Μαλδίβες Ταξίδι του μέλιτος - Μαλδίβες Σεπτέμβριος 2008

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Αλήθεια εσένα καλή μου πως σου ξεφύγανε οι Μαλδίβες? :D :cool:
Οταν πρωτοαρχισα τα ταξιδια πριν απο μια δεκαετια (μωρο ακομα :bleh:) ειχα τρελλαθει με τις Μαλδιβες και το'χα σιγουρο οτι θα παω..Σιγα σιγα καταλαβα οτι τετοια τοπία βρισκει κανεις και σε αλλα μερη του κοσμου , πιο οικονομικα , που ειναι ομως συναμα και ενδιαφεροντα , με πολλες επιλογες , με δυνατοτητα να δεις διαφορετικα πραγματα , να συνδυασεις δραστηριοτητες και κυριως να γνωρισεις πραγματικα τον τοπο εκτος ριζορτ. Οι Φιλιππινες ειναι ενα τετοιο παραδειγμα. Οι Μαλδιβες ειναι για οποιον εχει λιγες μονο μερες και θελει αποκλειστικα αραλικι. Εγω μετα την τριτη μερα θα βαριομουν απιστευτα.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
το resort τότε είχε άλλη μορφή όχι τόσο κυριλέ όπως είναι τώρα άσε που έχουν επεκταθεί και οι water villas.. Μπορεί βέβαια να φταίει και το τσουνάμι στην ανακατασκευή του. Πάντως πριν να πάω στο γαμήλιο όλοι με συμβούλευαν να μην πάω για να μην βαρεθώ, ότι θα πήξουμε τόσες μέρες εκεί.. Τίποτα απ'όλα αυτά δεν συνέβησε.. Ήταν πραγματικά παράδεισος, όχι όμως ότι δεν τον βρήκα και αργότερα σε άλλα ταξίδια που έκανα..
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Οταν πρωτοαρχισα τα ταξιδια πριν απο μια δεκαετια (μωρο ακομα :bleh:) ειχα τρελλαθει με τις Μαλδιβες και το'χα σιγουρο οτι θα παω..Σιγα σιγα καταλαβα οτι τετοια τοπία βρισκει κανεις και σε αλλα μερη του κοσμου , πιο οικονομικα , που ειναι ομως συναμα και ενδιαφεροντα , με πολλες επιλογες , με δυνατοτητα να δεις διαφορετικα πραγματα , να συνδυασεις δραστηριοτητες και κυριως να γνωρισεις πραγματικα τον τοπο εκτος ριζορτ. Οι Φιλιππινες ειναι ενα τετοιο παραδειγμα. Οι Μαλδιβες ειναι για οποιον εχει λιγες μονο μερες και θελει αποκλειστικα αραλικι. Εγω μετα την τριτη μερα θα βαριομουν απιστευτα.
Συμφωνώ μαζί σου, παράδεισοι υπάρχουν πολλοί και μας έχεις ταξιδέψει με το νου ουκ ολίγες φορές!! Και στο δικό μου το μυαλό τώρα οι Μαλδίβες είναι εξιδανικευμένες, δεν πιστεύω πως θα βαριόμουν, θα ήθελα να πάω άνετα για 5-6 βράδια...Είναι ο ενθουσιασμός που έχω!
Βέβαια είμαι γενικά τρελή και παλαβή με αυτά τα μέρη και το μυαλουδάκι μου ακόμη είναι μπερδεμένο :roll: (όλα να τα δω, όλα να τα γευτώ)! Παίζει ρόλο και το γεγονός ότι δεν έχω ταξιδέψει εκτός Ευρώπης μέχρι τώρα και κάτι τέτοιο αποτελεί όνειρο για μένα...το οποίο σκέφτομαι να πραγματοποιήσω μέσα στο 2013 (σου έχω στείλει και σχετικό μήνυμα στην ιστορία σου για το υπέροχο Koh Phangan, σκέφτομαι να ακολουθήσω τα χνάρια σου και το παρθενικό σου ταξίδι στην Ταϊλάνδη :D)! Θα ήθελα να σε ρωτήσω πολλά αλλά στο τέλος θα βγω εκτός θέματος εδώ πέρα :haha:

Έλα καλέ, ακόμη μικρούλα είσαι, άντε το πολύ λέω 25! :D κοντά είμαστε, εγώ είμαι 21 και οδεύω στα 22!
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
το resort τότε είχε άλλη μορφή όχι τόσο κυριλέ όπως είναι τώρα άσε που έχουν επεκταθεί και οι water villas.. Μπορεί βέβαια να φταίει και το τσουνάμι στην ανακατασκευή του. Πάντως πριν να πάω στο γαμήλιο όλοι με συμβούλευαν να μην πάω για να μην βαρεθώ, ότι θα πήξουμε τόσες μέρες εκεί.. Τίποτα απ'όλα αυτά δεν συνέβησε.. Ήταν πραγματικά παράδεισος, όχι όμως ότι δεν τον βρήκα και αργότερα σε άλλα ταξίδια που έκανα..
Χαίρομαι που το ακούω αυτό giannoula, και εγώ πιστεύω δεν θα βαριόμουν...στον παράδεισο:D Φαντάζομαι δραστηριότητες...βόλτα σε γειτονικά πανέμορφα νησάκια με καραβάκι,snorkelling,scuba diving,κρουαζιέρα για να δείτε τα δελφίνια...:clap: Πόσες μέρες μείνατε?

Απ'όλα αυτά τα παραδεισένια εξωτικά ταξίδια σου, ποιο ήταν αυτό που σε εντυπωσίασε περισσότερο? :rolleyes:
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πραγματοποιήθηκε :D
Συμφωνώ με την Giannoula,ούτε εγω βαρεθηκα ουτε στιγμη,ειχε τοσες πολλες δραστηριοτητες να κανεις που εμάς δεν μας εφτασαν κ οι μέρες. Θέλαμε να κανουμε μια δραστηριοτητα που την ειχε καθε δευτέρα και μεις φτάσαμε Τρίτη και φυγαμε Κυριακή πρωί. Ακόμα και το βραδυ που ειχε μόνο μια καφετέρια-μπαρ διοργανώναν διαφορετικες βραδιές , σε μια απο αυτές (βραδιά καβουρομαχίας) το καβούρι μας μας εκανε περήφανους και κερδίσαμε το δευτερο βραβείο που ήταν ένα ωραιότατο μασαζ.:cool:
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Συμφωνώ με την Giannoula,ούτε εγω βαρεθηκα ουτε στιγμη,ειχε τοσες πολλες δραστηριοτητες να κανεις που εμάς δεν μας εφτασαν κ οι μέρες. Θέλαμε να κανουμε μια δραστηριοτητα που την ειχε καθε δευτέρα και μεις φτάσαμε Τρίτη και φυγαμε Κυριακή πρωί. Ακόμα και το βραδυ που ειχε μόνο μια καφετέρια-μπαρ διοργανώναν διαφορετικες βραδιές , σε μια απο αυτές (βραδιά καβουρομαχίας) το καβούρι μας μας εκανε περήφανους και κερδίσαμε το δευτερο βραβείο που ήταν ένα ωραιότατο μασαζ.:cool:
:haha: αχαχα, καβουρομαχίες? Τι λες τώρα? :D Ακούγεται τέλειο vivianaki...Φαντάζομαι ότι το ταξίδι-όνειρο που πραγματοποιήθηκε-όπως γράφεις-για σένα ήταν οι Μαλδίβες... :D
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πραγματοποιήθηκε :D
Ω ναι,αυτό ήταν! :D Αντε να το πραγματοποιησεις κ εσυ με το καλό!
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Χαίρομαι που το ακούω αυτό giannoula, και εγώ πιστεύω δεν θα βαριόμουν...στον παράδεισο:D Φαντάζομαι δραστηριότητες...βόλτα σε γειτονικά πανέμορφα νησάκια με καραβάκι,snorkelling,scuba diving,κρουαζιέρα για να δείτε τα δελφίνια...:clap: Πόσες μέρες μείνατε?

Απ'όλα αυτά τα παραδεισένια εξωτικά ταξίδια σου, ποιο ήταν αυτό που σε εντυπωσίασε περισσότερο? :rolleyes:
Στις Μαλδίβες είχαμε μείνει 5 βράδια και μακάρι να έμενα άλλα 10... Αλλα τότε τα είχαμε κλείσει μέσω τουριστικού λόγω απειρίας.. Τώρα για όλα τα υπόλοιπα εξωτικά δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποιο γιατί το καθένα είχε τη δική του ομορφιά και είναι πλέον κομμάτι της ζωής μου.. Ίσως αυτό που με συγκινεί περισσότερο είναι η Ζανζιβάρη γιατί ήταν απίστευτης ομορφιάς και γνησιότητας ανθρώπων..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom