέβαια.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, θα τα κοιτάξω και τα 2. Την ιστορία σου την διαβάζω και είναι είναι συναρπαστική, ανυπομονώ για την συνέχεια! Όσον αφορά τον Δεκέμβριο τι πιστεύεις? Να το τολμήσουμε ή θα μας το χαλάσει ο καιρός?
Εμείς είχαμε πάει αρχές Μάη και τις 6 από τις 8 μέρες έβρεχε. Υποτίθεται οτι ήταν dry season. Δεν έβρεχε όλη μέρα αλλά έβρεχε. Δεν επηρέασε καθόλου το πρόγραμμά μας. Μόνο τις φωτογραφίες επηρέασε που δεν ήταν τόσο φωτογενείς. Δεν ξέρω πόσο πιο χάλια μπορεί να είναι το Δεκέμβρη αλλά αν δεν έχεις εναλλακτική, να πας. Το πολύ πολύ να μην πας σε παραλίες.
 

panost3

Member
Μηνύματα
30
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπώνια
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
ευχαριστώ για τις απαντήσεις! κι εγώ νομίζω θα ποντάρω στην τύχη μας και θα κλείσω για δεκέμβρη... και με βροχή στην τελική, θα τα καταφέρουμε.
 

dimis87

Member
Μηνύματα
125
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Καραιβικη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
ευχαριστώ για τις απαντήσεις! κι εγώ νομίζω θα ποντάρω στην τύχη μας και θα κλείσω για δεκέμβρη... και με βροχή στην τελική, θα τα καταφέρουμε.
Μην πας Δεκέμβριο να πας Αύγουστο να το ευχαριστηθείς αρκετά δεν ξες ποτέ και αν ξαναβρεθείς εκεί πέρα
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Μην πας Δεκέμβριο να πας Αύγουστο να το ευχαριστηθείς αρκετά δεν ξες ποτέ και αν ξαναβρεθείς εκεί πέρα
Συμφωνώ... Σε τέτοια μέρη δεν πας και συχνά.. βέβαια και εγώ που πήγα τέλη Ιούλη, την βροχή την έζησα, αλλά όχι και πολύ..
 

panost3

Member
Μηνύματα
30
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπώνια
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις! Η αλήθεια είδα τώρα πως η scoot έχει βάλει τον Αύγουστο τιμές αντίστοιχες (και λίγο φθηνότερες) με αυτές που θα έδινα τον Δεκέμβρη με την qatar... Αν και αρχικά ήθελα να την αποφύγω την scoot, σκέφτομαι να συμβιβαστώ ώστε να γίνει το ταξίδι Αύγουστο.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις! Η αλήθεια είδα τώρα πως η scoot έχει βάλει τον Αύγουστο τιμές αντίστοιχες (και λίγο φθηνότερες) με αυτές που θα έδινα τον Δεκέμβρη με την qatar... Αν και αρχικά ήθελα να την αποφύγω την scoot, σκέφτομαι να συμβιβαστώ ώστε να γίνει το ταξίδι Αύγουστο.
Μια χαρά είναι η scoot!!!!
 

Nikoletta!

Member
Μηνύματα
46
Likes
109
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Εγώ πήγα αρχές Αυγούστου στο Μπαλί και από τις 9 μέρες που έμεινα εκεί έβρεξε μόνο ένα βράδυ, σαν να είχαν ανοίξει οι ουρανοί. Φίλοι που πήγαν Σεπτέμβριο είχε επίσης καλό καιρό, τους έβρεξε 2 μέρες για λίγες ώρες το πρωί. Βέβαια ο καιρός είναι και θέμα τύχης σε αυτά τα μέρη αλλά εγώ στη θέση σου θα πήγαινα Αύγουστο για να τον έχω με το μέρος μου. 😊
 

retzi

Member
Μηνύματα
15
Likes
7
Εμεις πηγαμε μεσα Σεπτεμβρη και αν εξαιρεσουμε την συννεφια που ειχε για καποιες ωρες της ημερας αλλα και την τελευταια μερα στο Ubud που ανοιξαν κυριολεκτικα οι ουρανοι (Εριχνε καρεκλοποδαρα για σχεδον 18 σερι ωρες!!) τις υπολοιπες ειχε πολυ καλο καιρο! Δεκεμβρη αν ρωτας εμενα προσωπικα θα τον απεφευγα γιατι εχει περισσοτερες πιθανοτητες να πεσεις στους μουσωνες τους και να σου "χαλασει" εν μερει το ταξιδι.
 

dimis87

Member
Μηνύματα
125
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Καραιβικη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Εγώ πάλι βλέπω ότι αντί να πέφτουν τα αεροπορικά έχουν μια διαρκή άνοδο συνεχώς..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.386
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom