Ινδονησία Ταξίδι στο Μπαλί...τα φώτα σας

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Είσαι υπέροχος. Να περάσεις τέλεια!!! Περιμένω ενημέρωση για όλα.... την βιζα αυτή θα την βγάλω μόλις φτάσω εκεί. Θα μου πουν αυτοί να φανταστώ. Καο εσυ χωρίς ταξιδιωτικό το κάνεις εε ; εχω πολυ άγχος
Ευχαριστώ! Την βίζα την βγάζεις εκεί ναι...θα χρειαστούν διαβατήριο και αποδεικτικά επιστροφής ή συνέχειας του ταξιδιού , και 30 ευρώ σε ρουπία (500.000) !
Χωρίς ταξιδιωτικο ναι ,γιατί δεν με βόλευε το πρόγραμμα που μου έβγαζαν, και ήταν και ακριβότερα βεβαίως!! Και εγώ αγχωνομουν, αλλά δύο καλά παιδιά σε αυτό το φόρουμ με βοήθησαν και με ξεαγχωσαν! Δεν θέλει άγχος ,έναν οδηγό θα βρεις από πριν και θα βγάλετε πρόγραμμα, θα διαβάσεις και εδώ τις ιστορίες και είσαι κομπλέ!
 
Μηνύματα
36
Likes
13
Ευχαριστώ! Την βίζα την βγάζεις εκεί ναι...θα χρειαστούν διαβατήριο και αποδεικτικά επιστροφής ή συνέχειας του ταξιδιού , και 30 ευρώ σε ρουπία (500.000) !
Χωρίς ταξιδιωτικο ναι ,γιατί δεν με βόλευε το πρόγραμμα που μου έβγαζαν, και ήταν και ακριβότερα βεβαίως!! Και εγώ αγχωνομουν, αλλά δύο καλά παιδιά σε αυτό το φόρουμ με βοήθησαν και με ξεαγχωσαν! Δεν θέλει άγχος ,έναν οδηγό θα βρεις από πριν και θα βγάλετε πρόγραμμα, θα διαβάσεις και εδώ τις ιστορίες και είσαι κομπλέ!
Αποδεικτικό θα ριναι το εισιτήριο επιστροφής να φανταστω; συνάλλαγμα θα κανω στο αεροδρόμιο; συγνώμη που σε ρωτάω για ολα!!! Ναι εχω σκοπό να.μιλησω με το family bali tour. Και πάλι σε ευχαριστώ
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Αποδεικτικό θα ριναι το εισιτήριο επιστροφής να φανταστω; συνάλλαγμα θα κανω στο αεροδρόμιο; συγνώμη που σε ρωτάω για ολα!!! Ναι εχω σκοπό να.μιλησω με το family bali tour. Και πάλι σε ευχαριστώ
Ναι ναι! Ότι θέλεις ρωτησε , μην το σκέφτεσαι.. συνάλλαγμα εξαρτάται από εσένα ! Εμας θα έρθει να μας παραλάβει ο Gede από το family bali tour, και τον έχω ενημερώσει να με πάει για συνάλλαγμα.. στο αεροδρόμιο πάντα σου δίνουν λιγότερα!! Τώρα αν πχ φτάσεις Κυριακή ή βράδυ θα σου πει ο οδηγός αν θα βρεις ανοικτό exchange.. αλλιώς αναγκαστικά θα κάνεις ένα ποσό( μικρό) στο αεροδρόμιο ή ακόμα και στην Ελλάδα.. υπάρχει και η λύση της ρεβολουτ πάντα, αλλά για πληρωμές με κάρτα !
 
Μηνύματα
36
Likes
13
Ναι ναι! Ότι θέλεις ρωτησε , μην το σκέφτεσαι.. συνάλλαγμα εξαρτάται από εσένα ! Εμας θα έρθει να μας παραλάβει ο Gede από το family bali tour, και τον έχω ενημερώσει να με πάει για συνάλλαγμα.. στο αεροδρόμιο πάντα σου δίνουν λιγότερα!! Τώρα αν πχ φτάσεις Κυριακή ή βράδυ θα σου πει ο οδηγός αν θα βρεις ανοικτό exchange.. αλλιώς αναγκαστικά θα κάνεις ένα ποσό( μικρό) στο αεροδρόμιο ή ακόμα και στην Ελλάδα.. υπάρχει και η λύση της ρεβολουτ πάντα, αλλά για πληρωμές με κάρτα !
Μα πως θα βγάλω την βίζα αν δεν εχω συνάλλαγμα στα αεροδρόμιο;πφ... βουνό ολα. Δε θα έρθουν να σε πάρουν.απο το ξενοδοχείο; εγω θα κλείσω uboud. Έχουν υπηρεσία μεταφοράς λέει
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Μα πως θα βγάλω την βίζα αν δεν εχω συνάλλαγμα στα αεροδρόμιο;πφ... βουνό ολα. Δε θα έρθουν να σε πάρουν.απο το ξενοδοχείο; εγω θα κλείσω uboud. Έχουν υπηρεσία μεταφοράς λέει
Ναι σωστο το παρέλειψα αυτό, άρα αναγκαστικά θα πρεπει να έχεις ένα ποσό σε τοπικό νόμισμα! Από το ξενοδοχείο μου ζήτησαν 20 ευρώ για να με παραλάβουν ,ο Gede είπε 12 οπότε τον προτίμησα( μιας και θα τον έχω και για οδηγό).. Ubud και εμείς στην αρχή.. απλά δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι ούτε να τα σκέφτεσαι αυτά.. είναι πολύ νωρίς ακόμα! Εμείς όταν σκεφτόμασταν για Μπαλί ζητουσαν ακόμα pcr test στην άφιξη.. αλλάζουν συνέχεια αυτά, και το ταξίδι είναι σε 3 μήνες!!
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Ευχαριστώ! Την βίζα την βγάζεις εκεί ναι...θα χρειαστούν διαβατήριο και αποδεικτικά επιστροφής ή συνέχειας του ταξιδιού , και 30 ευρώ σε ρουπία (500.000) !
Χωρίς ταξιδιωτικο ναι ,γιατί δεν με βόλευε το πρόγραμμα που μου έβγαζαν, και ήταν και ακριβότερα βεβαίως!! Και εγώ αγχωνομουν, αλλά δύο καλά παιδιά σε αυτό το φόρουμ με βοήθησαν και με ξεαγχωσαν! Δεν θέλει άγχος ,έναν οδηγό θα βρεις από πριν και θα βγάλετε πρόγραμμα, θα διαβάσεις και εδώ τις ιστορίες και είσαι κομπλέ!
Έχει αλλάξει κάτι; Το 2017 που πήγα, για Έλληνες πολίτες δεν χρειαζόταν να πληρώσεις για βίζα.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Έχει αλλάξει κάτι; Το 2017 που πήγα, για Έλληνες πολίτες δεν χρειαζόταν να πληρώσεις για βίζα.
Έχει αλλάξει ότι ήρθε ο κοβιντ.. μέχρι πριν 3 μήνες νομίζω το Μπαλί δεν δεχόταν καν επισκέπτες! Τώρα έχει μια λίστα με 70 χώρες που δέχεται, με την προϋπόθεση της βίζας..
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Λέτε να γίνει καμια χαζομάρα και να το κλείσουν πάλι; τι θα τα κάνω τα εισιτήρια;
Να το κλείσουν δεν νομίζω.. να επανέλθει το pcr test θα μπορούσε στην άφιξη ή στην επιστροφή στην Ελλάδα..
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Ισχύει ότι πρέπει να έχεις πληρωμένο ξενοδοχείο; εγω θα κλείσω από τη booking και θα πληρώσω εκει. Οχι;
Δεν ισχύει κάτι τέτοιο από όσο γνωρίζω! Από την στιγμή που θα δουν ότι επιστρέφεις στο διάστημα των 30 ημερών που διαρκεί η VOA( VISA ON ARRIVAL) , πιθανότατα δεν χρειάζονται κάτι άλλο! Δεν χρειάζεται άγχος!!!
 
Μηνύματα
36
Likes
13
Δεν ισχύει κάτι τέτοιο από όσο γνωρίζω! Από την στιγμή που θα δουν ότι επιστρέφεις στο διάστημα των 30 ημερών που διαρκεί η VOA( VISA ON ARRIVAL) , πιθανότατα δεν χρειάζονται κάτι άλλο! Δεν χρειάζεται άγχος!!!
Αυτη την βίζα μπορείς να την προμηθευτείς και από εδώ; με άγχωσες με την ασφάλεια ταξιδιου. Που θα τα βρω ολα αυτα. Συγνώμη

Σε έπριξα και σενα. Απο οτι ειδα γαμήλιο ταξίδι και για σενα. Να ζήσετε. Και εμένα γαμήλιο ειναι
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom