Ταξιδιωτικοί οδηγοί και λοιπά βοηθήματα ταξιδιών

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Πολύ καλή η νέα μορφή του DK(αφορά προς το παρόν μόνο ξενόγλωσση έκδοση)με pull-out map,που μπορεί να αφαιρεθεί.2 σε 1 λοιπόν,και βελτίωση μιας ήδη άριστης έκδοσης.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Στο τεύχος Αυγούστου του National Geographic που μόλις κυκλοφόρησε έχει 2 πολύ καλούς ταξιδιωτικούς οδηγούς (έκδοση 2011 στα ελληνικά ) 272 σελίδων για Βαρκελώνη και Νεα Υόρκη .
Οσοι πιστοί σπεύσατε .....
 

pierikos

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Το ψάχνω
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!
τελικά ποιος οδηγός σας βοήθησε εσας που πήγατε Ρώμη;
Δεν με νοιάζει σε ποια γλώσσα θα είναι
Εμένα με βόλεψε πολύ το top-10 της dk ενώ ένας φίλος είχε τον οδηγό από τη σειρά "χαρτοπόλεις" της Γαλλικής Gallimard.
Κάναμε "διασταύρωση" προτάσεων και καλυφθήκαμε!

Τον ίδιο συνδυασμό είχαμε κάνει και στο Βερολίνο.

Πάντως πιο πλήρης εκ των δυο είναι ο οδηγός top-10.
 

fileas81

Member
Μηνύματα
43
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Μάλτα
Ταξίδι-Όνειρο
Αμπου Σιμπελ
Τα 500 ταξίδια ζωής από το National Geographic.Δεν είναι ακριβώς οδηγός,σου δίνει όμως πολύ ωραίες ιδέες για ταξίδια και παραθέτει πολύ χρήσιμα sites για καθένα από αυτά.
 
Μηνύματα
786
Likes
634
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Δωρεάν από σήμερα και για τις επόμενες μέρες στο itunes ταξιδιωτικοί οδηγοί-εφαρμογές της mTrip για iphone. Πέντε διαφορετικές πόλεις την ημέρα, αρχής γενομένης με Λονδίνo, Βερολίνο, Σαγκάη, Μαδρίτη.

Δεν έχω ακόμη άποψη για την ποιότητα΄των συγκεκριμένων οδηγών, απλά ενημερώνω για το τσάμπα της υπόθεσης.
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
δεν ειναι οδηγος αλλα εχει εξυπνη υλοπιηση και ειναι πολυ χρησιμο για οταν ψαχνεις ενα καλο μερος να φας....προς το παρον ειναι κυριως για μερικα μερη στην ελλαδα αλλα πεκτεινεται συνεχως και νομιζω σε λιγο καιρο θα καλυπτει πολλα μερη.

ταβερνοχώρος
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
χρησιμοποιώ τους οδηγούς top 10 και μέχρι στιγμής μου είναι ιδιαίτερα χρήσιμοι και κατατοπιστικοί αλλά πάντα είχα την εξής απορία......υπάρχει top 10 αθήνα????
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
ευχαριστώ!!! έχω μεγάλη απορία να δω τι έχουν βάλει μέσα!!!! δενμπορώ να σκεφτώ πώς η πόλη μας γέμισε έναν τέτοιο οδηγό σαν τις υπόλοιπες ευρωπα'ι'κές (τουλάχιστον) πόλεις!!!
 

vasilis_sta

Member
Μηνύματα
48
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
ευχαριστω και γω με την σειρα μου γιατι τον εψαχνα...
Lycan η Αθηνα ειναι ωραια και μεγαλη γιαυτο μας αρεσει..;)
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
ευχαριστω και γω με την σειρα μου γιατι τον εψαχνα...
Lycan η Αθηνα ειναι ωραια και μεγαλη γιαυτο μας αρεσει..;)
για να μένουμε εδώ, προφανώς και κάτι μας αρέσει (απλά μερικές φορές η ίδια η πόλη μας το κάνει δύσκολο κι αυτό) αλλά ακολουθώντας τους οδηγούς των άλλων πόλεων στα ταξίδια μου, πάντα απορούσα ποιά θα ήταν τα top 10 μέρη που θα μπορούσε ένας τουριστας να δει στην Αθήνα και στα οποία θα μπορεί να κινηθεί με σχετική ευκολία!!!! (κι εδώ πρέπει να παραδεχτούμε ότι έχουμε ένα θεματακι). τεσπα!!!! σκοπέυω να τον αγοράσω τον οδηγό μπας και μου έχει ξεφύγει και μένα κάτι από την μεγάλη και ωραία πόλη μας!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.333
Μηνύματα
888.612
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom