Ινδονησία Ταξίδι στο Μπαλί

FOXYS

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί Ινδονησία
Ταξίδι-Όνειρο
Άγιο Μαυρίκιο
Καλησπέρα σας! Αρκετό καιρό μελετώ το φόρουμ σας και ομολογώ πώς είναι πολύ βοηθητικό. Μπράβο σας. Λοιπόν, μαζί με τον σύζυγο μου σκεφτόμαστε τον Σεπτέμβρη να πάμε στο Μπαλί. Να διευκρινήσω πώς είμαστε απο Κύπρο. Προσπαθώ να βρώ πτήσεις σε χαμηλές τιμές αλλά δυστυχώς απο Κύπρο είναι πάρα πολύ ακριβά. Σκέφτομαι να μεταβώ σε κάποια άλλη χώρα και απο εκεί το εισητήριο να είναι για Μπαλί. Δέν ξέρω. Μπορεί κάποιος να ξέρει κάτι παραπάνω;;)
 

Saradojo

Member
Μηνύματα
69
Likes
196
Επόμενο Ταξίδι
Όπου βγάλει ο δρόμος
Καλησπέρα σας! Αρκετό καιρό μελετώ το φόρουμ σας και ομολογώ πώς είναι πολύ βοηθητικό. Μπράβο σας. Λοιπόν, μαζί με τον σύζυγο μου σκεφτόμαστε τον Σεπτέμβρη να πάμε στο Μπαλί. Να διευκρινήσω πώς είμαστε απο Κύπρο. Προσπαθώ να βρώ πτήσεις σε χαμηλές τιμές αλλά δυστυχώς απο Κύπρο είναι πάρα πολύ ακριβά. Σκέφτομαι να μεταβώ σε κάποια άλλη χώρα και απο εκεί το εισητήριο να είναι για Μπαλί. Δέν ξέρω. Μπορεί κάποιος να ξέρει κάτι παραπάνω;;)
FOXYS Καλησπέρα
Από Κύπρο τελευταία έμαθα ότι έχει κάποιες πολύ φτηνές πτήσεις για Αθήνα. Το πιο σοβαρό όμως είναι να παρακολουθήσεις τις αεροπορικές εταιρείες που κάνουν το δρομολόγιο για Μπάλι. Εγώ πριν δύο μήνες πήγα με Emirates έως Σιγκαπούρη με 544 ευρώ και από εκεί με Tigers airways or Air Asia περίπου 100 ευρώ . Άλλη εταιρεία η Lufthansa και η Qatar airways . Διάβασε αν θες την ταξιδιωτική ιστορία για το Bali που γράφω αυτές τις μέρες και φυσικά θα έχεις διαβάσει τις προηγούμενες. Ψάξε στο ιντερνέτ για προσφορές αεροπορικών εταιρειών.
 

FOXYS

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί Ινδονησία
Ταξίδι-Όνειρο
Άγιο Μαυρίκιο
Ταξίδι στο Μπαλί!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Το έψαξα αλλά δέν βρήκα τόσο φθηνές τιμές εισητηρίων.Κοίταξα Εmirates, Singapore και Qatar. Άν ακούσετε κάτι ή έχετε κάτι άλλο υπόψιν σας ενημερώστε με σας παρακαλώ.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Αν έχει φτηνές πτήσεις από Κύπρο για Βηρυττό, ψάξε και την εναλλακτική της malaysian η οποία είχε φτηνή πτήση από εκεί για Κουάλα Λουμπούρ. Από εκεί με Air Asia είναι πολύ ικανοποιητικές οι τιμές.
 

FOXYS

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί Ινδονησία
Ταξίδι-Όνειρο
Άγιο Μαυρίκιο
Σας ευχαριστώ babaduma για την πληροφορία. Θα το ψάξω.
 

FOXYS

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί Ινδονησία
Ταξίδι-Όνειρο
Άγιο Μαυρίκιο
Παιδιά καλησπέρα, τελικά άν όλα πάνε καλά τον Σεπτέμβριο θα πάμε στο Μπάλι. Εσείς που έχετε πάει πού μου συστήνεται να μείνουμε. Σε ποιά περιοχή ή και ξενοδοχείο. Επίσης, εάν έχει κάποια άλλα νησάκια κοντά που αξίζει να μείνεις ή να επισκεφθείς. Ευχαριστώ.
 

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
Είναι από κύπρο εγώ, είχα παει με Emirates. Δεν θα βρεις κάτι ιδιαίτερες φθηνές τιμές, αλλα όχι και πανάκριβες. Είχαμε πάει μεσώ μαλαισίας, και από εκεί πήραμε air Malaysia σε εξευτελιστικές τιμές.
αν θέλεις να νιώσεις το πραγματικό μπαλί τοτε να πας στο Ουμπουντ. Αν πας σε πρακτορείο στην κύπρο θα σε στείλουν στην νουσα ντουα που είναι κάτι όπως τον πρωτάρα, με πολύ πιο χλιδατα ξενοδοχεία. ξέρω πολύ κόσμο στην κύπρο που πήγαν μπαλί και ενθουσιάστηκαν που έμειναν εκεί και πήγαν μια μερα μόνο Ουμπουντ. Ο καθένας έχει τα γούστα του....
 

FOXYS

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί Ινδονησία
Ταξίδι-Όνειρο
Άγιο Μαυρίκιο
Φιλοι μου καλησπερα. Τελικα μετα απο αρκετη μελετη του φορουμ μας αποφασισαμε να μεινουμε Ubud. Βρηκα αρκετα ξενοδοχεια τα οποια μου αρεσαν πολυ αλλα ειναι πολυ ακριβα, και επειδη στοιχιζει αρκετα ακριβα τα εισητηρια τουλαχιστο το ξενοδοχειο να εχει μια λογικη τιμη. Ξερετε καποιο καλο και λογικη τιμη απο τις εμπειριες σας;
 

Saradojo

Member
Μηνύματα
69
Likes
196
Επόμενο Ταξίδι
Όπου βγάλει ο δρόμος
......................... Ξερετε καποιο καλο και λογικη τιμη απο τις εμπειριες σας;
FOXYS καλό ταξείδι .
Για να σου απαντήσουμε στο ερώτημά σου, πρέπει να μας δώσεις μια ένδειξη τιμής που θεωρείς λογική . Εκτός από τον σύζυγό σου θα έχετε άλλα άτομα μαζί ? ? Για πόσες μέρες θα πάτε τελικά ?
 

FOXYS

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί Ινδονησία
Ταξίδι-Όνειρο
Άγιο Μαυρίκιο
FOXYS καλό ταξείδι .
Για να σου απαντήσουμε στο ερώτημά σου, πρέπει να μας δώσεις μια ένδειξη τιμής που θεωρείς λογική . Εκτός από τον σύζυγό σου θα έχετε άλλα άτομα μαζί ? ? Για πόσες μέρες θα πάτε τελικά ?
Saradojo σας ευχαριστώ. Μόνο οι δυό μας θα πάμε. Θα πάμε για 11 νύχτες. Λογική τιμή για μένα είναι από Ευρω 700-900.
Έχετε πάει εσείς στο Μπάλι?
 
D

Delmem2549

Guest
Επειδη κοιταμε και εμεις το ιδιο αλλα απο πτησεις πραγματικα ειναι τραγικα τα πραγματα τελικα τι δρομολογιο επιλεξατε ? ξερω την επιλογη της air asia αλλα απο αθηνα δεν βρισκω κατι σε λογικη τιμη πχ 500 μεχρι καποιο προορισμο που να παρω μετα πτηση της air asia... κατι 700 αρια για κουαλα. οποτε βγαινει περιπου 800 με το 100αρι air asia. πολλα δεν ειναι ?
 

FOXYS

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί Ινδονησία
Ταξίδι-Όνειρο
Άγιο Μαυρίκιο
Επειδη κοιταμε και εμεις το ιδιο αλλα απο πτησεις πραγματικα ειναι τραγικα τα πραγματα τελικα τι δρομολογιο επιλεξατε ? ξερω την επιλογη της air asia αλλα απο αθηνα δεν βρισκω κατι σε λογικη τιμη πχ 500 μεχρι καποιο προορισμο που να παρω μετα πτηση της air asia... κατι 700 αρια για κουαλα. οποτε βγαινει περιπου 800 με το 100αρι air asia. πολλα δεν ειναι ?
Εγώ ρωτούσα για ξενοδοχείο λογικές τιμές. Για αερογραμμές κλείσαμε απο Κύπρο με Emirates μέχρι Dubai και μετά με Garuda. Aπο Κύπρο που είμαι εγώ είναι ακριβά παρά απο Ελλάδα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.422
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom