Ινδονησία Ταξίδι στο Μπαλί...τα φώτα σας

Μηνύματα
36
Likes
13
Χαχχαχα ναι σίγουρα θα συναντηθούν οι δρόμοι μας!! Εγώ έχω άγχος για τις βαλίτσες και για το ταξίδι που είναι 12 ώρες χωρίς στάση:((
Το ταξίδι δεν με αγχώνει ακόμα!!! Πάρε καμια βαλεριάνα μαζι σου.
 

George_K

Member
Μηνύματα
10
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη-Παρίσι
Καλησπέρα! Μόλις γύρισα από το 13ήμερο ταξίδι μου στο Μπαλί. Ήταν απλά μαγικά! Μόλις βρω λίγο χρόνο θα γράψω την ιστορία μου κι εγώ και για τις 13 μέρες. Άλλα μέχρι τότε είμαι στην διάθεσή σας για τυχόν απορίες.
 
Μηνύματα
36
Likes
13
Καλησπέρα! Μόλις γύρισα από το 13ήμερο ταξίδι μου στο Μπαλί. Ήταν απλά μαγικά! Μόλις βρω λίγο χρόνο θα γράψω την ιστορία μου κι εγώ και για τις 13 μέρες. Άλλα μέχρι τότε είμαι στην διάθεσή σας για τυχόν απορίες.
Φυσικά οποιαδήποτε πληροφορίες δεκτη. Καταρχάς με τα χαρτιά. Εχω πελαγώσει. Μάλλον θα παω σε κάποιο ταξιδιωτικό να με βοηθήσουν. Επίσης αν θυμάσαι πες κανα εστιατόριο στην uboud. Ευχαριστώ
 

George_K

Member
Μηνύματα
10
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη-Παρίσι
Φυσικά οποιαδήποτε πληροφορίες δεκτη. Καταρχάς με τα χαρτιά. Εχω πελαγώσει. Μάλλον θα παω σε κάποιο ταξιδιωτικό να με βοηθήσουν. Επίσης αν θυμάσαι πες κανα εστιατόριο στην uboud. Ευχαριστώ
Καλησπέρα. Μην σε αγχνώνουν τα χαρτιά. Θα χρειαστείς σίγουρα διαβατήριο 6μηνης ισχύς και από το ταξ. γραφείο εμένα μου είπαν να έχω και 2 φωτογραφίες διαβατηρίου μαζί μου αλλά τελικά δεν χρειάστηκαν πουθενά. Επίσης σίγουρα θα χρειαστείς ευρωπαικό πιστοποιητικό εμβολιασμού τουλάχιστον για 2 δόσεις. Από κει και πέρα την βίζα την βγάζεις εκεί με το που φτάνεις. Έχε μόνο στο μυαλό σου να είσαι σχετικά γρήγορη με το που κατέβεις από το αεροπλάνο και να φτάσεις από τους πρώτους στον χώρο για την βίζα γιατί μετά δημιουργείτε μεγάλη ουρά και μπορεί να σε καθυστερήσει πολύ! Επίσης από το γραφείο μας ζητήθηκε να έχουμε κατεβασμένη και την εφαρμογή PeduliLindungi αλλά ποτέ δεν μας την έλεγξαν. Αν θες έχε την κι εσύ μήπως και στην ζητήσουν. Κατά τα άλλα δεν θα χρειαστείς κάτι άλλο.
Όσον αφορά τα εστιατόρεια στο Ubud δυστυχώς δεν τα πολυγυρίσαμε γιατί είχαμε ήδη "καεί" αρκετά τις προηγούμενες μέρες οπότε προσπαθούσαμε να βρούμε πιο ήπιες γεύσεις. Βρήκαμε όμως το ιταλικό
Milk & Madu που έχει από τις ποιο νόστιμες πίτσες που έχω φάει ποτέ. Οπότε αν θέλετε κάτι σε ιταλικό στο συνιστώ.
 
Μηνύματα
36
Likes
13
Σε ευχαριστώ πολυ για τις πληροφορίες. Την εφαρμογή την κατέβασα αλλά δεν αλλάζει γλώσσα στα αγγλικά και δεν μπορω να κανω κάτι. Απλά ετσι την εχω; διαβατήριο βγάλαμε τωρα οπότε ισχύει 5 χρόνια. Εμβόλια εχουμε κανει και τα 3. Το declaration σας το είχαν συμπληρώσει αυτοι;
 

George_K

Member
Μηνύματα
10
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη-Παρίσι
Σε ευχαριστώ πολυ για τις πληροφορίες. Την εφαρμογή την κατέβασα αλλά δεν αλλάζει γλώσσα στα αγγλικά και δεν μπορω να κανω κάτι. Απλά ετσι την εχω; διαβατήριο βγάλαμε τωρα οπότε ισχύει 5 χρόνια. Εμβόλια εχουμε κανει και τα 3. Το declaration σας το είχαν συμπληρώσει αυτοι;
To declaration σου το δίνουν να το συμπληρώσεις στην πτήση Συγκαπούρη-Μπαλί. Και το παραδίδεις με το που φτάσεις. Θα σου πουν. Αυτό που ξέχασα να σου πω είναι ότι αν τυχόν θέλετε να κάνετε τίποτα δραστηριότητες ή είστε επιρρεπής σε ταυματισμούς ή αρρώστιες καλό θα ήταν να κάνετε με ασφάλεια ταξιδιού. Υπάρχουν πολλές ταξιδιωτικές σε καλές τιμές. Ευτυχώς σε μας δεν χρειάστηκε.
Μπορώ να σου στείλω dm αν θες τις οδηγίες για την εφαρμογή όπως μου τις στείλανε και εμένα και μία λίστα με φάρμακα που καλό θα ήταν έχετε μαζί σας αν δεν τα ξέρετε ήδη.
 
Μηνύματα
36
Likes
13
To declaration σου το δίνουν να το συμπληρώσεις στην πτήση Συγκαπούρη-Μπαλί. Και το παραδίδεις με το που φτάσεις. Θα σου πουν. Αυτό που ξέχασα να σου πω είναι ότι αν τυχόν θέλετε να κάνετε τίποτα δραστηριότητες ή είστε επιρρεπής σε ταυματισμούς ή αρρώστιες καλό θα ήταν να κάνετε με ασφάλεια ταξιδιού. Υπάρχουν πολλές ταξιδιωτικές σε καλές τιμές. Ευτυχώς σε μας δεν χρειάστηκε.
Μπορώ να σου στείλω dm αν θες τις οδηγίες για την εφαρμογή όπως μου τις στείλανε και εμένα και μία λίστα με φάρμακα που καλό θα ήταν έχετε μαζί σας αν δεν τα ξέρετε ήδη.
Καλημέρα. Δεν έχω σκοπό να κανω τρελα πράγματα. Αλλα στειλε να ρίξω μια ματιά. Σε ευχαριστώ. Κιτ με φάρμακα μου έδωσε και η παθολόγος μου . Σε ευχαριστώ και πάλι πολύ. Ήταν δύσκολο στην συμπλήρωση το declaration?
 

George_K

Member
Μηνύματα
10
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη-Παρίσι
Καλημέρα. Δεν έχω σκοπό να κανω τρελα πράγματα. Αλλα στειλε να ρίξω μια ματιά. Σε ευχαριστώ. Κιτ με φάρμακα μου έδωσε και η παθολόγος μου . Σε ευχαριστώ και πάλι πολύ. Ήταν δύσκολο στην συμπλήρωση το declaration?
Όχι, ήταν πολύ εύκολο. Απλά σε ρωτάνε αν κουβαλάς τίποτα "ύποπτο" μαζί σου. Συμπληρώνεις σε όλα όχι, συμπληρώνεις και τα στοιχεία σου και καθάρησες. Αν έχεις και αποσκευές που που έχεις κάνει check in θα χρειαστείς μία αίτηση για εσένα και για όσους είναι μαζί σου στην καμπίνα και μία για τα πράγματά σας.
 

Natasha123

Member
Μηνύματα
10
Likes
12
To declaration σου το δίνουν να το συμπληρώσεις στην πτήση Συγκαπούρη-Μπαλί. Και το παραδίδεις με το που φτάσεις. Θα σου πουν. Αυτό που ξέχασα να σου πω είναι ότι αν τυχόν θέλετε να κάνετε τίποτα δραστηριότητες ή είστε επιρρεπής σε ταυματισμούς ή αρρώστιες καλό θα ήταν να κάνετε με ασφάλεια ταξιδιού. Υπάρχουν πολλές ταξιδιωτικές σε καλές τιμές. Ευτυχώς σε μας δεν χρειάστηκε.
Μπορώ να σου στείλω dm αν θες τις οδηγίες για την εφαρμογή όπως μου τις στείλανε και εμένα και μία λίστα με φάρμακα που καλό θα ήταν έχετε μαζί σας αν δεν τα ξέρετε ήδη.
αυτές τις πληροφορίες φεύγω τηβ Πέμπτη!!
Καλημερα και εγω θα ήθελα
 

Constant1ne

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Καλησπέρα! Θα ταξιδέψω 23οκτ-1νοεμ. Από φάρμακα τι χρειάζεται να έχω μαζί μου; Διάβασα για προβιοτικά. Επίσης με τον πάγο στα κοκτέιλ τι παίζει; Είναι ασφαλές;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.674
Likes
50.524
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εμείς είχαμε τσεκαρει manesis , versus , ginis . Αλλά τελικά ήρθαμε μόνοι μας το οποίο είναι η καλύτερη επιλογή!!! Και τα τρία που ανέφερα έδιναν επιλογή βίλας στο ubud πάντως .
Μπορείς να μου πεις τι κάνατε με το Peduli Lindungi; Δε βγάζω άκρη, μου ζητάει αριθμό ινδονησιακής ταυτότητας, με το που συνδέομαι στο λογαριασμό που έφτιαξα με πετάει έξω και δε με αφήνει να καταχωρήσω το εμβόλιό μου.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Μπορείς να μου πεις τι κάνατε με το Peduli Lindungi; Δε βγάζω άκρη, μου ζητάει αριθμό ινδονησιακής ταυτότητας, με το που συνδέομαι στο λογαριασμό που έφτιαξα με πετάει έξω και δε με αφήνει να καταχωρήσω το εμβόλιό μου.
Τίποτα ! Απλά το κατέβασα στο κινητό και εκανα την εγγραφή .. δεν μου το έλεγξαν ποτέ στο Μπαλί! Δεν έβγαζα ούτε εγώ άκρη...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.732
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom