Ταξιδιωτικοί οδηγοί και λοιπά βοηθήματα ταξιδιών

magdouil

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Everywhere
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
μου δωσατε καλες βιβλιογραφιες μιας και θα φυγω για λονδινο σε λιγες μερες!θανκ γιου!!
 

stalitsa

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
κανενα βιβλιοπωλειο στην Αθηνα η Πειραια (καλυτερα ) με τουριστικους οδηγους?
 

tzehos

Member
Μηνύματα
26
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ, ΜΑΙΑΜΙ,ΟΡΛΑΝΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
οι οδηγοί TOP 10 DK θεωρώ ότι είναι οι πιο απλοί, πιο χρηστικοί από άποψη μεγέθους και πληρέστατοι. Είναι στα ελληνικά και έχω πάει με αυτούς στο Παρίσι, την Βαρκελώνη, το Άμστερνταμ και σε λίγες μέρες στην Νέα Υόρκη. Τους προτείνω ανεπιφύλακτα
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Απο σημερα στο Εθνος εχει δωρεάν τη σειρά " Μεγαλα μουσεία" για τους ανεξάρτητους ταξιδιωτες είναι καλη. Την εδινε και παλιότερα...Απο οτι καταλαβα θα δωσουν οσους τόμους εχουν περισσεψει.Σημερα ενω ειναι η πρωτη μέρα της προσφοράς δινει τον 3 τόμο.
 

candy

Member
Μηνύματα
27
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο-Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
ελβετια κ μπαλι
εψαξα ολο το θεμα για να αποφασισω ποιον οδηγο να παρω για παρισι αλλα μπερδευτηκα!
καταλαβα οτι απο τους καλους ταξ.οδηγους ειναι ο DK
Μηπως υπαρχει καποιος αλλος ακομα καλυτερος για το παρισι? ευχαριστωωω!!!
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Καλησπέρα χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια. Θελω να παραγγείλω καποιους οδηγους Lonely planet. Μεχρι τωρα ολους οσους ειχα ηταν οι κλασσικοι ασπρόμαυροι χωρις φωτογραφιες οδηγοι. Σημερα εβλεπα στο sait της LP και τους αλλους τους (discover guides) που βασικά ειχουν τα best καθε χωρας. Μηπως τους εχει χρησιμοποιήσει κανείς και εχει καποιο σχόλιο;;; Ευχαριστώ !!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.965
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια. Θελω να παραγγείλω καποιους οδηγους Lonely planet. Μεχρι τωρα ολους οσους ειχα ηταν οι κλασσικοι ασπρόμαυροι χωρις φωτογραφιες οδηγοι. Σημερα εβλεπα στο sait της LP και τους αλλους τους (discover guides) που βασικά ειχουν τα best καθε χωρας. Μηπως τους εχει χρησιμοποιήσει κανείς και εχει καποιο σχόλιο;;; Ευχαριστώ !!!
Α πα πα... Πολύ χάλια... Πάρα πολύ χάλια.
Έχω στα χέρια μου το Discover Europe, το Discover France, το Discover Ireland & το Discover Japan. Για τα 2 τελευταία δεν έχω ακόμα ιδιαίτερη άποψη. Για τα 2 πρώτα όμως, όπου έχω άποψη γερή, τα βρήκα ΤΡΑΓΙΚΑ, με ΚΟΛΟΣΣΙΑΙΕΣ ΕΛΛΕΙΨΕΙΣ, ακόμα και σε βασικότατα πράγματα. Δε μπορείς να πεις στα σοβαρά ότι κάνεις ταξίδι μ' αυτό το υλικό.
Η μόνη χρησιμότητα που μπορώ να σκεφτώ, είναι για κάποιον που θέλει να προγραμματίσει ένα ταξίδι 5-10 ημερών σε ένα μέρος που θα πάει για πρώτη φορά, και μόνο για να διαλέξει τα top highlights που θα επισκεφτεί - μόνο για την επιλογή όμως: επιτόπου θα πρέπει να πάρει μαζί του κάτι άλλο.

100 φορές προτιμότερα είναι τα Country & τα City Guides.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Καλημέρα σε ευχαριστώ taver...με δελεασε το οτι θα ειχαν και καποιες φωτογραφίες αλλα δεν πειράζει το internet να ειναι καλα.Συνεχίζουμε με τους κλασσικους LP λοιπόν...
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Αγόρασα σήμερα την Ισοτιμία επειδή είχε συνοδευτικό DVD σχετικά με το πως μπορείς να περάσεις με 200 Ε, 2 ημέρες στην Βιέννη (Low cost).
Μούφα :( Δεν κέρδισα απολύτως τίποτα παρακολουθώντας το.
Για όσους και αν ενδιαφερονται, την άλλη εβδομάδα έχει Μαδρίτη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom