Ταξιδιωτικός απολογισμός 2015

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Αγαπητη villi,μακαρι να πας και στο Ιασιο που μ ενδιαφερει:)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δε λες και το αλλιο ακρο μια και κυκλοφορουν διαφορες φημες...
Ποσα σκελη λοιπον σε Low cost? :haha:
Οι 16 εταιρίες που ταξίδεψα 10 2015 και ο αριθμός πτήσεων με την κάθε μία:
40 Aegean Airlines
8 Lufthansa
4 Iberia
2 Lao Airlines
2 SWISS
2 Olympic Air
2 Iberia Express
2 Avianca Brasil
1 Thai
1 Bangkok Airways
1 Tiger Air
1 RyanAir
1 British Airways
1 Alitalia
1 KLM
1 United

Με βάση τα παραπάνω, οι Low Cost πτήσεις μου ήταν 2. Μία με Ryanair (ένα domestic στο UK) και μία με Alitalia. Και για να απαντήσω και στον @hydronetta, κεντημένα στο χέρι είναι τα νούμερα, η μόνη εφαρμογή που εν μέρει βοηθάει είναι το flightmemory. Και ο photo viewer στο PC μου...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ωραία πράγματα διαβάζω :)

Εγώ που είμαι και ειδική περίΦτωση εδώ κάτω, έκανα συνολικά 9 ταξίδια, όλα στο εσωτερικό της Αυστραλίας, τα 7 εκ των οποίων ήταν για δουλειά (4x Perth, 2x Brisbane, 1x Adelaide).

Noname.jpg


Έκανα 2 ταξίδια αναψυχής, ένα το Μάρτιο στο Cairns που είναι στους τροπικούς του Queensland με τη γυναίκα μου, και ένα το Δεκέμβρη στο Gold Coast που κυρίως αμόλησα τα παιδιά στα thematic parks που έχει εκεί η περιοχή.

Για τα δεδομένα μας αυτά τα δύο ταξίδια που κάναμε ήταν μια χαρά για πέρσι. :)

Το μόνο που μένει τώρα είναι να γράψω μια ταξιδιωτική ιστορία για το great barrier reef ;)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
2 Iberia Express
1 Tiger Air
Με βάση τα παραπάνω, οι Low Cost πτήσεις μου ήταν ...
Τελικα ο απογαλακτισμος απο το τευτονικο γκρουπ πρεπει να εχει ως συνοδο συμπτωμα τα συγχυτικα επεισοδια..
(Iberia express: most punctual low cost airline in the world for 2014, Tiger: best CAPA low cost airline)
Προφανως νομιζες οτι πετουσες με Emirates..
Καλως ηρθες συνειδητα πλεον, στην αγκαλια της ν.1 premium airline της Ευρωπης. Με το καλο να ξανα-αποκτησεις τη μαυρη καρτα της σωστης συμμαχιας.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Και εγώ από την πλευρά μου είμαι αρκετά ικανοποιημένος από το προηγούμενο έτος. Μια βδομάδα στη Βαρκελώνη μαζί με Χιρόνα την άνοιξη και το φθινόπωρο ένα τετραήμερο στην ατμοσφαιρική Στοκχόλμη. Και φυσικά, αρκετές αποδράσεις στη Κρήτη σε φαράγγια και παραλίες. Ωστόσο, αυτό που σημάδεψε ταξιδιωτικό το έτος ειναι ότι έγινε το μεγάλο βήμα και κλείσθηκαν εισιτήρια για το πρώτο μου υπερατλαντικό.
 
Last edited by a moderator:

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Mε όλους εσας εδώ μέσα ντρεπόμαστε να γράψουμε εμείς οι ταπεινοι ταξιδιώτες :haha:
Το 2015 για εμένα είχε ένα ταξίδι στην πανέμορφη Βουδαπέστη το Πάσχα με μια γεύση από Αυστρία και την πανέμορφη Μπρατισλάβα της Σλοβακίας. Το φθινόπωρο εκανα το πρώτο μου υπερατλαντικό στην Νέα Υόρκη και την λάτρεψα :icon_redface: Φυσικά υπήρξαν και ταξίδια εντός Ελλάδος, καλοκαίρι στο Πήλιο, κτλ. Πάμε γι'αλλα τωρα! Υπάρχει η πιθανότητα για ταξιδάκι στην νότια Ιταλία, Νάπολη, Αμάλφι και σε άλλες περιοχές την άνοιξη. Αλλο ένα όνειρο που μακαρι να γινει πραγματικοτητα :D
 

MELAS86-CY

Member
Μηνύματα
76
Likes
214
Για μενα
Γεναρης. Αθηνα και Κρητη
Μαρτης .Μιλανο με μονοημερη σε Ζυριχη και Βερνη της Ελβετια, Κουβα , Τοροντο Καναδα
Ιουνιος. Ουκρανια(Κιεβο και εκδρομη στον αντιδραστηρα του Τσεντομπιλ) και Ρωσια.
Σεπτεμβριος. Ρουμανια και Βουλγαρια
Νοεμβρης. Ινδια και Ντουμπαι
Δεκεμβριος. Λονδινο
Αυτα
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Και για μενα το 2015 ηταν πολυ καλη ταξιδιωτικη χρονιαα. Ξεκινησε το γεναρη με 4 μερες ζυριχη και λουκερνη,
τον απριλη 5 μερες ρωμη,
το μαιο 6 μερες ιρλανδια,
τον ιουνιο ρωσια - εκει με βρηκαν τα capital controls-
αυγουστο 8 μερες λιμνη κομο, ελβετια, λιχτενσταιν,
σεπτεμβριο μια βδομαδα κυπρο,
οκτωβρη παρισι- νορμανδια.
Απο ελλαδα λιγες μερες στο βολο, 8 μερες στην πανεμορφη ικαρια και 5 μερες σαντορινη.
Μακαρι να ειναι εξισου καλο και το 2016.
 
Μηνύματα
111
Likes
265
Ύπεροχη ταξιδιωτική χρονιά το 2015,όπου και πραγματοποίησα οχι μόνο το πρώτο αλλά και το δεύτερο μου μακρινό ταξίδι...
Ξεκίνησα τον Ιανουάριο με 10ήμερη περιπλάνηση στην Ινδία (Βομβάη,Αυραγκαμπάντ,Ν. Δελχί,Βαρανάςι,Άγκρα,Τζαιμπούρ και Ουνταιπούρ).Τον Μάιο ταξίδι στο Παρίσι και έκλεισε τον Νοέμβριο με Ρίο Ντε Τζανέιρο σε συνδυασμό με τους καταρράκτες στο Ιγκουάσου.Ευελπιστώ το 2016 να μου φέρει ακόμα μεγαλύτερες περιπλανήσεις και εικόνες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.447
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom