Ινδονησία Ταξίδι στο Μπαλί...τα φώτα σας

nikos19811

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Εχετε μερες οποτε προλαβαινετε Nusa Penida για κανα 2 μερες η Gili islansds για λιγο παραπανω..αλλα γενικα ναι οπως σου γραψανε οι παραλιες του νησιου δεν ειναι τιποτα μπροστα στα αλλα αξιοθεατα του νησιου...Kuta για partylife ναι αν ειναι αυτο που ζητατε,μεχρι εκει(αν και αν πηγαινα προς τα εκει θα προτιμουσα Canggu η Seminyak)...
Θα έχουμε και το παιδί μας 7 χρόνων όποτε για βράδυ χαλαρά πράγματα
Θα κάτσω να μελετήσω τα μέρη που μου έγραψες
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.392
Έχω μια ερώτηση να κάνω και δεν είναι τρολλ :haha: αλλά δεν ξέρω ποιον να ρωτήσω.

Μου πετάχτηκε αυτό σε ένα γκρουπ στο φιμπι για το Μπαλί που ακολουθώ:

Bali tourists warned after X-rated items confiscated

Δηλαδή μπορούν να βρουν κάτι τέτοιο σε μια τσεκαρισμένη βαλίτσα και να την ανοίξουν και να το κατασχέσουν; Και πες να το κατασχέσουν, μην βρεθείς με κάνα πρόστιμο από το πουθενά.

Φαντάστηκα ότι ίσως είναι fake news.

Disclaimer: Mην με μπαναρετε για NSFW αλλά και αυτά μες στη ζωή είναι :haha:
 

Χριστίνα19

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γειά σε όλους!!! Πρώτη φορά θα ταξιδέψω εξωτερικό και η πρώτη φορά θα είναι στο μπαλι..δυστυχώς θα εχω μόνο.5 βραδιά να μείνω...θα ήθελα μια βοήθεια σχετικά με το μέρος π είναι καλύτερα να μείνεις.. ή αν μπορώ ν χωρίσω στα 2 τις μερες μου ..κ αν είναι εμπιστοσύνης και αξίζει να κλείσεις μέσω airbnb..
 

kofidenia

Member
Μηνύματα
146
Likes
608
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία, Μέλανας Δρυμός
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλληνική Πολυνησία
Γειά σε όλους!!! Πρώτη φορά θα ταξιδέψω εξωτερικό και η πρώτη φορά θα είναι στο μπαλι..δυστυχώς θα εχω μόνο.5 βραδιά να μείνω...θα ήθελα μια βοήθεια σχετικά με το μέρος π είναι καλύτερα να μείνεις.. ή αν μπορώ ν χωρίσω στα 2 τις μερες μου ..κ αν είναι εμπιστοσύνης και αξίζει να κλείσεις μέσω airbnb..
Καλημέρα και καλή αρχή στα ταξίδια σου! Αφού θα έχεις μόνο 5 μέρες στη διάθεσή σου θα σου πρότεινα να μείνεις μόνο UBUD να το έχεις ως βάση και να κάνεις μονοήμερες εκδρομές τριγύρω. Καλύτερα να μη φας το χρόνο σου σε μετακινήσεις, η κίνηση είναι απίστευτη. Εγώ μέσω AIRbnb έκλεισα και έμεινα πολύ ευχαριστημένη.
 

Χριστίνα19

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημέρα και καλή αρχή στα ταξίδια σου! Αφού θα έχεις μόνο 5 μέρες στη διάθεσή σου θα σου πρότεινα να μείνεις μόνο UBUD να το έχεις ως βάση και να κάνεις μονοήμερες εκδρομές τριγύρω. Καλύτερα να μη φας το χρόνο σου σε μετακινήσεις, η κίνηση είναι απίστευτη. Εγώ μέσω AIRbnb έκλεισα και έμεινα πολύ ευχαριστημένη.
Ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια!! Δλδλη οι εκδρομές π αξίζουν είναι κοντά εκει; μπορείς να μου προτείνεις ένα top 3 από αξιοθεατα;,;
 

kofidenia

Member
Μηνύματα
146
Likes
608
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία, Μέλανας Δρυμός
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλληνική Πολυνησία
Ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια!! Δλδλη οι εκδρομές π αξίζουν είναι κοντά εκει; μπορείς να μου προτείνεις ένα top 3 από αξιοθεατα;,;
Ναι κυρίως από εκεί είναι. Αν είχες παραπάνω μέρες ίσως ήταν καλό να μείνεις και κάπου νότια για να είσαι πιο κοντά με Uluwatu αλλά δεν πειράζει.
Λοιπόν, κάποια από τα αξιοθέατα εκτός Ubud είναι: Tirta Empul Temple, Tegalalang Rice Terrace, Besakih Temple, Τanah Lot temple, Penglipuran Village, Pura Luhur Batukau temple, Tegenungan waterfall, μπορείτε να επισκεφτείτε φυτείες καφέ, mt Batur για ανάβαση και ανατολή απο ψηλά.
Μέσα στο Ubud έχεις το παλάτι, το δάσος με τις μαϊμούδες، Ubud market.
 

michalis87

Member
Μηνύματα
88
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Καλημέρα,

αρχές του Μαϊου θα πάμε 3 φίλοι για 7 βράδια στο Μπαλί. θα ήθελα όσοι γνωρίζουν να μου προτείνουν πως μπορώ να μοιράσω τις διανυκτερεύσεις. δηλαδή σε ποιες περιοχές να μείνουμε και αν αξίζει να μείνουμε και σε κάποιο άλλο κοντινό νησάκι ή απλά να αφιερώσουμε μονοήμερες εκδρομές.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.116
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
5 Ubud και 2 Gili Islands ,αφού θέλετε κάποιο νησι,είναι μια ιδέα...Από Ubud κάνεις και 4 μονοήμερες(1 ολόκληρη στην πόλη θα έλεγα),θα είστε και παρέα οπότε το κόστος για κάποιον οδηγό θα είναι πολύ υποφερτό ..
 

nikos19811

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Σκεφτόμαστε κ εμείς οικογενειακώς για Αύγουστο 11 μέρες ..λέμε 3 μέρες ubud και τις υπόλοιπες kuta να είμαστε κοντά σε παραλία
Ubud τι εχει να δούμε αν ξέρει κάποιος και α αξίζει για 3 βραδιά..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δε θα πατούσα καθόλου Kuta (μπορείτε να πάτε και στη Ζάκυνθο να δείτε μεθυσμενους) και Ουμπουντ μόνο μια επίσκεψη. Διαμονή μόνο βόρεια του Ουμπουντ κι επίσκεψη μόνο μέχρι εκεί, τιποτε πιο νότια.

Η nusa penida έχει πολλά να δεις και να κάνεις, αν και 5 μέρες στο Μπαλί είναι λίγες, θα έκανα 5 + 2.
 

nikos19811

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
Δε θα πατούσα καθόλου Kuta (μπορείτε να πάτε και στη Ζάκυνθο να δείτε μεθυσμενους) και Ουμπουντ μόνο μια επίσκεψη. Διαμονή μόνο βόρεια του Ουμπουντ κι επίσκεψη μόνο μέχρι εκεί, τιποτε πιο νότια.

Η nusa penida έχει πολλά να δεις και να κάνεις, αν και 5 μέρες στο Μπαλί είναι λίγες, θα έκανα 5 + 2.
Ειδα για gilli islands εκεί αξίζει για 1-2 μέρες ;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ειδα για gilli islands εκεί αξίζει για 1-2 μέρες ;
Αν σου αρεσει αξίζει, αν όχι δεν αξίζει. Σε φώτισα! Θέμα γούστου είναι το τι "αξιζει". Για μένα πολλοί τουρίστες, μόνο μπάνιο , που δε με αφορά. Για άλλους όμως "αξιζει". Η απόσταση είναι τέτοια που πηγαίνοντας με ταχύπλοο όντως γίνεται να περάσετε 2 μέρες και οι παραλίες είναι απείρως καλύτερες από του Μπαλί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.477
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom