Ινδονησία Ταξίδι στο Μπαλί...τα φώτα σας

nikos19811

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Καλησπέρα για Μπαλί 12 μέρες είναι αρκετές ;
Αν μπορεί κάποιος να μου πει σε ποιο η ποια μέρη να κοιτάξω για διαμονή
Εύχαριστω !!!!!
 

thespx89

Member
Μηνύματα
16
Likes
27
Καλησπέρα για Μπαλί 12 μέρες είναι αρκετές ;
Αν μπορεί κάποιος να μου πει σε ποιο η ποια μέρη να κοιτάξω για διαμονή
Εύχαριστω !!!!!
Καλησπέρα, και ναι και όχι, εξαρτάται από το τι θέλεις να δεις και από το αν έχεις σκοπό να κάνεις εκδρομές και σε άλλα νησιά (Γκίλι, Κόμοντο κλπ).

Σε πολύ γενικές γραμμές το νότιο τμήμα του νησιού είναι το πιο τουριστικό, το βόρειο είναι λιγότερο τουριστικό και πιο "παρθένο" οπότε έχοντας πράγματα να δεις και στα 2 η λογική λέει διαμονή στην Ubud που είναι στο κέντρο περίπου.
 

nikos19811

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Καλησπέρα, και ναι και όχι, εξαρτάται από το τι θέλεις να δεις και από το αν έχεις σκοπό να κάνεις εκδρομές και σε άλλα νησιά (Γκίλι, Κόμοντο κλπ).

Σε πολύ γενικές γραμμές το νότιο τμήμα του νησιού είναι το πιο τουριστικό, το βόρειο είναι λιγότερο τουριστικό και πιο "παρθένο" οπότε έχοντας πράγματα να δεις και στα 2 η λογική λέει διαμονή στην Ubud που είναι στο κέντρο περίπου.
Οι αποστάσεις είναι μεγάλες ;
Μήπως να νοίκιαζα αυτοκίνητο έλεγα αν και απ ότι ειδα τα ταξί είναι φθηνά εκεί..
Από παραλίες αξίζει ;
 

thespx89

Member
Μηνύματα
16
Likes
27
Οι αποστάσεις είναι μεγάλες ;
Μήπως να νοίκιαζα αυτοκίνητο έλεγα αν και απ ότι ειδα τα ταξί είναι φθηνά εκεί..
Από παραλίες αξίζει ;
Ναι είναι μεγάλες.
Όχι δεν αξίζει να νοικιάσεις, νοικιάζεις ταξί για ολόκληρη τη μέρα με €35-40
Κάνεις μπάνιο άνετα, προσωπικά θεωρώ τις ελληνικές πολλές κλάσεις ανώτερες
 

nikos19811

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Ναι είναι μεγάλες.
Όχι δεν αξίζει να νοικιάσεις, νοικιάζεις ταξί για ολόκληρη τη μέρα με €35-40
Κάνεις μπάνιο άνετα, προσωπικά θεωρώ τις ελληνικές πολλές κλάσεις ανώτερες
Όποτε τις μέρες να τις μοιράσω σε ubud και κάπου παραλιακά για μπάνιο
 

kofidenia

Member
Μηνύματα
146
Likes
608
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία, Μέλανας Δρυμός
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλληνική Πολυνησία
Όποτε τις μέρες να τις μοιράσω σε ubud και κάπου παραλιακά για μπάνιο
To μπάνιο είναι λίγο σχετικό. Εγώ όπου πήγα είχε κόκκινη σημαία και δεν κολύμπαγε κανείς.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Αλήθεια ;προτείνεις κάποιο άλλο μέρος παραθαλάσσιο ;
Καλέ μου άνθρωπε, θα πας 12 μέρες στο Μπαλί και θα χαραμίσεις τις μισές σε μία παραλία; Η ομορφιά του νησιού δεν είναι οι παραλίες του. Είναι η ζούγκλα, οι ναοί, οι ορυζώνες, οι καταρράκτες, οι λίμνες. Για μένα οι πιο αξιόλογες παραλίες είναι η dreamland και η nusa dua. Αλλά και πάλι δεν θα καθόμουν πάνω από 3 μέρες. Εχει τόσα πράγματα να δεις που το θεωρώ χάσιμο χρόνου.
 
Last edited:

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Καλέ μου άνθρωπε, θα πας 12 μέρες στο Μπαλί και θα χαραμίσεις τις μισές σε μία παραλία; Η ομορφιά του νησιού δεν είναι η παραλίες του. Είναι η ζούγκλα, οι ναοί, οι ορυζώνες, οι καταρράκτες, οι λίμνες. Για μένα οι πιο αξιόλογες παραλίες είναι η dreamland και η nusa dua. Αλλά και πάλι δεν θα καθόμουν πάνω από 3 μέρες. Εχει τόσα πράγματα να δεις που το θεωρώ χάσιμο χρόνου.
συμφωνω απόλυτα, η ζωή στα τουριστικα θερετρα αξίζει μόνο για το βραδυ που εχεις επιλογες διασκεδασης, το πρωί δεν έχει ουσιαστικά τπτ να κάνεις , το να πας σε παραλία είναι χασιμο χρόνου, πήγαινε σε οποιοδηποτε νησι της χωρας μας μαλλον θα ειναι και καλύτερα, μπορεις βεβαια να φευγεις τα πρωινα με οχημα αλλά ειναι αρκετα μακρυα και θα εχεις πολύ χασιμο χρόνου, εγω θα εμενα τουλαχιστον τις μισες μερες στο ουμπουντ για να κανω ολα οσα πρέπει, πολλά ξενοδοχεια εχουν πισινα εκει και μεσα στην ζουγκλα ειναι πραγματικα απολαυστικό είτε στο τελος μιας κουραστικης μερας είτε το πρωι νωρις..
 

Hayate

Member
Μηνύματα
843
Likes
5.133
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Αλήθεια ;προτείνεις κάποιο άλλο μέρος παραθαλάσσιο ;
Εχετε μερες οποτε προλαβαινετε Nusa Penida για κανα 2 μερες η Gili islansds για λιγο παραπανω..αλλα γενικα ναι οπως σου γραψανε οι παραλιες του νησιου δεν ειναι τιποτα μπροστα στα αλλα αξιοθεατα του νησιου...Kuta για partylife ναι αν ειναι αυτο που ζητατε,μεχρι εκει(αν και αν πηγαινα προς τα εκει θα προτιμουσα Canggu η Seminyak)...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom