Ταξιδιωτική Έρευνα 2019 - Ερωτηματολόγιο

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Ολοκληρώθηκε και απο μέρους μου.
Θα είχε πραγματικά ιδιαίτερο ενδιαφέρον μια αντίστοιχη έρευνα αποκλειστικά και μόνο για την Ελλάδα.
Φυσικά ξέρω οτι δεν είναι εύκολο κάτι τέτοιο, ωστόσο τα συμπεράσματα θα ήταν πολλά!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.233
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τι εννοείς αποκλειστικά για την Ελλάδα;
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Η δυνατότητα να μην απαντήσεις στις τελευταίες ερωτήσεις, όπως αυτή με το εισόδημα, υπήρχε και πέρσι. Επίσης, το email που δίνεις το χρησιμοποιώ μόνο για την κλήρωση για τα δώρα. Δε χρησιμοποιείται για να "φακελώσουμε" κανέναν όπως περιγράφεις, η έρευνα γίνεται για να βγουν στατιστικά στοιχεία, όχι για να μάθουμε προσωπικά τί απαντήσεις έδωσε ο καθένας.
Δεν θυμόμουν ότι υπήρχε στην περσινή έρευνα η δυνατότητα να μην απαντήσεις στο ερώτημα για το εισόδημα και δεν το είδα σαν στατιστικό στοιχείο στα αποτελέσματα της έρευνας 2018 που ανεβάσατε.
Επιπρόσθετα, εφόσον είμαι συνδεδεμένη και κάνω την έρευνα από το link που μου στείλατε σε μήνυμα, η εφαρμογή συνδέει το ερωτηματολόγιο και τις απαντήσεις που δίνω με την ταυτότητα μου μου ως μέλος του forum και τα λοιπά προσωπικά δεδομένα που έχω ήδη διαθέσει με την εγγραφή μου σε αυτό (email, κλπ).
Οι καλές προθέσεις των διαχειριστών είναι δεδομένες για μένα, και με τη συμπλήρωση του ερωτηματολογίου ουσιαστικά αποδέχομαι τη όποια διαχείριση δεδομένων που θα κάνετε.
Απλά επισήμανα το θετικό το να υπάρχει αυτή η επιλογή σαν απάντηση...

STATISTIKA.JPG
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.233
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αυτά που γράφεις δεν ισχύουν. Η πλατφόρμα που κάνουμε την έρευνα δεν έχει καμία σύνδεση με το φόρουμ. Οπότε το αν είσαι συνδεδεμένος στο φόρουμ ή όχι, δεν έχει την παραμικρή σημασία/σχέση με το ερωτηματολόγιο.

Όσο για την ερώτηση περί εισοδήματος, σε όλες τις έρευνες που έχουμε τρέξει ανά τα χρόνια, πάντα υπήρχε η δυνατότητα να μην δοθεί απάντηση στη συγκεκριμένη ερώτηση, όπως και σε όλες τις ερωτήσεις με δημογραφικά στοιχεία.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Αυτά που γράφεις δεν ισχύουν. Η πλατφόρμα που κάνουμε την έρευνα δεν έχει καμία σύνδεση με το φόρουμ. Οπότε το αν είσαι συνδεδεμένος στο φόρουμ ή όχι, δεν έχει την παραμικρή σημασία/σχέση με το ερωτηματολόγιο.

Όσο για την ερώτηση περί εισοδήματος, σε όλες τις έρευνες που έχουμε τρέξει ανά τα χρόνια, πάντα υπήρχε η δυνατότητα να μην δοθεί απάντηση στη συγκεκριμένη ερώτηση, όπως και σε όλες τις ερωτήσεις με δημογραφικά στοιχεία.
Είπαμε... θεωρούμε δεδομένες τις καλές προθέσεις...
Πατώντας πάνω στο link που μου στείλατε δεν με αφήνει να ξανασυμπληρώσω το ερωτηματολόγιο. Για ποιο λόγο;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.233
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Είπαμε... θεωρούμε δεδομένες τις καλές προθέσεις...
Ευχαριστούμε πολύ :) - εξάλλου δεν έχουμε δώσει το παραμικρό δείγμα να αμφισβητηθούν αυτές οι προθέσεις όλα αυτά τα χρόνια ;)

Πατώντας πάνω στο link που μου στείλατε δεν με αφήνει να ξανασυμπληρώσω το ερωτηματολόγιο. Για ποιο λόγο;
Δεν είναι προφανές; διότι το ερωτηματολόγιο πρέπει να το συμπληρώσεις μία φορά μόνο.
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.468
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Πιστεύω πως ενα χρήσιμο στατιστικο θα ηταν ο αριθμός ημερων / διανυκτερεύσεων για να εχουμε μια πιο σαφη εικονα --- υποσχέθηκες λοιπόν οτι του χρόνου θα μπεί , θα στο θυμίσουμε
Αλλο το ταξιδι που κάνω εγω για ΠΣΚΔ με Ryanair στην Ιταλία κ άλλο καποιο μέλος που πηγε πχ Βιρμανία για ενα μήνα
Για να δουμε περα απο εισοδηματικά κριτήρια , ποιοι ειναι αυτοι οι περίεργοι τύποι που μπορούν κ ταξιδεύουν επι μήνες :p:p --- (emoticon ζήλεια)
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Και για μένα νομίζω ότι ο αριθμός ημερών είναι το πιο σημαντικό στοιχείο.
Προσωπικά απάντησα 2 ταξίδια αλλά αυτά είχαν διάρκεια 55 μέρες. Άλλος μπορεί να απάντησε 2 ταξίδα και να πήγε 100 μέρες άλλος 10 μέρες. Το ίδιο ισχύει με τα χρήματα. Κάποιος σε 30 μέρες ταξιδιού μπορεί να ξοδέψει όσα κάποιος άλλος σε 1 εβδομάδα.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Ε δεν έχουμε όλα τα σάιτ του κόσμου, έχουμε μια επιλογή.
Πάντως νομίζω ότι θα μπορούσε να μπει το hostelworld ή το hostelbookers, που είναι οι μεγαλύτερες νομίζω ιστοσελίδες όσον αφορά το συγκεκριμένο τύπο διαμονής.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.233
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Έχουμε ήδη πάνω από 1000 συμπληρωμένα ερωτηματολόγια :clap:


Πάντως νομίζω ότι θα μπορούσε να μπει το hostelworld ή το hostelbookers, που είναι οι μεγαλύτερες νομίζω ιστοσελίδες όσον αφορά το συγκεκριμένο τύπο διαμονής.
Ναι, γενικά κοιτάω τα αποτελέσματα και βλέπω τί ακριβώς συμπληρώνει ο πιο πολύς κόσμος στο "άλλο" και αν κάποια επιλογή συγκεντρώνει αρκετό ποσοστό θα την προσθέσω, αλλά έχεις δίκιο να μπει ένα για χοστελ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.673
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom