Ιταλία Ταξιδεύοντας με την 60χρονη Vespa μου

Anemos-T

Member
Μηνύματα
41
Likes
301
Πανέμορφα τα μέρη και πολύ ωραίο βίντεο!

2 ερωτήσεις:

1: Πώς κατάφερες να κυκλοφορήσεις μέσα στην Ελλάδα, για να φτάσεις στο λιμάνι να μπεις στο πλοίο;
2: Στην Ιταλία πώς μπορούσες να κυκλοφορείς - δεν έχουν κι εκεί μια αντίστοιχη απαγόρευση κυκλοφορίας; Επίσης, είχε μέρη ανοιχτά, βλέπω πολλή ερημιά γύρω γύρω...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Λιγες πληροφοριες ακομη; Με πλοιο; Κοστος, ωρες; Σου φανηκε ευκολο το ταξιδι;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Τώρα να σου πω ότι δεν ζήλεψα!!! Ζήλεψα ..
Και πολύ. Έχεις κι άλλα βίντεο; είπες ένα, αλλά μήπως έχεις καταλάθος και δεύτερο; :p
 
Last edited:

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.052
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Απελπισια , φιλε, οι ακυρωσεις για το 2021 πεφτουν βροχη. ΘΑ ΜΑΘΩ.
Ε μα , δε σου έφταναν 10 περσι , αρχισες παλι φετος 3,4
Ο θριαμβος της ελπιδας κοντρα στη λογικη
Κανα ευχελαιο ,κανα εξορκισμο ,το σκέφθηκες ;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Ε μα , δε σου έφταναν 10 περσι , αρχισες παλι φετος 3,4
Ο θριαμβος της ελπιδας κοντρα στη λογικη
Κανα ευχελαιο ,κανα εξορκισμο ,το σκέφθηκες ;
Aπο περσι πηρα το μαθημα μου και ξερω οτι ταξιδι μπορει να γινει. Μπορει να τρελαθηκα στις ακυρωσεις, αλλα εκλεινα εναλλακτικες διαδρομες συνεχεια και τελικα βγηκε. Ε, το ιδιο θα κανω και φετος.
 

8avos

Member
Μηνύματα
650
Likes
6.355
Πανέμορφα τα μέρη και πολύ ωραίο βίντεο!

2 ερωτήσεις:

1: Πώς κατάφερες να κυκλοφορήσεις μέσα στην Ελλάδα, για να φτάσεις στο λιμάνι να μπεις στο πλοίο;
2: Στην Ιταλία πώς μπορούσες να κυκλοφορείς - δεν έχουν κι εκεί μια αντίστοιχη απαγόρευση κυκλοφορίας; Επίσης, είχε μέρη ανοιχτά, βλέπω πολλή ερημιά γύρω γύρω...

Χαίρομαι που σ άρεσε,μιας που είναι η πρώτη μ απόπειρα να κάνω βίντεο.

1 : Με το PLF επιτρέπονται οι μετακινήσεις χωρίς πρόβλημα.

2 : Να σ πω την αλήθεια δεν γνωρίζω να σ πω εαν έχουν απαγόρευση μετακινήσεων ή περιορισμό αλλά δεν έτυχε να με σταματήσουν κ όλας.

Όσον αφορά τα μέρη,ήτανε ίδιο καθεστώς με της Ελλάδας,όπου κοιμήθηκα δεν μ ζήτησαν το παραμικρό

Λιγες πληροφοριες ακομη; Με πλοιο; Κοστος, ωρες; Σου φανηκε ευκολο το ταξιδι;
Ναι με πλοίο Ηγουμενίτσα - Μπρίντιζι.Νομίζω μόνο η Grimaldi Lines περνάει Μπρίντιζι,130€ πηγαινε-ελα,κατάστρωμα,εγώ και όχημα.10 ωρες η μια διαδρομή ήτανε και μ φάνηκε πανεύκολο,ενταξει φην Ιταλία την θεωρώ πανεύκολη.

Τώρα να σου πω ότι δεν ζήλεψα!!! Ζήλεψα ..
Και πολύ. Έχεις κι άλλα βίντεο; είπες ένα, αλλά μήπως έχεις καταλάθος και δεύτερο; :p
Χαχαχ,σευχαριστώ αλλά δεν έχω ακόμη κάποιο,σκέφτομαι όμως εκτός από φωτό στα ταξίδια μ να φτιάχνω και βιντεάκια.

Χαίρομαι ξανά π σας άρεσαν 😊
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
Πάρα πολύ ωραίο βίντεο με πολύ ωραία μουσική .
Μπράβο σου που το τόλμησες και σ'ευχαριστούμε που ταξιδεύουμε και μεις μαζί σου ...έστω κι έτσι.
Αν έχεις κι άλλα τέτοια βίντεο δεν θα πούμε όχι..
 

8avos

Member
Μηνύματα
650
Likes
6.355
Πάρα πολύ ωραίο βίντεο με πολύ ωραία μουσική .
Μπράβο σου που το τόλμησες και σ'ευχαριστούμε που ταξιδεύουμε και μεις μαζί σου ...έστω κι έτσι.
Αν έχεις κι άλλα τέτοια βίντεο δεν θα πούμε όχι..
Η τεχνολογία έχει προχωρήσει τόσο,που μόλις είδα την ποιότητα που μπορεί να αποτυπωθεί στο γυαλί,μου πέρασαν σκέψεις να προσπαθήσω να κάνω ένα βίντεο.

Χαίρομαι π άρεσε και σ άλλους,εκτός από μένα,η "ματιά" μου αυτή.Άλλα βίντεο,όχι δεν έχω,όμως έχω λάβει τα "μέτρα" μου ώστε να ταξιδεύω όσο περισσότερο μπορώ,καταγράφοντας αυτά τα ταξίδια εκτος των αγαπημένων μου φωτογραφιών και στο γυαλί 😊
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.659
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom