Κίνα Ταξίδι στο Πεκίνο 2018: Πληροφορίες και συμβουλες για όσους επισκεφτουν την πρωτευουσα της Κίνας

rovespieros

Member
Μηνύματα
68
Likes
34
Το άρθρο σου ήταν πολύ κατατοπιστικό, φεύγουμε για Κίνα αύριο. Ελπίζω το vpnexpress να μην μας κάνει νούμερα τώρα, όλοι λέτε ότι είναι πολύ καλό. Σ ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες![/QUO
ποσο ειναι το κοστος της βιζας?
 
Last edited by a moderator:

geolof

Member
Μηνύματα
6
Likes
21
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνια
ποσο ειναι το κοστος της βιζας?
50 ευρω αν κανεις τις διαδικασιες μονος σου. Εγω πηγα σε ενα ταξιδιωτικο γραφειο στους Αμπελοκηπους και με χρεωσαν 60 ευρω ( 50 +10 ευρω γι αυτους). Σε μια εβδομαδα περιπου ηταν ετοιμη.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
50 ευρω αν κανεις τις διαδικασιες μονος σου. Εγω πηγα σε ενα ταξιδιωτικο γραφειο στους Αμπελοκηπους και με χρεωσαν 60 ευρω ( 50 +10 ευρω γι αυτους). Σε μια εβδομαδα περιπου ηταν ετοιμη.
Εγώ πάντως δυο φορές μέσα στο 2018 (πριν την αλλαγή) πλήρωσα €60 κάθε φορά στο POS της πρεσβείας...
 

geo23

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΚΙΝΑ
Εγώ πάντως δυο φορές μέσα στο 2018 (πριν την αλλαγή) πλήρωσα €60 κάθε φορά στο POS της πρεσβείας...
128€ ειναι και δεν βγαίνει πια στην πρεσβεία αλλά κέντρο θεωρήσεων βίζας στην Βρανά 25. Την έβγαλα πριν 15 μέρες γιατι φεύγω σε 20 μέρες.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
128€ ειναι και δεν βγαίνει πια στην πρεσβεία αλλά κέντρο θεωρήσεων βίζας στην Βρανά 25. Την έβγαλα πριν 15 μέρες γιατι φεύγω σε 20 μέρες.
Δεν είπα κάτι διαφορετικό, είπα απλώς ότι το €50 που αναφέρθηκε δεν ίσχυε.
 

geolof

Member
Μηνύματα
6
Likes
21
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνια
Δεν είπα κάτι διαφορετικό, είπα απλώς ότι το €50 που αναφέρθηκε δεν ίσχυε.
Ισως πλεον -2019- να μην ισχυει. Εγω τον Αυγουστο του 2018 εδωσα 60 ευρω για την εκδοση βιζα απο ταξιδιωτικο γραφειο. Καλο θα ηταν να κανετε μια ερωτηση σε ενα ταξιδιωτικο γραφειο και οτι σας πουν :)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Ισως πλεον -2019- να μην ισχυει. Εγω τον Αυγουστο του 2018 εδωσα 60 ευρω για την εκδοση βιζα απο ταξιδιωτικο γραφειο. Καλο θα ηταν να κανετε μια ερωτηση σε ενα ταξιδιωτικο γραφειο και οτι σας πουν :)
Πλέον ΣΙΓΟΥΡΑ δεν ισχύει. Για το 2018 που έβγαλα δυο φορές βίζα Κίνας στην πρεσβεία μιλάω (και για τις παλιότερες φορές επίσης). Τιμολόγιο €50 δεν ίσχυε ποτέ. Η τιμή ήταν €60.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom