ΗΠΑ Ταξιδιωτική ασφάλιση ΗΠΑ

Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
ας μας πει κι ο φίλος που αγόρασε της interamerican αν τελικά έχει στο χέρι του λίστα η ΚΑΙ αυτός θα πάρει πρώτα τηλεφωνο(γιατι κι αυτοί δεν ήταν ξεκάθαροι σε μένα τουλάχιστον)
 

hello_its_me

Member
Μηνύματα
75
Likes
17
Κι ργω σκεφτομουν για ιντεραμερικαν, οποτε θα βοηθουσε να μας πει ο συμφορουνιτης που εκλεισε εκει.

Καψιμο εγκεφαλου τελευταια στιγμη με τις ασφαλειες


Το κοστος του ταξιδιου γιατι το ζητανε? Υπαρχει θεμα αν βαλω ως κοστος 600€ πχ, οδο κοστισαν τα εισιτηρια? (Με δεδομενο οτι θα φιλοξενηθω)

Θα δω και την insubuy, με γρηγορο search μου εβγαλε πολυ οικονομικες τιμες. Γενικα δε θελω να δωσω πολλα για ασφαλεια, θελω απλα να ειμαι καλυμμενη τυπικα για παν ενδεχομενο, αφου το αναφερατε κι εσεις
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Κι ργω σκεφτομουν για ιντεραμερικαν, οποτε θα βοηθουσε να μας πει ο συμφορουνιτης που εκλεισε εκει.

Καψιμο εγκεφαλου τελευταια στιγμη με τις ασφαλειες


Το κοστος του ταξιδιου γιατι το ζητανε? Υπαρχει θεμα αν βαλω ως κοστος 600€ πχ, οδο κοστισαν τα εισιτηρια? (Με δεδομενο οτι θα φιλοξενηθω)

Θα δω και την insubuy, με γρηγορο search μου εβγαλε πολυ οικονομικες τιμες. Γενικα δε θελω να δωσω πολλα για ασφαλεια, θελω απλα να ειμαι καλυμμενη τυπικα για παν ενδεχομενο, αφου το αναφερατε κι εσεις
Το κόστος ταξιδιού το ζητάνε για την αποζημίωση που θα δώσουν αν δεν γίνει το ταξίδι(πχ αν έχεις κλείσει αεροπορικά κτλ και δεν μπορέσεις να πας).
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Κ γω έχω ξενερώσει μ αυτό το θέμα... έχω ξαναπάει ΗΠΑ κ μάλιστα ολομόναχη αλλά τότε είχα άγνοια κινδύνου κ με μια απλή ταξιδιωτική νόμιζα ήμουν οκ..τώρα που σκέφτομαι να ξαναπάω κ είμαι πιο ενημερωμένη έχω αγχωθεί.. τέλος πάντων ας τα καταφέρω να πάω κάποια στιγμή κ ας ελπίσουμε να μη χρειαστεί όπως ελπίζουμε όλοι μας
 

Danae-Coffee

Member
Μηνύματα
33
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
Βοστόνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη - Ιαπωνία
Εγώ έκανα στη worldtrips, νομίζω από κάποιον την είδα εδώ. Atlas America ή κάτι τέτοιο. Σκεφτόμουν κι εγώ για ιντεραμέρικαν (αν δεν παινέψεις το σπίτι σου...) αλλά είχε μικρό ποσό κάλυψης συγκριτικά και για τα δεδομένα της Αμερικής. Τέλος πάντων, ελπίζω να μην την χρειαστώ, αλλά παρότι υγιής δε θα ήθελα να το διακινδυνέψω. Ήθελα ιδιαίτερα να έχει κάποια κάλυψη για κόβιντ, μιας και είναι ένα σενάριο πιθανό.
 

agmi

Member
Μηνύματα
503
Likes
2.448
To 10ρικο που καλυπτει η interamerican, γιατι ετσι μου χανε πει στα γραφεια της εδω, κ'μεταξυ των αλλων 'οτι μιλανε την γλωσσα μου' για να τους προτιμησω, με εκανε τοτες να παρω με την world nomads. Δυστυχως μετα το Brexit δεν προσφερεται στην Ελλαδα οπως και σε αλλες Ευρωπαικες χωρες.
Καλη η ασφαλεια αλλα καλιτερα να'ναι και αχρειαστη. Μην τσιγκουνεύεστε τα €150-200. Υπαρχουν σοβαρες ασφαλειες και σοβαροι ταξιδιαρηδεςς συμφορουμητες να σας δωσουν τα φωτα τους! Απο mondial και τοσες αλλες! Αμα δεν εχετε τα λεφτα για την ασφαλεια καλιτερα να μην μπειτε στο αεροπλανο! Ενδεικτικα μια κολονοσκοπηση εδω κανει κανα €200 και στην αλλη ακρη του Ατλαντικου απο $2000 και βαλε! Εσεις διαλεγετε!
 
Last edited:

hello_its_me

Member
Μηνύματα
75
Likes
17
Mondial/allianz κλπ τις προτεινετε γενικα?
Κι αυτες σκεφτομαι, που ειναι απ τις πιο γνωστες/κλασικες και ειναι αρκετα οικονομικες οι τιμες (γυρω στα 70 για 10-11 μερες)
 
D

Delmem38110

Guest
Mondial/allianz κλπ τις προτεινετε γενικα?
Κι αυτες σκεφτομαι, που ειναι απ τις πιο γνωστες/κλασικες και ειναι αρκετα οικονομικες οι τιμες (γυρω στα 70 για 10-11 μερες)
Είναι πολυ σημαντικό το ποσό κάλυψης να είναι πολύ υψηλό. Πάνω απο εκατομμύριο δολάρια. Δεν εμπιστεύομαι τις ελληνικές η ευρωπαϊκές όσον αφορά την Αμερική. Ουτε τις ταξιδιωτικές. Αισθάνομαι πιο ήρεμος με μια που συμπεριφέρεται σαν τοπική.
έχεις ένα αριθμό τον χτυπάνε στο κομπιούτερ και βλέπουν αμέσως ότι καλύπτεσαι Χωρίς Να χρεώθεις σενς. Αυτό θέλω στις ΗΠΑ.
 

pepakos

Member
Μηνύματα
162
Likes
418
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή 🇦🇷
Ενημερωτικά, για όποιον έχει Revolut Premium, παρέχεται δωρεάν παγκόσμια ιατρική κάλυψη για 10.000.000€ με 50€ απαλλαγή. Η ασφάλιση παρέχεται από την Allianz Assistance και υπάρχει και ελληνική γραμμή εξυπηρέτησης 24/7. Ο κάθε συνδρομητής έχει μοναδικό αριθμό ασφαλιστηρίου και όλα τα απαραίτητα έγγραφα τα βρίσκεις πολύ έυκολα μέσα από το app της Revolut.
Εγώ ταξίδεψα στις ΗΠΑ σαν συνδρομητής premium έχοντας στο μυαλό μου πως αν μου συμβεί κάτι να αξιοποίησω αυτή τη δυνατότητα, βέβαια δεν χρειάστηκε καθόλου, επομένως δεν έχω εικόνα για το πώς λειτουργεί στην πράξη.
Για όποιον βέβαια ενδιαφέρεται τηλεφωνάκι στη Allianz Assistance και ρωτάει... 211 198 8851
 
D

Delmem38110

Guest
Ενημερωτικά, για όποιον έχει Revolut Premium, παρέχεται δωρεάν παγκόσμια ιατρική κάλυψη για 10.000.000€ με 50€ απαλλαγή. Η ασφάλιση παρέχεται από την Allianz Assistance και υπάρχει και ελληνική γραμμή εξυπηρέτησης 24/7. Ο κάθε συνδρομητής έχει μοναδικό αριθμό ασφαλιστηρίου και όλα τα απαραίτητα έγγραφα τα βρίσκεις πολύ έυκολα μέσα από το app της Revolut.
Εγώ ταξίδεψα στις ΗΠΑ σαν συνδρομητής premium έχοντας στο μυαλό μου πως αν μου συμβεί κάτι να αξιοποίησω αυτή τη δυνατότητα, βέβαια δεν χρειάστηκε καθόλου, επομένως δεν έχω εικόνα για το πώς λειτουργεί στην πράξη.
Για όποιον βέβαια ενδιαφέρεται τηλεφωνάκι στη Allianz Assistance και ρωτάει... 211 198 8851
Πρωτα πληρώνεις και μετά σου αποδίδουν το ποσό με τις αποδείξεις. Εκτός και άλλαξε κάτι.
 
Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Truetraveller εγώ την έχω χρησιμοποιήσει 3-4 φορές και είναι μια χαρά. Με έχει αποζημιώσει άμεσα (εντός 24 ωρών) για ακύρωση λόγω covid μέχρι τελευταίου €. Όμως για ΗΠΑ δεν γνωρίζω τί παίζει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.252
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom