Ινδονησία Ταξίδι στο Μπαλί

love_gr

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
ο γύρος της Αμερικής
Φιλοι μου καλησπερα. Τελικα μετα απο αρκετη μελετη του φορουμ μας αποφασισαμε να μεινουμε Ubud. Βρηκα αρκετα ξενοδοχεια τα οποια μου αρεσαν πολυ αλλα ειναι πολυ ακριβα, και επειδη στοιχιζει αρκετα ακριβα τα εισητηρια τουλαχιστο το ξενοδοχειο να εχει μια λογικη τιμη. Ξερετε καποιο καλο και λογικη τιμη απο τις εμπειριες σας;
Γεια σου!
Εμείς έχουμε κλείσει να παμε Μπαλί τον Ιούλιο. Μετά από αρκετή αναζήτηση κλείσαμε μεσω airbnb.com. Μια βίλα για 8 ατομα με 50ευρώ το ατομο την βραδυα.. κ καταπληκτικη βιλα ομολογω! πισινα, στην κουτα κτλ.
Ψαξτο εκει κ πιστευω οτι θα βρεις πολυ καλα μερη. Κ σιγουρα πιο φθηνα απο καπου αλλου.

Καλο μας ταξίδι :)
 

FOXYS

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί Ινδονησία
Ταξίδι-Όνειρο
Άγιο Μαυρίκιο
Γεια σου!
Εμείς έχουμε κλείσει να παμε Μπαλί τον Ιούλιο. Μετά από αρκετή αναζήτηση κλείσαμε μεσω airbnb.com. Μια βίλα για 8 ατομα με 50ευρώ το ατομο την βραδυα.. κ καταπληκτικη βιλα ομολογω! πισινα, στην κουτα κτλ.
Ψαξτο εκει κ πιστευω οτι θα βρεις πολυ καλα μερη. Κ σιγουρα πιο φθηνα απο καπου αλλου.

Καλο μας ταξίδι :)
Σας ευχαριστω αλλα προτιμω να μεινω Ουμπουντ, ειναι πιο ησυχα εκει, και το εχουμε αναγκη.
 
D

Delmem2549

Guest
Εγώ ρωτούσα για ξενοδοχείο λογικές τιμές. Για αερογραμμές κλείσαμε απο Κύπρο με Emirates μέχρι Dubai και μετά με Garuda. Aπο Κύπρο που είμαι εγώ είναι ακριβά παρά απο Ελλάδα.
Ευχαριστω αν θελεις να μου πεις ποσο σου βγηκε τελικα το αεροπορικο emirates+Garuda.

Καλο ταξιδι !!!! και μακαρι να μας βγει και εμας ... μπορει να τα πουμε εκει :rolleyes:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.993
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αυτή την εβδομάδα έψαχνα για ξενοδοχείο στο Ubud για Αύγουστο (ντάλα δεκαπενταύγουστο) και οι διαθεσιμότητες ήταν τραγικά περιορισμένες (μόνο κάτι ?1000 για 4 βράδια και κάτι τέτοια είχαν μείνει στο κέντρο του Ubud). Σας συνιστώ να μην καθυστερήσετε να κλείσετε ότι είναι....
 

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
Αν μείνετε κάτι έξω από το Ουμπουντ δεν χάθηκε ο κόσμος... Όλα τα ξενοδοχεία έχουν shuttle bus κάθε ώρα που πηγαίνει στο Ουμπουντ.
Εμείς είχαμε μείνει στο Komaneka, αλλά λόγω....honeymoon!
Υπάρχουν όλες οι επιλογές με όλες τους τιμές!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.612
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Σας ευχαριστω αλλα προτιμω να μεινω Ουμπουντ, ειναι πιο ησυχα εκει, και το εχουμε αναγκη.
Το site που σου προτείνει (airbnb.com) είναι ένα ψαχτήρι εύρεσης δωματίων και σπιτιών. Απλά εσύ ψάξε για Ubud.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.993
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αν μείνετε κάτι έξω από το Ουμπουντ δεν χάθηκε ο κόσμος... Όλα τα ξενοδοχεία έχουν shuttle bus κάθε ώρα που πηγαίνει στο Ουμπουντ.
Εμείς είχαμε μείνει στο Komaneka, αλλά λόγω....honeymoon!
Υπάρχουν όλες οι επιλογές με όλες τους τιμές!
Ευχαριστώ πολύ, δεν έχω καμία όρεξη να περιμένω το κάθε shuttle bus του ξενοδοχείου. Προτιμώ να πληρώσω ταξί. Αρκεί να το έχω διαθέσιμο όταν το θέλω....

Πάντως δεν είναι ευχάριστο όλες οι "καλές" επιλογές να είναι sold out και να υπάρχουν μόνο ελάχιστες επιλογές διαθέσιμες. Κλείστε νωρίς.
 

FOXYS

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί Ινδονησία
Ταξίδι-Όνειρο
Άγιο Μαυρίκιο
Ευχαριστω αν θελεις να μου πεις ποσο σου βγηκε τελικα το αεροπορικο emirates+Garuda.

Καλο ταξιδι !!!! και μακαρι να μας βγει και εμας ... μπορει να τα πουμε εκει :rolleyes:
Tα αεροπορικα μας βγηκαν γυρω στα Ευρω1200 το ατομο, ομως οι πτησεις μας δεν ειναι τοσο κουραστικες ουτε θα περιμενουμε πολλες ωρες στα αεροδρομια. Φυσικα ουτε θα διανυχτερευσουμε πουθενα αλλου, απο Κυπρο απ ευθειας Μπαλι.

Εμεις kegra θα παμε Σεπτεμβριο.
 

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
taver said:
Ευχαριστώ πολύ, δεν έχω καμία όρεξη να περιμένω το κάθε shuttle bus του ξενοδοχείου. Προτιμώ να πληρώσω ταξί. Αρκεί να το έχω διαθέσιμο όταν το θέλω....

Πάντως δεν είναι ευχάριστο όλες οι "καλές" επιλογές να είναι sold out και να υπάρχουν μόνο ελάχιστες επιλογές διαθέσιμες. Κλείστε νωρίς.
Μην φοβάσαι για ταξί, θα σας πολιορκούν για να σας βάλουν μέσα!
 

Saradojo

Member
Μηνύματα
69
Likes
196
Επόμενο Ταξίδι
Όπου βγάλει ο δρόμος
Ubud Accomodation

Λογική τιμή για μένα είναι από Ευρω 700-900.
Έχετε πάει εσείς στο Μπάλι?
Foxys
Μόλις γυρίσαμε από το Μπάλι και έχω γράψει την ταξιδιωτική ιστορία εδώ στο Travelstories . Ξεκινά το ταξείδι από την ιστορία για Σιγκαπούρη και συνεχίζει για Udud Bali . Μέσα γράφω αρκετές λεπτομέρειες για εισιτήρια και ξενοδοχεία .
Με την τιμή των 110 $ USD που δέχεστε, υπάρχουν δεκάδες ξενοδοχεία 4 ή 5 αστέρων στο Ubud. Μπράβο σου που διάβασες και αποφάσισες για διαμονή στο Ubud, γιατί στα παραθαλάσσια μέρη θα σηκωνόσουν να φύγεις . Θα κοιτάξω τα ξενοδοχεία που έκλεισα και θα σου γράψω τις τιμές την εποχή που θα κάνεις το ταξείδι .
 

Saradojo

Member
Μηνύματα
69
Likes
196
Επόμενο Ταξίδι
Όπου βγάλει ο δρόμος
Επειδη κοιταμε και εμεις το ιδιο αλλα απο πτησεις πραγματικα ειναι τραγικα τα πραγματα τελικα τι δρομολογιο επιλεξατε ? ξερω την επιλογη της air asia αλλα απο αθηνα δεν βρισκω κατι σε λογικη τιμη πχ 500 μεχρι καποιο προορισμο που να παρω μετα πτηση της air asia... κατι 700 αρια για κουαλα. οποτε βγαινει περιπου 800 με το 100αρι air asia. πολλα δεν ειναι ?
Kegra
Η τιμή 500 έως 550 ευρώ, για Κουάλα Λ. ή Σιγκαπούρη ή μέχρι κάπου εκεί κοντά, είναι ευκαιρία .
Τα 700 που βρήκες είναι μια σταθερή συνήθης τιμή. Περίμενε για κάποια ξαφνική ευκαιρία
 

Saradojo

Member
Μηνύματα
69
Likes
196
Επόμενο Ταξίδι
Όπου βγάλει ο δρόμος
airbnb

Γεια σου!
Μετά από αρκετή αναζήτηση κλείσαμε μεσω airbnb.com. Μια βίλα για 8 ατομα με 50ευρώ το ατομο την βραδυα.. κ καταπληκτικη βιλα ομολογω! πισινα, στην κουτα κτλ.
Ψαξτο εκει κ πιστευω οτι θα βρεις πολυ καλα μερη. Κ σιγουρα πιο φθηνα απο καπου αλλου.

Καλο μας ταξίδι :)
love_gr
Πρόσεξε στα εξής : Η τιμή 50 ευρώ το άτομο την βραδιά μαζί με άλλα 7 άτομα που πιθανόν σου είναι άγνωστα, είναι πανάκριβη . Το ξέρω γιατί κάνω αυτήν την δουλειά στο airbnb.com και στο Flipkey .
Η "Κουτα" που διάλεξες για διαμονή, δεν έχει καμιά σχέση με Μπάλι.:( Αν μπορείς ξανακοίταξε το . Διάβασε τις ιστορίες που έχουν γραφεί για Μπαλί από το 2008 έως σήμερα και θα έχεις μια πιο πλατιά γνώμη.
Καλό σας ταξίδι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.736
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom