Ταξιδιωτικη Λιστα TOP 10

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.276
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ψιλοχαλια είναι όντως...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
1 καναδας (για σκι)
2 Ιαπωνια (για σκι)
3 μεξικο (ξανα μεν αλλα οικογενειακως)
4 παταγωνια (και για σκι)
5 Ανδεις γενικα για trekking
6 Αλπεις γενικα οπου δεν εχω παει
7 Καναδας (καλοκαιρι)
8 Ιαπωνια (απλα για περιηγηση)
9 Camino de Santiago (εχω αφησει το 60% περιπου)
10 παρισι

η σειρα ειναι τυχαια...εκτος απο το 10...δεν καιγομαι αλλα το χρωσταω στην συζυγο....(χωρις παιδια οποτε παει για το 2035 καπου)

βασικα απο ολα αυτα μονο το 6 ισως καταφερω...και το 10 καποτε...ολα τα αλλα πλεον....
α και το camino
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
504
Likes
979
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
1) Βιετνάμ
2) Καμπότζη
3) Ιορδανία
4) Ισλανδία
5) Νορβηγία
6) Ρωσία
7) Αίγυπτος
8) ΗΠΑ
9) Μεξικό
10) Περού

Άνετα έβαζα κ άλλες χώρες αλλά είναι top10 :p
 
Μηνύματα
41
Likes
404
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία, Καναδάς, Μογγολία
Γενικώς θέλω να πάω παντού, είναι ελάχιστα τα μέρη που δε με εμπνέουν, οι δέκα όμως πιο ονειρεμένοι προορισμοί μου είναι οι εξής, με φθίνουσα σειρά προτίμησης:

1. Ρωσία
2. Καναδάς
3. Μογγολία
4. Περού
5. ΗΠΑ
6. Ισλανδία
7. Αίγυπτος
8. Ιράν
9. Ιαπωνία
10. Μάλι

Η Ρωσία είναι παντοτινό όνειρο, έχω ψύχωση με αυτή τη χώρα, τη γλώσσα και τους ανθρώπους. Η Μογγολία, το Ιράν και το Μάλι είναι παιδικά όνειρα. Η επιθυμία μου να επισκεφτώ τις υπόλοιπες χώρες πηγάζει καθαρά από πολιτιστικό ενδιαφέρον.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Γενικώς θέλω να πάω παντού, είναι ελάχιστα τα μέρη που δε με εμπνέουν, οι δέκα όμως πιο ονειρεμένοι προορισμοί μου είναι οι εξής, με φθίνουσα σειρά προτίμησης:

1. Ρωσία
2. Καναδάς
3. Μογγολία
4. Περού
5. ΗΠΑ
6. Ισλανδία
7. Αίγυπτος
8. Ιράν
9. Ιαπωνία
10. Μάλι

Η Ρωσία είναι παντοτινό όνειρο, έχω ψύχωση με αυτή τη χώρα, τη γλώσσα και τους ανθρώπους. Η Μογγολία, το Ιράν και το Μάλι είναι παιδικά όνειρα. Η επιθυμία μου να επισκεφτώ τις υπόλοιπες χώρες πηγάζει καθαρά από πολιτιστικό ενδιαφέρον.
Βρήκα το άλλο μου μισό :)
Μόνο στις ΗΠΑ και την Ιαπωνία δε θέλω γιατί πήγα και τις απέρριψα. Όμως Ιράν Μάλι Μογγολια είναι μέρη που κι εγώ ονειρεύομαι χρόνια να παω.
Πάρε και μια φωτο από εδώ που βρίσκομαι τώρα!
DA79D23A-6F87-4B36-BC3A-4BCCCD65C1D5.jpeg
 
Μηνύματα
41
Likes
404
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία, Καναδάς, Μογγολία
Βρήκα το άλλο μου μισό :)
Μόνο στις ΗΠΑ και την Ιαπωνία δε θέλω γιατί πήγα και τις απέρριψα. Όμως Ιράν Μάλι Μογγολια είναι μέρη που κι εγώ ονειρεύομαι χρόνια να παω.
Πάρε και μια φωτο από εδώ που βρίσκομαι τώρα!
View attachment 270265

Ας πάω πρώτα και τις απορρίπτω μετά
Ας ελπίσουμε να μπορέσουμε και οι δυο να πάμε στους ονειρεμένους μας προορισμούς, αν και δεν τους λες και ταπεινούς... Έλειψε να θέλουμε να πάμε σε κανένα Βουκουρέστι που είναι και κοντά;
Πολύ όμορφη φωτογραφία, καλά να περνάς!
 
Μηνύματα
98
Likes
570
Ποιες χώρες θέλετε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να επισκεφτείτε πριν φύγετε απο τούτο τον μάταιο κόσμο. Και γιατί!

1} Αντάρτικα!! Αν καταφέρω να φτάσω στα ήντα{ή 50 ή 60} θα προσπαθήσω να πάω κρουαζιέρα εκεί και να φιλήσω αν μου το επιτρέψουν εναν πιγκουίνο .Όνειρο ζωής για μένα. Οτι πραγματικά θέλω το έχω πετύχει. Απλά μου έμεινε η Ανταρτική. Εύχομαι να μην μου μείνει ονείρωξη.

υποπερίπτωση είναι και η Γροιλανδία. Σχετικά εύκολο να πραγματοποιηθεί αν θελήσω αλλά δεν μπορεί να συκριθεί νομίζω με την Ανταρτική.

2} Πεζοπορία στο Νεπάλ και συγκεκριμένα στα Αναπούρνα ,Εδώ θα πρέπει να βιαστώ. ;Oσο περνάει ο καιρός θα μου είναι δύσκολο το 7 ήμερο trekking εκεί.

3}Αιθιοπία . Εφόσον πέρασα πολύ καλά Κένυα/Τανζανία έστω αρκετά μικρότερος σε αυτές τις δύο τότε θα είναι ακόμα καλύτερη η βόλτα στην Αιθιοπία. Αρκεί να μην έχουμε κάνα εμφύλιο. Είμαι και ολίγο ........γκαντέμης .
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κιλιμάντζαρο
Και σήμερα συζηταγαμε με κάτι φίλους μου για ταξιδιωτικούς καημούς. Λοιπόν για μένα τώρα ειναι:
1)Περού
2) Κιλιμάντζαρο
3) Ιράν
4) Ουζμπεκιστάν
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.924
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Προς το παρόν αυτές που ήταν να δούμε τη τελευταία διετία και μας ανέτρεψε τα σχέδια η πανδημία:

1. Περού
2. Λάος - Καμπότζη

από κει και πέρα η λίστα αντί να μικραίνει, όλο και μεγαλώνει εδώ μέσα που μπλέξαμε.:haha:

3. Ιαπωνία
4. Ισλανδία
5. Κολομβία
6. Βολιβία
7. Ρωσία
8. Πορτογαλία
9. Αιθιοπία
10. Αίγυπτος

και πάει λέγοντας...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.622
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom