Ταξιδιωτική Έρευνα 2019 - Ερωτηματολόγιο

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Το έκανα κι εγώ, πλην όμως σε κάποιες από τις ερωτήσεις απάντησα "υποχρεωτικά" ό,τι να'ναι. Πιο συγκεκριμένα, μπορεί να προσανατολίζομαι (για παράδειγμα) για 1-2 ταξίδια μέσα στο 2019, και ωστόσο να μην έχω ιδέα ακόμα για το πού. Έλα όμως που απαιτείται να παραθέσεις προορισμούς, θες δεν θες, ξέρεις δεν ξέρεις, αλλιώς το ερωτηματολόγιο δεν προχωράει! Πρόταση λοιπόν στο επόμενο να προστεθεί επιλογή "δεν γνωρίζω ακόμα", αλλιώς οι απαντήσεις για τους πιθανούς προορισμούς θα είναι ακούσια παραπλανητικές.

Υ.Γ. Σημειώνω επίσης ότι θα πρέπει να αντικατασταθεί η ονομασία ΠΓΔΜ με το "Βόρεια Μακεδονία" που είναι πλέον ευτυχώς το επίσημο όνομα της γείτονος
 
Last edited:

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Δεν μπορώ να το συμπληρώσω αν δε μου διευκρινιστούν 2-3 πραγματάκια πρώτα (σόρρυ τσοπάνα είμαι όχι πυρηνική φυσικός :haha: ).
Λοιπόν εγώ που μες στο 2018 μετακόμισα μόνιμα στο εξωτερικό κι έκανα ταξίδια ενδοχώρια (στη χώρα που είμαι τώρα δηλαδή) τι να απαντήσω όταν με ρωτάει πόσα ταξίδια έκανα στο εξωτερικό; 1 γιατί μια φορά βγήκα από την Ελλάδα; Και με αυτή τη λογική, η Ελλάδα από εδώ και στο εξής δε θα θεωρείται εξωτερικό για μένα; Οεο;
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Δεν μπορώ να το συμπληρώσω αν δε μου διευκρινιστούν 2-3 πραγματάκια πρώτα (σόρρυ τσοπάνα είμαι όχι πυρηνική φυσικός :haha: ).
Λοιπόν εγώ που μες στο 2018 μετακόμισα μόνιμα στο εξωτερικό κι έκανα ταξίδια ενδοχώρια (στη χώρα που είμαι τώρα δηλαδή) τι να απαντήσω όταν με ρωτάει πόσα ταξίδια έκανα στο εξωτερικό; 1 γιατί μια φορά βγήκα από την Ελλάδα; Και με αυτή τη λογική, η Ελλάδα από εδώ και στο εξής δε θα θεωρείται εξωτερικό για μένα; Οεο;
Αυτό με έχει μπερδέψει κι εμένα. Έβαλα 1 ταξίδι την πρώτη φορά που μετακόμισα σε μια χώρα και μετά αντιμετώπιζα την χώρα που μένω και την Ελλάδα, και τις δυο, σαν εσωτερικό.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Αυτό με έχει μπερδέψει κι εμένα. Έβαλα 1 ταξίδι την πρώτη φορά που μετακόμισα σε μια χώρα και μετά αντιμετώπιζα την χώρα που μένω και την Ελλάδα, και τις δυο, σαν εσωτερικό.
Έτσι όμως η κλίτσα φαίνεται στάσιμη ενώ δεν είναι :cry:
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν μπορώ να το συμπληρώσω αν δε μου διευκρινιστούν 2-3 πραγματάκια πρώτα (σόρρυ τσοπάνα είμαι όχι πυρηνική φυσικός :haha: ).
Λοιπόν εγώ που μες στο 2018 μετακόμισα μόνιμα στο εξωτερικό κι έκανα ταξίδια ενδοχώρια (στη χώρα που είμαι τώρα δηλαδή) τι να απαντήσω όταν με ρωτάει πόσα ταξίδια έκανα στο εξωτερικό; 1 γιατί μια φορά βγήκα από την Ελλάδα; Και με αυτή τη λογική, η Ελλάδα από εδώ και στο εξής δε θα θεωρείται εξωτερικό για μένα; Οεο;
Εγώ την Ελλάδα την βάζω ως ταξίδι στο εξωτερικό χρόνια τώρα (θα το μετρήσω ως ένα ταξίδι και ας πάω παραπάνω):p Αλλά θα συμπληρώσω και την κατηγορία πόσα ταξίδια σε μέρη της Ελλάδας κάνατε ή θα κάνετε. Τώρα για τα ταξίδια που κάνεις στη χώρα όπου μένεις ας πάνε περίπατο ξέρω γω. :p
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Από κινητό δεν κατάφερα να το κάνω. Αφού το ολοκλήρωσα μου έβγαλε ερρορ. Chrome. :(
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.624
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom