Κένυα Τανζανία Ταξιδι Τανζανια-Κενυα

tzo

Member
Μηνύματα
63
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
θιβετ???
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου, τώρα έχω αρχίσει και ψάχνομαι κ γω για Νοέμβρη και προσπαθώ να δω τι γίνεται με βίζες και εμβόλια. Σ ευχαριστώ πολύ και πάλι και σου εύχομαι αξέχαστες εμπειρίες
Βίζα εκδίδεις με την άφιξη σου στην χώρα. Εμβόλια κίτρινου πυρετου και ηπατίτιδας θα χρειαστείς. Τύφου απ΄οσο γνωρίζω δεν υπάρχει διαθεσιμότητα ακόμα, αλλα αν προσέχεις δεν θα έχεις πρόβλημα.
 

Philip

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους, τον Ιανουάριο θα επισκεφτούμε και εγώ με την γυναίκα μου την Τανζανια. Όποτε οποιαδήποτε πληροφορία από τις εμπειρίες σας θα μας ήταν εξαιρετικά χρήσιμη και κυρίως Κόστη και εντυπώσεις από σαφάρι.
 

axse

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Πρόκειται για τον Sariko Matari επικοινώνησε μαζί του μέσω e'mail
[email protected]
Πες του ότι βρήκες τα στοιχεία του από τον Ioannis Sifakis - TravelSIF
Έχω κλείσει μαζί του 3 μερο safari για τον Οκτώβριο.
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου, τώρα έχω αρχίσει και ψάχνομαι κ γω για Νοέμβρη και προσπαθώ να δω τι γίνεται με βίζες και εμβόλια. Σ ευχαριστώ πολύ και πάλι και σου εύχομαι αξέχαστες εμπειρίες
Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις τι εμβολια ζητησανε (αν ρωτησες?) Ενδιαφερομαστε κι εγω με τον αντρα μου για τον Νοεμβρη
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Κίνα
Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις τι εμβολια ζητησανε (αν ρωτησες?) Ενδιαφερομαστε κι εγω με τον αντρα μου για τον Νοεμβρη
Επειδή πετάμε με Egyptair και κάνουμε στάση στο Κάιρο επιβάλλεται να κάνουμε το εμβόλιο του κίτρινου πυρετού αλλιώς δεν θα χρειαζόταν.Ευτυχώς που το έψαξα γιατί διαφορετικά όπως γράφει στη σελίδα της Egyptair στην επιστροφή θα μας έβαζαν 6 μέρες σε καραντίνα!!!
 

axse

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Επειδή πετάμε με Egyptair και κάνουμε στάση στο Κάιρο επιβάλλεται να κάνουμε το εμβόλιο του κίτρινου πυρετού αλλιώς δεν θα χρειαζόταν.Ευτυχώς που το έψαξα γιατί διαφορετικά όπως γράφει στη σελίδα της Egyptair στην επιστροφή θα μας έβαζαν 6 μέρες σε καραντίνα!!!
Ευχαριστώ πολύ. (Για φαντάσου 6 μέρες καραντίνα??!!!!)
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
καλησπερα και σε εσενα tzo.λοιπον μετα απο μερες αυπνιας και ταλαιποριας καταφερα να βγαλω ακρη.διαβαζοντας διαφορα αρθρα κ πληροφοριες επεσα πανω σε ενα πολυ ωραιο αρθρο απο το Εθνος για διακοπες στην Τανζανια.Προς το τελος προτεινουν εναν ξεναγο με τον οποιο και επικοινωνησα. Η τιμη ειναι πολυ καλη συγκριτικα με τους πανακριβους ελληνες πρακτορες.Ειναι απιστευτα εξυπηρετικος κ βοηθαει πολυ με τα παντα οχι μονο σε οτι εχει σχεσει με το σαφαρι. Ψαχνονταε για αυτον πληροφοριες ειδα πως οποιος ταξιδεψε μαζι του πινει νερο στο ονομα του. Λοιπον εκλεισα μολις χθες μαζι του ενα εξαημερο σαφαρι ,φουλ διατροφη προσαρμοσμενη στις αναγκες μας (βιγκαν) με πληρωμενα εξοδα εισοδου σε παρκα ,καταλυματα κλπ. μας κοστιζει κ για τους δυο μαζι 2400 ευρω ενω με τα πρακτορεια που μιλησα σε ελλαδα κ Τανζανια για τις ιδιες μερες κ δραστηριοτητες μας εδωσαν τελικες προσφορες 3000-3500 ευρω το ατομο κ μαλιστα σε γκρουπ ενω αυτο που τελικα θα κανουμε ειναι πριβε. Το σαφαρι περιλαμβανει χονδρικα δυο μερες στο Σερεγκετι, Ngorοngoro δυο μερες, λιμνη μανιαρα και επισκεψη σε φυτειες καφε που το ζητησαμε λογω δουλειας.ζητας τι θες κ του λες αν ταξιδευεις οικονομικα ανετος η budget κ φτιαχνει προγραμμα πανω στις αναγκες σου.επισης σε παιρνει κ απο το αεροδρομιο κ μπορει να σου κανονισει ξενοδοχεια για πριν η μετα μεταφορικα κλπ.αν σε ενδιαφερει πες μου να σου στειλω το mail του.τα εισητηρια τα βρηκα για Dar es Salaam 485 με egyptair με σταση στο Καιρο και με Turkish για Κιλιμαντζαρο 666 με σταση Κωνσταντινουπολη. Επισης αν πηγαινεις μονο Τανζανια το εμβολιο του κιτρινου πυρετου ειναι προεραιτικο αλλιως αν θες να το κανεις απευθυνεσαι στην υγειονομικη υπηρεσια της περιοχης σου


Βρηκα καποιες πληροφοριες με πολυ κοπο.τις εχω παραθεσει παρακατω στασχολια.Επισης βρηκα πολυ οικονομικα κ ομορφα καταλυματα με καλες κριτικες για Τανζανια.και τελος ξετρυπωσα μια μπλογκερ η οποια αν σε ενιδαφερει μπορεις να επικοινωνησεις μαζι της ,σου κανει καποιες ερωτησεις για το τι τζητας,επικοινωνει με εταιριες κλπ εκει κ σου κανονιζει ολο το ταξιδι με καποια αντιτιμο βεβαια το οποιο εξαρταται απο τι θα ζητησει κ ποσο χρονο θα της παρει.Εγω θεωρω προτιμοτερο να μιλησεις με ενα ξεναγο που να ειναι απο κει κ να μιλησεις μαζι του οχι με πρακτορεια κλπ γιατι ειναι φραγκοφονιαδες πολλοι κ να σε βοηθησει εκεινος να τα κανονισεις ολα.οτι θες μου λες
Παρακαλω θα ήθελα τα στοιχεία του πρακτορ και της blogger
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.726
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom