Ινδονησία Ταξίδι στο Μπαλί

annaoj

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σας, νέο μέλος κ εγώ στο φόρουμ σας! Έχω κανονίσει ένα ταξιδι για το μπαλι!! Θα κάτσω αρκετές μέρες κ έχω την διάθεση να το γυρίσω , όσο το δυνατών περισσότερο. Θέλω λοιπόν την γνώμη σας για τα μέρη που αξίζει να δω… ευχαριστώ προκαταβολικά!
 

formaika67

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΣΛΟΒΕΝΙΑ ΟΥΓΓΑΡΙΑ ΒΕΝΕΤΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Δεν διευκρινίζετε τι είδους διακοπες σας αρέσουν. για παράδειγμα αν σας άρεσει η πολυκοσμία η βαβουρα και η νυχτερινή ζωή το μπαλί είναι ιδανικό διαφορετικα αν δεν σας αρέσουν μπορείτε να επιλέξετε να μείνετε κάπου στο εσωτερικό του νου και όχι στα πολυκοσμικά παράλια όπου η φύση είναι πανέμορφη με λίμνες και ηφαίστεια . το μπάνιο στη θάλασσα δεν ενδύκνειται στο συγκεκριμένο νησί τεράστια κύματα και πολλά ρεύματα εναλλακτική λύση το διπλανό νησί λόμποκ
κάπου 5 ώρες με το πλοίο απο οπου μπορεί κάποιος να πάει και στα μικρά νησάκια γκίλι μόνο δέκα λεπτά από τις βόρεις ακτές του με γαλαζοπράσινα ήρεμα νερά σαν πισίνα και λευκή άμμο, μάλιστα το γκίλι τραγουάνγκαν συνδυάζει και νυχτερινή ζωή
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.854
Likes
14.088
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ερώτηση προς γνωστες του Μπαλί. Οχτώ διανυχτερεσεις πώς θα τις μοιράζατε; Είμαστε τύποι που μας ταιριάζει πιο πολύ το Ubud αλλά θεωρώ πως οχτώ νύχτες εκεί είναι πολλές. Θα θέλαμε να το χρησιμοποιήσουμε σαν βάση, ίσως 4-5 νύχτες είναι οκ εκεί. Μετά που μου προτείνετε να διανυχτερευσουμε ;
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.404
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Ερώτηση προς γνωστες του Μπαλί. Οχτώ διανυχτερεσεις πώς θα τις μοιράζατε; Είμαστε τύποι που μας ταιριάζει πιο πολύ το Ubud αλλά θεωρώ πως οχτώ νύχτες εκεί είναι πολλές. Θα θέλαμε να το χρησιμοποιήσουμε σαν βάση, ίσως 4-5 νύχτες είναι οκ εκεί. Μετά που μου προτείνετε να διανυχτερευσουμε ;
Στο νότο δεν ξέρω αν θέλετε να μείνετε (εμένα δεν με ενθουσίασε) αλλά βολεύει λόγω αποστάσεων.
Θα πρότεινα 2 μέρες στο νότο για να είσαι κοντά uluwatu κτλ και τις υπόλοιπες ubud. Από εκεί με οδηγό μπορείς να πας στα βόρεια αυθημερόν (με αρκετές ώρες οδήγησης αν θές να φτάσεις Temple Of Lempuyang Luhur κτλ).
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.854
Likes
14.088
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Στο νότο δεν ξέρω αν θέλετε να μείνετε (εμένα δεν με ενθουσίασε) αλλά βολεύει λόγω αποστάσεων.
Θα πρότεινα 2 μέρες στο νότο για να είσαι κοντά uluwatu κτλ και τις υπόλοιπες ubud. Από εκεί με οδηγό μπορείς να πας στα βόρεια αυθημερόν (με αρκετές ώρες οδήγησης αν θές να φτάσεις Temple Of Lempuyang Luhur κτλ).
Νότο στα τουριστικά αποκλείεται!
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Νότο στα τουριστικά αποκλείεται!
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
Μη νομιζεις παντως οτι η Ubud ειναι κανενα καλα κρυμμενο μυστικο. Πολυ τουριστικη επισης απλα πιο ομορφη. Για να ξερεις τι να περιμενεις στο λεω...
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.404
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Νότο στα τουριστικά αποκλείεται!
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
Δεν λέω να πηγαίνεις στα τουριστικά. Αλλά να μένεις και να κινείσαι απο εκεί για όπου θες. Αλλά απο το ubud αν θες να δεις κάποια πράγματα στο νοτο δεν βολεύει θα τρως 8 ώρες στο δρόμο (πήγαινε έλα) χωρίς λόγο.

Δε ξέρω τι εννοείς τουριστικά και δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά πέρα απο τον ένα καταρράκτη και τον ένα το ναό βόρεια όλα τα άλλα τουριστικά τα βρήκα (ναούς, καταρράκτες κτλ) ακόμη και κάποια χωρία πάνω απο το ubud. Και το ubud πλέον τέρμα τουριστικό είναι.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.854
Likes
14.088
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Τουριστικά εννοώ πχ την Κούτα και μέρη του νότου που μαζεύουν πολλούς τουρίστες κακής πάστας.
Ξέρω ότι δεν είναι Κιργισταν το Μπαλί, πάντως το Ubud το επιλέγουμε σαν πιο ήσυχο και θα ψάξουμε ένα καλό δωμάτιο με πισίνα για να κάνουμε και μια βουτιά.
Αν πήγαινα σόλο θα επέλεγα την Ιάβα, τώρα που θα είμαστε δυο θεωρώ καλύτερη επιλογή το Μπαλί.
 

Angela vlax

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα ειμαι καινούργιο μέλος. Θα πάω διακοπές στο Μπαλι αρχές Οκτωβρίου έχω ακούσει ότι έχει καλό καιρό ισχύει; Και ποια αξιοθέατα μπορείτε να μου προτείνεται;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.792
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom