Ταξιδιωτική Ιστορία του Μήνα - Μάιος - Ιούνιος 2017

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Μην ξεχνάτε τον διαγωνισμό μας!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
απο εμενα οκ
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.616
Likes
50.262
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πρωτη φορα μπηκα στην διαδικασια να ψηφισω και δεν ξαναψηφιζω ,στεναχωριεμαι! Αμφιταλαντευτηκα ηθελα 5 ψηφους. Η πιο ευκολη ηταν αυτη στον gelf. Ηταν η αγαπημενη μου για τους αλλους δυσκολευτηκα μιας και ηταν αρκετες οι ομορφες ιστοριες! Πραγματικα η απολυτη ιστορια εξομοιωσης, λες και τα πινες μαζι του οπως ειπαν και τα αλλα παιδια!
Εγώ σε αυτές τις περιπτώσεις ψηφίζω μόνο μια ιστορία, αυτή που ξεχώρισε.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Εγώ σε αυτές τις περιπτώσεις ψηφίζω μόνο μια ιστορία, αυτή που ξεχώρισε.
Ναι το σκέφτηκα αυτό που λες και θα ήταν το πιο δίκαιο μιας και αδίκησα δύο ιστορίες. Αλλά επικράτησε τελικά το να επιβράβευσω περισσότερες ιστορίες. Πρώτη φορά ψήφιζα δεν μου πήγαινε να επιβράβευσω μόνο μια ιστορία. Ίσως την επόμενη φορά...
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.966
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Επανακαμπτω στην ιστορία του μήνα μετά από πολυυυ καιρό!Ενώ παρακολουθούσα τους διαγωνισμούς,δεν ψήφιζα καθώς στις περισσότερες περιπτώσεις δεν ολοκλήρωμα την ανάγνωση όλων των ιστοριών.Σε αυτήν,ψήφισα "με τα δύο χέρια" την ιστορία που είχα σαν οδηγό,όταν έκανα και εγώ το ταξίδι στο συγκεκριμένο προορισμό,καθώς και 2 ακόμα που ήταν καλογραμμένες και ενδιαφέρουσες.Τελικα,δεν ξέρω τι προτιμώ...Στην αρχή της συμμετοχής μου στο φόρουμ,ήθελα να διαβάζω ιστορίες καθαρά "καθοδηγητικες" με σαφείς και ξεκάθαρες πληροφορίες για τον προορισμό,πρόγραμμα και λίγο πιο "ξερές" (εκεί κινήθηκα και εγώ στις δύο μόνο ιστορίες που αξιώθηκαν να γράψω). Όμως συν τω χρόνω,διαπιστώνω ότι έχει το δικό της ενδιαφέρον μια πιο λογοτεχνική γραφή,που αποκαλύπτει και την πένα του κάθε συγγραφέα. Συνεχίζω όμως να εκτιμώ ιδιαίτερα,τις ιστορίες που πιο επιγραμματικά,παρέχουν πληροφορίες για κάποιον προορισμό,καθώς θεωρώ ότι σε αυτές θα ανατρέξω πιο εύκολα,όταν χρειαστεί να κάνω τον δικό μου προγραμματισμό.Οπως και να έχει,καλή επιτυχία στους γράφοντες, συγχαρητήρια εκ των προτέρων καθώς η συμμετοχή σε έναν διαγωνισμό αποτελεί από μόνη της τιμή και ελπίζω το ξεκίνημα που έκανα με το δεξί το 2021 στις ψηφοφορίες για την ιστορία του μήνα,να συνεχιστεί!
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.728
Likes
14.325
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Επανακαμπτω στην ιστορία του μήνα μετά από πολυυυ καιρό!Ενώ παρακολουθούσα τους διαγωνισμούς,δεν ψήφιζα καθώς στις περισσότερες περιπτώσεις δεν ολοκλήρωμα την ανάγνωση όλων των ιστοριών.Σε αυτήν,ψήφισα "με τα δύο χέρια" την ιστορία που είχα σαν οδηγό,όταν έκανα και εγώ το ταξίδι στο συγκεκριμένο προορισμό,καθώς και 2 ακόμα που ήταν καλογραμμένες και ενδιαφέρουσες.Τελικα,δεν ξέρω τι προτιμώ...Στην αρχή της συμμετοχής μου στο φόρουμ,ήθελα να διαβάζω ιστορίες καθαρά "καθοδηγητικες" με σαφείς και ξεκάθαρες πληροφορίες για τον προορισμό,πρόγραμμα και λίγο πιο "ξερές" (εκεί κινήθηκα και εγώ στις δύο μόνο ιστορίες που αξιώθηκαν να γράψω). Όμως συν τω χρόνω,διαπιστώνω ότι έχει το δικό της ενδιαφέρον μια πιο λογοτεχνική γραφή,που αποκαλύπτει και την πένα του κάθε συγγραφέα. Συνεχίζω όμως να εκτιμώ ιδιαίτερα,τις ιστορίες που πιο επιγραμματικά,παρέχουν πληροφορίες για κάποιον προορισμό,καθώς θεωρώ ότι σε αυτές θα ανατρέξω πιο εύκολα,όταν χρειαστεί να κάνω τον δικό μου προγραμματισμό.Οπως και να έχει,καλή επιτυχία στους γράφοντες, συγχαρητήρια εκ των προτέρων καθώς η συμμετοχή σε έναν διαγωνισμό αποτελεί από μόνη της τιμή και ελπίζω το ξεκίνημα που έκανα με το δεξί το 2021 στις ψηφοφορίες για την ιστορία του μήνα,να συνεχιστεί!
Εγώ νομίζω ότι το πως εκθέτει ο καθένας την ιστορία του είναι καθαρά προσωπική υπόθεση. Άρα αν αρέσει σε κάποιους και σε άλλους όχι και για μερικούς είναι αδιάφορη, μου φαίνεται λογικό. Και μένα μου αρέσει να διαβάζω ξερές αναφορές για τους προορισμούς, αλλά μου έχει τύχει να παρασύρομαι από κάποιους εδώ που το έχουν με τη λογοτεχνία.
Ποτέ επίσης δεν ξέρεις αν μια ιστορία που γράφεις εσύ ο ίδιος, θα βγει κουραστική ή όχι. Θυμάμαι όταν ξεκίνησα να γράφω εδώ πριν πέντε χρόνια, ήμουν λακωνικός. Αργότερα άλλαξα στυλ, όχι εσκεμμένα, αλλά έτσι μου έβγαινε στην προσπάθεια να επικοινωνήσω με τους ανθρώπους που με διάβαζαν.
Το πως θα ιδωθεί μια ιστορία, εξαρτάται και από τον κάθε αναγνώστη. Αλλά και από το σκοπό που έχει όταν διαβάζει. Εγώ, ας πούμε, αν θέλω να πάω σε ένα προορισμό, ξεψαχνίζω σχεδόν κάθε ιστορία γι αυτόν. Τις εκτυπώνω και υπογραμμίζω τα ενδιαφέροντα. Αν πάλι έχω πάει το βλέπω διαφορετικά. Κατά ένα περίεργο λόγο με αφήνει πιο αδιάφορο. Ίσως φοβάμαι ότι θα δω κάτι που «έχασα» και δε θέλω να στεναχωρηθώ.
Μη σας κουράζω άλλο.
Καλή Χρονιά.
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.966
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Άρα αν αρέσει σε κάποιους και σε άλλους όχι και για μερικούς είναι αδιάφορη, μου φαίνεται λογικό.
Όντως είναι θέμα καθαρά υποκειμενικό, έχεις δίκιο.

Αν πάλι έχω πάει το βλέπω διαφορετικά. Κατά ένα περίεργο λόγο με αφήνει πιο αδιάφορο.
Εγώ ας πούμε το ακριβώς αντίθετο!Τρελαίνομαι να διαβάζω για μέρη που έχω πάει,γιατί μ'αρεσει που τα έχω περπατήσει και επίσης μ'αρεσει να τα βλέπω και μέσα από κάποιου άλλου τη ματιά!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
1,5 μέρα έμεινε, για περάστε :welcome:
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Ωχ, μπερδεύτηκα με το ημερολόγιο. Έληγε Σάββατο μεσημέρι και όχι Παρασκευή.
Έδωσα μικρή παράταση και τελικά λήγει ξημερώματα Κυριακής.
Να ψηφίσω κι εγώ που δεν πρόλαβα ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.576
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom