Ταξιδιωτικός απολογισμός 2017

Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Φινέας Φόγκ από τις πρώτες του μέρες ο Εκτορούλης! Βάζει υποψηφιότητα για το βιβλίο Γκίννες! :) Τρέμετε Γιώργηδες Κουβανοί και κάτι άλλοι Μπίμπες, Μπίζες, δεν-ξέρω-πώς-τους-λένε με τις εκατοντόσες χώρες σας! :bleh:
Θα έχει αφίσα στο προσκέφαλο τον Κουβανό, την Ισαβέλλα, το ροζ γουρούνι, κι εσάς (μη βγάζεις την ουρά σου απ' έξω :cool: ) μεταξύ άλλων που ξεχνάω, ο μικρός. Και όλοι μαζί θα παλεύουμε σκληρά να σας πλησιάσουμε. :D
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Θα έχει αφίσα στο προσκέφαλο τον Κουβανό, την Ισαβέλλα, το ροζ γουρούνι, κι εσάς (μη βγάζεις την ουρά σου απ' έξω :cool: ) μεταξύ άλλων που ξεχνάω, ο μικρός. Και όλοι μαζί θα παλεύουμε σκληρά να σας πλησιάσουμε. :D
Ε, καλά τώρα, 40 χρόνια διαφορά έχεις (ηλικιακά) :bleh:, μισό ταξίδι τό χρόνο να κάνεις, θα μ'έχεις φτάσει σε 20 χρόνια! ;)
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Ε, καλά τώρα, 40 χρόνια διαφορά έχεις (ηλικιακά) :bleh:, μισό ταξίδι τό χρόνο να κάνεις, θα μ'έχεις φτάσει σε 20 χρόνια! ;)
Χοχοχοχο! Μαθηματικά ορθό, με τη διόρθωση: "μισό ταξίδι παραπάνω από εμένα να κάνεις". Πράγμα δύσκολο, μιας και δεν έχετε σταματημό βρε παιδιά. :xalara:Αν και τώρα που το σκέφτομαι, είμαι 33+, τι 40 χρόνια διαφορά λες;; :eek: Ή να μετράω καλύτερα από το μηδέν του Έκτορα; :icon_redface:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Χοχοχοχο! Μαθηματικά ορθό, με τη διόρθωση: "μισό ταξίδι παραπάνω από εμένα να κάνεις". Πράγμα δύσκολο, μιας και δεν έχετε σταματημό βρε παιδιά. :xalara:Αν και τώρα που το σκέφτομαι, είμαι 33+, τι 40 χρόνια διαφορά λες;; :eek: Ή να μετράω καλύτερα από το μηδέν του Έκτορα; :icon_redface:
Είναι που κάνω και μερικά κρυφά ταξίδια κάθε χρόνο σε κάτι Ελβετικά ινστιτούτα για ρεκτιφιέ (και δεν τα λέω για ευνόητους λόγους) και βοηθούν να φαίνομαι μικρότερος! :bleh:

Και, μια και το ανέφερες και για να μην είμαστε off topic, 4 ταξίδια όλο κι όλο κάναμε το 2017 στο εξωτερικό, κι απ' αυτά μόνο ένα ήταν σε χώρα που πηγαίναμε για πρώτη φορά: Ρώμη, Βενετία, Βελιγράδι και Κίνα.
 
Last edited:

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Αφου συγχαρω το ζευγος για το μωρο του και δωσω τις ευχες μου,να κανω μια ερωτηση..Τοσα ομορφα μερη,τοσα ταξιδια,τοσα μελη με ελαχιστη παρουσια στο φορουμ!Γραψτε καμμια ιστορια βρε παιδια,να χουμε να διαβαζουμε και να ταξιδευουμε και να καμαρωνουμε!Καντε κανενα σχολιο..συμμετεχετε πιο πολυ!Ειναι πολυ πιο ενδιαφερον το φορουμ ετσι!
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Αφου συγχαρω το ζευγος για το μωρο του και δωσω τις ευχες μου,να κανω μια ερωτηση..Τοσα ομορφα μερη,τοσα ταξιδια,τοσα μελη με ελαχιστη παρουσια στο φορουμ!Γραψτε καμμια ιστορια βρε παιδια,να χουμε να διαβαζουμε και να ταξιδευουμε και να καμαρωνουμε!Καντε κανενα σχολιο..συμμετεχετε πιο πολυ!Ειναι πολυ πιο ενδιαφερον το φορουμ ετσι!
Ευχαριστούμε για τις ευχές, καλή χρονιά!
Και, για το δεύτερο σκέλος, ναι..δυστυχώς έχεις δίκιο, για τους περισσότερους από εμάς. Εδώ εγώ ο τεμπέλης άφησα ακόμη και την ιστορία της Καμτσάτκα στη μέση, ντροπή.. :icon_redface:
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.099
Likes
23.960
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Εδώ εγώ ο τεμπέλης άφησα ακόμη και την ιστορία της Καμτσάτκα στη μέση, ντροπή.. :icon_redface:
Και σε θυμάμαι που έψαχνες τις μισοτελειωμένες ιστορίες άλλων μελών και "τους την έλεγες" κιόλας.:bleh:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.685
Likes
50.570
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Φλεβάρη: 10 μέρες Αγγλία!

Πάσχα: Αγία Ευθυμία - Αράχοβα

Αύγουστος: Πάργα

Είναι αστείο αλλά ας γράψω κ εγώ! :D
Συγχωριανός στο travelstories; Αν είσαι χουριό το Φλεβάρη κερνάω κοψίδια...
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Κι εμείς αυτή τη χρονιά δεν τα πήγαμε άσχημα.
-Φεβρουάριος 4 ημέρες Κύπρο
-Μάρτιος 4 ημέρες Θεσσαλονίκη και πέριξ με το παιδί
-Ιούνιο στην πρωτεύουσα με το παιδί (καθότι επαρχιωτάκια)
-Αύγουστο road trip Αλβανία-Μαυροβούνιο-Βοσνία- Κροατία- Σλοβενία - Σερβία (όταν όλοι έρχονται στο νησί εμείς την κάνουμε :) )
-Δεκέμβριος Δράμα- Καβάλα- Ξάνθη με το παιδί
Κάτι city break διαμονές σε γραφικά χωριά της Κρήτης και παραθαλάσσια και ορεινά μέρη σε Χανιά Ρέθυμνο και Λασίθι δεν τα βάζω αν και ήταν υπέροχα εδώ που τα λέμε. :)
Ψάχνω ήδη για Φεβρουάριο αλλά δε με έχει συγκινήσει κάτι ακόμη. Βλέπουμε...
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Τέσσερις μέρες οδικώς σε Ανδριανούπολη και Αλεξανδρούπολη.
- Χριστούγεννα στο Ζάγκρεμπ, με πέρασαμ από Βελιγράδι και Νις.
Και στα δύο ο Έκτορας αποδείχθηκε τέλειος ταξιδιώτης, απολαμβάνουμε κάθε στιγμή μαζί του. Ήταν δύο μηνών έ
Κατ' αρχην να σας ζησει ο μπεμπης σας! Να ειναι τυχερος και καλοταξιδεμενος σε ολη του την ζωη!:)
Εκτος ομως απο το γκινες που ευστοχα ανεφερε ο @babaduma ειναι και ο νεωτερος στο φορουμ οποτε κανουμε εγγραφη νεου μελους με ονομα ........ φουσκιτσας! :D

Τοσα ομορφα μερη,τοσα ταξιδια,τοσα μελη με ελαχιστη παρουσια στο φορουμ!Γραψτε καμμια ιστορια βρε παιδια,να χουμε να διαβαζουμε και να ταξιδευουμε και να καμαρωνουμε!Καντε κανενα σχολιο..συμμετεχετε πιο πολυ!Ειναι πολυ πιο ενδιαφερον το φορουμ ετσι!
Πες τα καλη μου! Τι μας μοστραρουν καποιοι καταλογο με ενα κατεβατο χωρες, διχως να εχουν ανεβασει εστω δυο λογια η μερικες φωτογραφιες!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.685
Likes
50.570
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κι εμείς αυτή τη χρονιά δεν τα πήγαμε άσχημα.
-Φεβρουάριος 4 ημέρες Κύπρο
-Μάρτιος 4 ημέρες Θεσσαλονίκη και πέριξ με το παιδί
-Ιούνιο στην πρωτεύουσα με το παιδί (καθότι επαρχιωτάκια)
-Αύγουστο road trip Αλβανία-Μαυροβούνιο-Βοσνία- Κροατία- Σλοβενία - Σερβία (όταν όλοι έρχονται στο νησί εμείς την κάνουμε :) )
-Δεκέμβριος Δράμα- Καβάλα- Ξάνθη με το παιδί
Κάτι city break διαμονές σε γραφικά χωριά της Κρήτης και παραθαλάσσια και ορεινά μέρη σε Χανιά Ρέθυμνο και Λασίθι δεν τα βάζω αν και ήταν υπέροχα εδώ που τα λέμε. :)
Ψάχνω ήδη για Φεβρουάριο αλλά δε με έχει συγκινήσει κάτι ακόμη. Βλέπουμε...
Για δώσε μας καμιά ιδέα που ψαχνόμαστε κατά κει...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom