Γερμανία Ταξίδι στο γιουρόπα πάρκ (europa park)

euapap

Member
Μηνύματα
99
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Βιετνάμ, Ιράν
γυρίσαμε!! περάσαμε πολύ ωραία!
Συντάσσω σιγά-σιγά το χρονικό και τις εντυπώσεις
 

ΜΙΤΣ

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Αρχές του Οκτώβρη θα πάμε κσι εμείς τρεις μέρες στο Κολμαρ και τρεις Μέρες στη Ζυρίχη. Σκεφτόμαστε να πάμε και στο Europa-park αλλά αν και είναι πολύ κοντά 32χλμ. στο Κολμαρ δεν υπάρχει επικοινωνία με μέσα μεταφοράς? Έχετε κάποια άλλη ιδέα?
Κοντα σε αυτές τις δύο πόλεις τι άλλο θα μπορούσα να επισκεφτώ (πόλη-αξιοθέατα κτλ)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!!!
 

Cave_man

Member
Μηνύματα
297
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
γιατί νομίζω ότι είναι καλύτερο πάρκο καλύτερο από τη disney.
βασικά για ποιο μεγάλες ηλικίες; είναι έτσι η κάνω λάθος;
 
Μηνύματα
127
Likes
22
Εγώ πήγα από το Freiburg με λεωφορείο (έχει στάση μπροστά από τον Hauptbahnhof) στο Europa Park. Φανταστικά! Προφέρεται όμως "Οϊορόπα Παρκ" και όχι γιουρόπα! Δεν προφέρονται στα Αγγλικά οι γερμανικές λέξεις!
 

Soula

Member
Μηνύματα
56
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάι
europa

Όπως και να προφέρεται είναι φανταστικό πάρκο και πρέπει να πας.
Το επισκέφτηκα πριν 3 χρόνια και πίστεψέ με άξιζει.
 

nikos77

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Όπως και να προφέρεται είναι φανταστικό πάρκο και πρέπει να πας.
Το επισκέφτηκα πριν 3 χρόνια και πίστεψέ με άξιζει.
καλησπερα σουλα θα ηθελα να μου πεις αμα μπορεις το ονομα του ξενοδοχειου που μεινατε στο freibourg οταν πηγατε στο europapark σε ευχαριστω πολυ
 

Soula

Member
Μηνύματα
56
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάι
Καλησπέρα
Το ξενοδοχείο ήταν το B&B.Πολύ μικρό δωμάτιο, αλλά πολύ καθαρό με πολύ καλό πρωινό.Και σε πολύ καλή τοποθεσία.
 

matina1

Member
Μηνύματα
29
Likes
44
Ταξίδι-Όνειρο
To επόμενο!
Καλησπέρα.
Επαναφέρω το θέμα του Europa Park καθώς ήταν κάτι που πολύ το είχα στο μυαλό μου και μετά από Disneyland και Efteling έφτασε η ώρα του.
Εισιτήρια Ryan για Καρλσρουη και από εκεί... το ψάχνω ακόμα.
Ιδανικά δεν θέλω να μείνω μέσα ή πολύ κοντά στο πάρκο καθώς θέλω να εκμεταλλευτώ τις άλλες μέρες είτε για Στουτγάρδη είτε για Baden Baden είτε για... αναμένω προτάσεις.
(Να σημειωθεί ότι Freiburg, Βασιλεία, Στρασβούργο και λοιπά γαλλικά αλσατικά τύπου Colmar μένουν απ' έξω καθώς έχουν επισκεφθεί σχετικά πρόσφατα).
Για πείτε καμιά ιδέα; Εμένα η πιο πιθανή αυτή τη στιγμή είναι η διανυκτέρευση στη Στουτγάρδη ως βάση, είτε plan B 1 μέρα (αυτήν την επίσκεψης του πάρκου) στο Baden Baden και οι άλλες 2 στην Στουτγάρδη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.488
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom