Ταξιδεύουν οι άνθρωποι με αναπηρίες;

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
πραγματικα αξιολογη, η προσωπικη εμπειρια ενος Πάνου, ο οποιος γραφει που και που στο περιοδικο ΤΑΞΙΔΙΑ της Μακεδονιας της Κυριακης...
περιγρφει το ταξιδι του με ατομο με αναπηρια στις χωρες της Ευρωπης (Ελβετια, Γερμανια κ.α.)...
φαινεται ταυτοχρονα η γυμνια κ η μαραζωση της χωρας μας, σε θεματα ΑΜΕΑ, Προνοιας κ ενδιαφεροντοας για τους ανθρωπος με ειδ. αναγκες

προφανως τους θυμουνται κ αυτους τετοιες μερες...προ εκλογων..
 

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Το να χλευαζουμε την χωρα μας, ειναι το ποιο ευκολο.Το να την κατατασσουμε σχεδον παντα τελευταια...ακομα ποιο ευκολο για ολους μας.Ημαρτον ρε παιδια, ποιος ειναι αυτη η χωρα, ποιος ειναι αυτη η ΕΛΛΑΔΑ σκεφτηκατε???Εμεις, ολοι εμεις.......
εν μερει εχεις δικιο...οσες φορες παω στο Lidl στην γειτονια μου πετυχαινω κατα 99% να εινια καποιος παρακαρισμενος μπροστα ακριβως στο σημειο που ειναι για να υπαρχει προσβαση στο πεζοδρομιο για καροτσακια, αναπηρικα κλπ.

αλλα απο την αλλη, την χλευαζω την χωρα αυτη...γιατι οταν ο φιλος μου αναγκαστηκε να μην σπουδασει στο ΤΕΙ όπου ειχε περασει επειδη δεν υπηρχε προσβαση στα εργαστηρια των πρωτων οροφων, και αναγκαστηκε κ πηγε εξωτερικο (και πολυ καλα εκανε μιας κ ακομα ζει εκει), τοτε ναι...την χλεαυζω αυτην την χωρα.
δεν ειμαι Ανθελληνας..απλα απογοητευμενος...
 

zaniko

Member
Μηνύματα
117
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπρόβνικ
Ταξίδι-Όνειρο
Νοτια Αμερικη-Ανδεις
"Οι διακοπές ή ένα επαγγελματικό ταξίδι μπορεί να είναι εφιάλτης για γηρεά άτομα, ανθρώπους με αναπηρίες ή άλλους με κάποιο χρόνιο νόσημα.
Ολοι αυτοί οι άνθρωποι και οι οικογενειές τους χρειάζονται αξιόπιστες πληροφορίες για την πρόσβαση...κλπ, κλπ"

Βρείτε πληροφορίες για πολλές χώρες του εξωτερικού και την Ελλάδα (!!) στο

www.europeforall.com

και καλές διακοπές φίλοι με αναπηρίες, ηλικιωμένοι, γονείς με καροτσάκια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom