Ταξίδι του μέλιτος - πρώτη φορά στην Ασία

Επιλογή ταξιδιού

  • Ταυλάνδη (γύρος, μαζί με Πουκετ ή Σαμούι κτλ)

    Votes: 9 47,4%
  • Μαλαισία (γύρος και κανένα νησάκι) και Σιγκαπούρη

    Votes: 3 15,8%
  • Μπαλί (γύρος και Λόμποκ κτλ)

    Votes: 4 21,1%
  • Μπαλί μαζί με άλλη χώρα

    Votes: 1 5,3%
  • Ταυλάνδη και Μαλαισία

    Votes: 1 5,3%
  • Ταυλάνδη και Σιγκαπούρη

    Votes: 1 5,3%

  • Total voters
    19
  • Poll closed .

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
Αυτό μου έλεγε σήμερα και η αρραβωνιαστικιά μου, χρειάζεται να πάμε Μαλαισία

Και σκεφτόμουν πως αφού πιο πιθανό θα πάμε μέσω Κ. Λουμπούρ δεν είναι καλύτερα να πάμε και λίγο εκεί να δούμε την Μαλαισία; ;)
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
ποιος αποφασιζει επιτελους σε αυτη τη σχεση η γυναικα ή ο αντρας ?
ο,τι πεις εσυ (ο,τι ειπε η ρενατα δηλαδη ) θα γινει ...τελεια και παυλα !!

μην εισαι χαζος...παρε τις συμβουλες της ρενατας και τα conne του traveller και πες της εχω οργανωσει ...ταξιδι δεν ακουω κουβεντα...βαλε μπουγαδα καλυτερα
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.520
Likes
7.756
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Αυτό μου έλεγε σήμερα και η αρραβωνιαστικιά μου, χρειάζεται να πάμε Μαλαισία

Και σκεφτόμουν πως αφού πιο πιθανό θα πάμε μέσω Κ. Λουμπούρ δεν είναι καλύτερα να πάμε και λίγο εκεί να δούμε την Μαλαισία; ;)
..
,,..:p αν καθυστερησει λιγο ο γαμος και αυξηθουν οι προτασεις και συμβουλες σε βλεπω να αναβαλεις το γαμο μεχρι να αποφασισειςςςςςςς !!!!!!!!!!!!!!!:haha:
 

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
Hello πάλι!

Ψάχνουμε στο Λανκάουι ξενοδοχείο και δεν ξέρουμε από πού να αρχίσουμε το ψάξιμο!

Καμία συμβουλή; ;)
 

GEORGEGEORGIA

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Εμείς τελικά αποφασίσαμε και στις 3 Μάιου την κάνουμε. Θα μείνουμε στο KAYANA VILLAS στο SEMINYAK :clap:. Ελπίζω να είναι καλά , έχω ακούσει καλά λόγια από ανθρώπους που έχουν πάει όσο για την περιοχή όσο και το ξενοδοχείο. Οι εκδρομές είναι για βόλτα με ελεφαντα, στο Ουμπουτ για shopping και ελπίζω να καταφέρω να κανονίσω και μια ψαρευτική εξόρμηση για ψάρεμα Τόνο και Μπαρακούντα. :lol:
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Εμείς τελικά αποφασίσαμε και στις 3 Μάιου την κάνουμε. Θα μείνουμε στο KAYANA VILLAS στο SEMINYAK :clap:. Ελπίζω να είναι καλά , έχω ακούσει καλά λόγια από ανθρώπους που έχουν πάει όσο για την περιοχή όσο και το ξενοδοχείο. Οι εκδρομές είναι για βόλτα με ελεφαντα, στο Ουμπουτ για shopping και ελπίζω να καταφέρω να κανονίσω και μια ψαρευτική εξόρμηση για ψάρεμα Τόνο και Μπαρακούντα. :lol:
Γιώργο-Γιωργία, πολύ πολύ ωραία να περάσετε!!!!!.....
Μπράβο!
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Hello πάλι!

Ψάχνουμε στο Λανκάουι ξενοδοχείο και δεν ξέρουμε από πού να αρχίσουμε το ψάξιμο!

Καμία συμβουλή; ;)
Εμείς είχαμε μείνει στο Langkawi Lagoon Resort. Ωραίο ήταν αλλά μακριά από τα πάντα. Αμα τελικά πάτε Λανγκάουι προτιμήστε να μείνετε στην Pantai Cenang για να έχετε πρόσβαση σε μαγαζιά, εστιατόρια κλπ. Ρίξε και μια ματιά αν θες στην ιστορία μου http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...F3%DF%E1/5180-selamat-datang-ke-malaysia.html
 

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
Πάλι πίσω! :)

Κλείσαμε τα πάντα,
Ουμπουντ 5 νύκτες
Σεμινιάκ 2 νύκτες
Λανγκαουι 5 νύκτες
Κουάλα 4

Παιδιά στο Ουμπούντ υπάρχουν τόσες και τόσες διαδρομές να κάνουμε, για τους άλλους τόπους είναι λίγο πιο καθαρά για το τι θα κάνουμε...

Εσείς τι θα προτείνατε; Βόρια προς ηφαίστιο, ανατολικά, δυτικά;Νότια σίογυρα θα γυρίσουμε, καθοδόν προς Σεμινιάκ. Επειδή 5 μέρες έχουμε φαντάζομαι δεν θα ήταν καλή ιδέα να γυρίζουμε συνεχώς με ξεναγό, αλλά καλά θα είναι να γυρίσουμε και λίγο "ελεύθεροι".
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.345
Πάλι πίσω! :)

Κλείσαμε τα πάντα,
Ουμπουντ 5 νύκτες
Σεμινιάκ 2 νύκτες
Λανγκαουι 5 νύκτες
Κουάλα 4

Παιδιά στο Ουμπούντ υπάρχουν τόσες και τόσες διαδρομές να κάνουμε, για τους άλλους τόπους είναι λίγο πιο καθαρά για το τι θα κάνουμε...

Εσείς τι θα προτείνατε; Βόρια προς ηφαίστιο, ανατολικά, δυτικά;Νότια σίογυρα θα γυρίσουμε, καθοδόν προς Σεμινιάκ. Επειδή 5 μέρες έχουμε φαντάζομαι δεν θα ήταν καλή ιδέα να γυρίζουμε συνεχώς με ξεναγό, αλλά καλά θα είναι να γυρίσουμε και λίγο "ελεύθεροι".
To Λανγκάουι ίσως είναι λάθος επιλογή για καλοκαίρι (ή και γενικότερα...)....δε νομίζω να βρεις εκεί αυτό που ψάχνεις.
 

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
και γω που διάβασα τόσα πράγματα νόμισα ότι θα μου αρέσει!

εντάξει δεν είναι και Σευχέλλες από πλευράς θάλασσας, αλλά έχει την δική του ομορφιά το νησί...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom