Γερμανία Ταξίδι στο γιουρόπα πάρκ (europa park)

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Βασιλεία (1 μέρα). Τί μπορείς να κάνεις εκεί;; ξέρω για το ζωολογικό κήπο αλλα φοβάμαι ότι θα μας φάει όλη τη μέρα και ότι θα κουραστούμε πολύ...
προτάσεις για βολτίτσα, καφεδάκι, φαγητό;

και αφήνω 1 μέρα για το Φράιμπουργκ, να ξεκουραστούμε και λίγο.

Για πείτε;;;
Και εγώ θα σου πρότεινα τη Βασιλεία να την αφήσεις για άλλη φορά μαζί με την υπόλοιπη Ελβετία αφού δεν πετάτε από εκεί.
Καλύτερα την ημέρα να την αφιερώσετε στα υπέροχα χωριά της Αλσατίας.
 

euapap

Member
Μηνύματα
99
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Βιετνάμ, Ιράν
Από Αλσατία εκτός από Στρασβούργο που θα αφιερώσουμε μια μέρα, από όλες τις πόλεις που βλέπω, ποιές είναι πιο κουκλίστικες;; Σιγουρα Colmar και στο κάστρο haut Koenigsbourg
Διάβασα και για τις :Selestat, Ribeauville, Riquewihr, Kaysersberg. Αξίζει;

Επίσης στο κάστρο Haut-Koenigsbourg πρέπει να κανονίσουμε ξενάγηση; ή και μόνοι μας είναι οκ?
 

euapap

Member
Μηνύματα
99
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Βιετνάμ, Ιράν
πού μπορώ να βρω χάρτες για πόλεις και δρόμους;; και έντυπο υλικό;
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Επειδη θα ειμαστε Κολωνια με παιδι και μου αρεσε η ιδεα του Europa park ,να το ξεχασω εντελως για ημερησια εκδρομη?Ειναι μακρυα απο Κολωνια ?Γιατι διαβαζω οτι μενετε Φραιμπουργκ.Εμεις βεβαια θα κανουμε ημερησια απο Κολωνια στη Χαιδελβεργη αλλα το Φραιμπουργκ δεν θυμαμαι ,ειναι πολυ παρακατω?
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Επειδη θα ειμαστε Κολωνια με παιδι και μου αρεσε η ιδεα του Europa park ,να το ξεχασω εντελως για ημερησια εκδρομη?Ειναι μακρυα απο Κολωνια ?Γιατι διαβαζω οτι μενετε Φραιμπουργκ.Εμεις βεβαια θα κανουμε ημερησια απο Κολωνια στη Χαιδελβεργη αλλα το Φραιμπουργκ δεν θυμαμαι ,ειναι πολυ παρακατω?
Σας πέφτει αρκετά μακριά, είναι γύρω στο 4ωρο από Κολωνία αν δεν κάνω λάθος, δε βολεύει. Κρίμα, γιατί μάλλον θα άρεσε στη μικρή. Θέλει οπωσδήποτε διανυκτέρευση εκεί κοντά.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Σας πέφτει αρκετά μακριά, είναι γύρω στο 4ωρο από Κολωνία αν δεν κάνω λάθος, δε βολεύει. Κρίμα, γιατί μάλλον θα άρεσε στη μικρή. Θέλει οπωσδήποτε διανυκτέρευση εκεί κοντά.
Κριμα οντως, γιατι με κατι τετοια ψηνονται τα παιδια να κανουν ταξιδια στο εξωτερικο.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Κριμα οντως, γιατι με κατι τετοια ψηνονται τα παιδια να κανουν ταξιδια στο εξωτερικο.
Μόνο τα παιδιά; Εγώ από τότε που έμαθα ότι υπάρχει ψάχνω να βρω ευκαιρία να πάω!:bleh:
Πάντως αν έχω καταλάβει έχετε φίλους στην Κολωνία, οπότε την επόμενη φορά που θα κανονίσετε να πάτε κανόνισε 2ημερη εκδρομή στο Φράιμπουργκ!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ναι ..αχ και αυτη η φιλη ..δεν πηγαινε να μεινει σε κανενα Βερολινο η Μοναχο η κοντα σε Φραιμπουργκ η Χαιδελβεργη.
Δε λεω συμπαθητικη η Κολωνια,ορμητηριο για εκρομες εδω εκει ειναι ,αλλα δεν συκρινεται με τις παραπανω πολεις.
 

euapap

Member
Μηνύματα
99
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Βιετνάμ, Ιράν
Ξέρετε μήπως κάποιο πρακτορείο-ταξ.γραφείο εκεί που μπορώ να ζητήσω χαρτες-φυλλάδια και να μου στείλουν;
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Ξέρετε μήπως κάποιο πρακτορείο-ταξ.γραφείο εκεί που μπορώ να ζητήσω χαρτες-φυλλάδια και να μου στείλουν;
Stadt Freiburg im Breisgau: Tourism
συμπληρωσε τα στοιχεία σου στο Order the 'Experience Freiburg' package και σε 2 εβδομάδες θα σου στείλουν φάκελο με ξενοδοχεία χάρτη και δραστηριότητες στην περιοχή(εμένα μου στέλνουν κάθε χρόνο).
 

euapap

Member
Μηνύματα
99
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Βιετνάμ, Ιράν
όχι ρε γμτ.. δεν προλαβαίνω... φεύγουμε το Σάββατο :( :(
Κάπου είχα δει στο φόρουμ ένα σάιτ με χάρτη που υπολογίζει διαδρομές,.... αλλα τώρα δεν το βρίσκω
 

Jkh

Member
Μηνύματα
47
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Μιανμάρ-Καμπότζη
το Freiburg ειναι μια πανεμορφη και ησυχη πολυ!Και το λουνα παρκ τεραστιο!

Καλα να περασεις!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom