Ταξίδι του μέλιτος !

Smaragda53

Member
Μηνύματα
987
Likes
2.075
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
καλησπέρα σε όλους! εδώ και αρκετές ημέρες ψάχνω ψάχνω έχει γίνει το κεφάλι μου καζάνι! αρχές Σεπτέμβρη παντρεύομαι και γώ και ψάχνω για το ταξίδι του μέλιτος αμέσως μετά τον γάμο! έχω διαβάσει πολλές πληροφορίες από σας, παρόλα αυτά δεν έχω καταλήξει. Θα έχουμε στη διάθεση μας 8 μέρες και το budget μας κάπου στα 5000 ευρώ και ψάχνω ένα εξωτικό μέρος για χαλάρωση αλλά να έχει και δυο τρία πραγματάκια να δούμε. Λέγαμε για Ταϋλάνδη όμως απ' ότι κατάλαβα έχει βροχές εκείνη την περίοδο και δεν έχω χειρότερο από τη βροχή. Θα θελα την γνώμη σας μπας και καταφέρω να ξεσκολίσω!!
Με 5.000 ευρώ πας άνετα Γαλλική Πολυνησία, αλλά χρειάζεσαι περισσότερες μέρες από 8. Μπορείτε να σκεφθείτε τότε το Μεξικό.
 

takaroun

Member
Μηνύματα
16
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΜΠΑΛΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΟΡΛΕΑΝΗ
L
Εμείς πήγαμε Μπαλί - Σιγκαπούρη τέλη Οκτώβρη - αρχές Νοεμβρη. Έχω γράψει και ιστορία, αν θέλεις μπορείς να την βρεις!
Καλημέρα.διάβασα την ιστορία σου και επειδή κοιτάω και εγώ για γαμήλιο Μπαλί Σιγκαπούρη μπορείς να μου πεις πόσο σας πήγε με γραφείο το άτομο?οι τιμές που βρίσκω εγώ είναι ακριβές διότι πετάνε με scoot και τα ξενοδοχεία είναι της πλάκας...μου βγαίνει ίδια τιμή σε δωμάτιο με ιδιωτική πισίνα και καλή εταιρία αν τα κλείσω μόνος μου και προσπαθώ να αποφασίσω τι να κάνουμε...επίσης ποία είναι η γνώμη σου για τις ημέρες ταξιδίου ?
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Το εισητηριο κατ άτομο κόστισε 1490€,αεροπορικά, διαμονή σε ξενοδοχείο της επιλογής μου, μετακινήσεις και ταξιδιωτική ασφάλιση. Τις εκδρομές τις βρήκα μόνος μου, στο γραφείο τις χρεώναν πανάκριβα. Είναι ένα ταξίδι που μπορείς να κάνεις μόνος σου, οπότε βαλτα κάτω και υπολόγισε τι σε συμφέρει! Όσο για τις μέρες που με ρωτάς εμείς ειχαμε 5 νύχτες στο Μπαλί και 2 στη Σιγκαπούρη. Αν γινόταν θα έβαζα ακόμα 2 στη Σιγκαπούρη, το Μπαλί θα το άφηνα σε 5 νύχτες.Εξαρταται τι ψάχνεις βέβαια κι εσύ να δεις! Η ώρα η καλή!
 

takaroun

Member
Μηνύματα
16
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΜΠΑΛΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΟΡΛΕΑΝΗ
Το εισητηριο κατ άτομο κόστισε 1490€,αεροπορικά, διαμονή σε ξενοδοχείο της επιλογής μου, μετακινήσεις και ταξιδιωτική ασφάλιση. Τις εκδρομές τις βρήκα μόνος μου, στο γραφείο τις χρεώναν πανάκριβα. Είναι ένα ταξίδι που μπορείς να κάνεις μόνος σου, οπότε βαλτα κάτω και υπολόγισε τι σε συμφέρει! Όσο για τις μέρες που με ρωτάς εμείς ειχαμε 5 νύχτες στο Μπαλί και 2 στη Σιγκαπούρη. Αν γινόταν θα έβαζα ακόμα 2 στη Σιγκαπούρη, το Μπαλί θα το άφηνα σε 5 νύχτες.Εξαρταται τι ψάχνεις βέβαια κι εσύ να δεις! Η ώρα η καλή!
Εγώ το είχα στο μυαλό μου 6 βράδια Μπαλί 3 Σιγκαπούρη αλλά θα το σκεφτώ να δώσω άλλο ένα στην Σιγκαπούρη.τελευταία ερώτηση στο Μπαλί αν κάνεις αρχοντική ζωή πχ εκδρομές φαγητά ποτά είσοδοι μετακινήσεις κτλ να μην τσιγκουνεύεσαι πόσα θες?εκτιμώ 2 άτομα 120-180 ευρώ την ημέρα.
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Δεν μπορώ να σου δώσω τετοια απάντηση γιατί το αρχοντικό του καθενός είναι υποκειμενικό. Μια εκδρομή στο Μπαλι με τους εκεί οδηγούς κανονισμένους από εσένα κοστίζει γύρω στα 35.Μετα εξαρτάται από το φαγητό σου και τα έξοδα σου. Φυσικά η Σιγκαπούρη είναι ακριβή και πάλι στο τι θέλεις να κάνεις!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom