Ινδονησία Ταξίδι στο Μπαλί...τα φώτα σας

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Το είχαμε κάνεις κι εμείς στο alas harum το 2019,διπλή κούνια.Ηταν μέτρια σαν εμπειρία επειδή είμαι υψοφοβικος,πιο πολύ να κάνω το χατίρι της συζύγου.
View attachment 401706
Off topic,αλλά η συγκεκριμένη ρυζοφυτεια με τον χώρο δραστηριοτήτων έχει ανέβει από τότε πάρα πολύ.Εχουν φτιάξει και ξενοδοχείο και πισίνα υπερχείλισης.Μπραβο τους
έχει γίνει φοβερό μέρος.. παλεύω τώρα να γράψω μια ιστορία, θα ανεβάσω φωτογραφίες!
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι

Natasha123

Member
Μηνύματα
10
Likes
12
Όσον αφορά το προγραμμα.. αν μείνεις ubud το 9/9 μπορείς να το κάνεις μόνη σου με τα πόδια( χωρίς οδηγό) και να βάλεις το swing στις 10/9 στο alas harum ( φοβερό) κοντά στο tegalalang. Επίσης (ταπεινή μου άποψη) έχεις βάλει αρκετές εκδρομες από 9/9 έως 15/9 οι οποίες είναι παρόμοιες ( καταρράκτες , rice field ) ..
όσον αφορά την ερωτηση σου , εσύ επιλέγεις.. θες έναν έγκυρο πιστοποιημένο και με καλά σχόλια ( ειδικά.στο φόρουμ) οδηγό ή θες έναν που θα βρεις στο Μπαλί τυχαία και θα γλιτώνεις το πολύ 10 ευρώ ανά εκδρομή??
Θα πρότεινες δλδ να βγάλω κάτι από ubud που πιστεύεις ότι δεν αξίζει;;; έκλεισα με τον gede από το family bali tours για τις μακρινές διαδρομές!

απο ότι θυμάμαι 10/9 αποχωρείς οπότε θα σε προλάβω ! αστειεύομαι, ελπίζω Δευτέρα να την έχω ανεβάσει , η προσθήκη φωτογραφιων απομένει!!
Εγώ φεύγω 8/9 οπότε κάνε όσο πιο γρήγορα μπορείς:))))
 
Μηνύματα
36
Likes
13
Ποιος ο λόγος να έχεις άγχος για ένα τέτοιο ταξίδι;Να πήγαινες ταξίδι σε μια εμπόλεμη περιοχή,να συμφωνούσα.Ειναι ασφαλεστατο ταξίδι και πάρα πολύ ενδιαφέρον!
Γενικά είμαι λίγο αγχώδης άνθρωπος.... πρώτη φορά εκτός Ευρώπης. Ακούω από παντού για χαμενες βαλιτσες ακυρωσεις πτησεων.... εχω άγχος με τα χαρτιά μας . Αστα. Περνάω δύσκολα αλλά προσπαθώ να το καταπολεμήσω
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
@Natasha123 όσα αναφέρεις στα οποία πήγα (όχι σε όλα που έχεις στο πρόγραμμα) , αξίζουν στο φουλ. Απλά αν το 9/9 το κάνεις με οδηγό ,είναι κρίμα τα λεφτά που θα δώσεις. Το monkey forest και το ubud market είναι μεσα στο Ubud. Και για swing μπορείς να κάνεις στις 10/9 στο tegalalang ή στο alas harum που είναι σχεδόν δίπλα . Στους καταρράκτες που έχεις στις 14/9 δεν πήγα, ούτε στο rice στις 13/9 . Επίσης tanah lot δεν βλέπω στο πρόγραμμα, και είναι από τα τοπ αξιοθέατα
 

Natasha123

Member
Μηνύματα
10
Likes
12
@Natasha123 όσα αναφέρεις στα οποία πήγα (όχι σε όλα που έχεις στο πρόγραμμα) , αξίζουν στο φουλ. Απλά αν το 9/9 το κάνεις με οδηγό ,είναι κρίμα τα λεφτά που θα δώσεις. Το monkey forest και το ubud market είναι μεσα στο Ubud. Και για swing μπορείς να κάνεις στις 10/9 στο tegalalang ή στο alas harum που είναι σχεδόν δίπλα . Στους καταρράκτες που έχεις στις 14/9 δεν πήγα, ούτε στο rice στις 13/9 . Επίσης tanah lot δεν βλέπω στο πρόγραμμα, και είναι από τα τοπ αξιοθέατα
9/9 με τα πόδια θα το κάνω μόνο μεταφορά από το αεροδρόμιο στο ubud έχω βάλει εκείνη την μέρα!!! Tanah lot θα πάω 20 η 21 /09 το εχω βαλει στο πρόγραμμα! Αν ανεβάσεις την ιστορία σου ενημέρωσε μας !!! :))
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.742
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom