Μπαρμπάντος Ταξιδι στα Barbados

mariad

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Καλησπέρα σε όλους!

θα ηθελα να ζητήσω τη βοήθεια και τις εμπειρίες σας για τα Μπαρμπειντος. Σκεφτομαστε με τον φίλο μου να τα επισκεφτούμε τον Αυγουστο σε συνδυασμο με ΝΥ. Υπάρχει κανείς που να έχει παει για να μας προτείνει καποιο ωραιο ξενοδοχειο? Πισινες και σπα δεν μας ενδιαφέρουν, ιδανικα θα θέλαμε να μεινουμε σε bungalows κοντα στην παραλία, λιτά και καθαρα.
Τι λέτε? Ενδεικνυνται ο καιρός τον Αυγουστο? Ειναι γενικά ακριβό μερος να επισκεφτει κανεις? Any other tips? :p

ευχαριστω πολύ εκ των προτερων για την βοηθεια.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.467
Likes
7.927
Καλησπέρα σε όλους!

θα ηθελα να ζητήσω τη βοήθεια και τις εμπειρίες σας για τα Μπαρμπειντος. Σκεφτομαστε με τον φίλο μου να τα επισκεφτούμε τον Αυγουστο σε συνδυασμο με ΝΥ. Υπάρχει κανείς που να έχει παει για να μας προτείνει καποιο ωραιο ξενοδοχειο? Πισινες και σπα δεν μας ενδιαφέρουν, ιδανικα θα θέλαμε να μεινουμε σε bungalows κοντα στην παραλία, λιτά και καθαρα.
Τι λέτε? Ενδεικνυνται ο καιρός τον Αυγουστο? Ειναι γενικά ακριβό μερος να επισκεφτει κανεις? Any other tips? :p

ευχαριστω πολύ εκ των προτερων για την βοηθεια.
Μέχρι να απαντήσει κάποιος που έχει πάει (αλήθεια, έχει πάει κάποιος? :roll:) να σου πώ τι ξέρω από αυτά που έχω διαβάσει...Ιδανική εποχή θεωρείται από Δεκέμβριο έως Μάϊο ενώ από Ιούνιο μέχρι Οκτώβριο, θεωρητικά, είναι η περίοδος των τυφώνων... Αν δεν κάτσει τυφώνας, πάντως, έχει πολλή ζέστη και ρίχνει και καμιά τροπική βροχή κατά τη διάρκεια της ημέρας.
Το καλό αν πάτε Αύγουστο είναι ότι επειδή θα είναι low season θα πετύχετε καλύτερες τιμές στον κατά τ' άλλα ακριβό προορισμό... δεν είναι τυχαίο ότι μαζεύει όλους τους "φτωχούς" χολυγουνταινούς αστέρες!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.871
Likes
14.310
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ιδανική εποχή θεωρείται από Δεκέμβριο έως Μάϊο ενώ από Ιούνιο μέχρι Οκτώβριο, θεωρητικά, είναι η περίοδος των τυφώνων... Αν δεν κάτσει τυφώνας, πάντως, έχει πολλή ζέστη και ρίχνει και καμιά τροπική βροχή κατά τη διάρκεια της ημέρας.

τυφωνες ή μουσωνες?????
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.780
Likes
18.171
Εγώ ξέρω ότι το νησί είναι πανέμορφο, με κορυφαίες παραλίες, αποικιακή ιστορία, και ότι μόνο αν είσαι άτυχος και πέσεις σε τυφώνα θα έχεις πρόβλημα. Σε συνδυασμό με ΝΥ είναι ένα ταξίδι όνειρο.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Νομιζω τυφωνες τους λενε εκει.
Βαριο την υποχρεωσες την κοπελα:bleh::haha: Μια ο καιρος ..μια το χολυγουντ
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.284
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
θα ηθελα να ζητήσω τη βοήθεια και τις εμπειρίες σας για τα Μπαρμπειντος. Σκεφτομαστε με τον φίλο μου να τα επισκεφτούμε τον Αυγουστο σε συνδυασμο με ΝΥ. Υπάρχει κανείς που να έχει παει για να μας προτείνει καποιο ωραιο ξενοδοχειο? Πισινες και σπα δεν μας ενδιαφέρουν, ιδανικα θα θέλαμε να μεινουμε σε bungalows κοντα στην παραλία, λιτά και καθαρα.
Τι λέτε? Ενδεικνυνται ο καιρός τον Αυγουστο? Ειναι γενικά ακριβό μερος να επισκεφτει κανεις? Any other tips?
ευχαριστω πολύ εκ των προτερων για την βοηθεια.
όχι δεν είναι καθόλου ακριβό μέρος και απορώ πώς δημιουργείται αυτή η εντύπωση. είναι το νησί που προτιμώ στην Καραιβική για ολοκληρωμένες διακοπές με βρεττανικό εσανς. υστερεί σε φύση στην ενδοχώρα αλλά μικρή σημασία έχει αυτό μπροστά στις πολλές δυνατότητες που παρέχει. απειρες παραλίες, οι καλύτερες και λιγότερο κυματώδεις στα δυτικά. παραλία+νύχτα=Hastings, St. Lawrence. παραλία+ησυχία+πρασινο=Holetown. άπειρα B&B και πάνω στο κυμα. δυσκολότερη η οικονομική διαμονη στη Holetown που για μενα ειναι η καλυτερη. κορυφη Paynes Bay.
η πρωτευουσα δεν λεει τπτ. ΜΜΜ αναξιόπιστα κ σχεδον παντα φουλ. απαραιτητο το ΙΧ. κορυφαια αξιοθεατα ο βυθός, το Σανμπερι, Harrisons cave και το Concorde της ΒΑ..τσιμπημενο εισητηριο αλλα ενας ειναι ο μυθος.
 

mariad

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Thank you all! Ειδικα εσενα Samion για τα πολύ συγκεκριμένα tips! Aν κάποιος εχει και αλλες ιδεες να μου δωσει....σας περιμένω!
Μ
 

taver

Member
Μηνύματα
12.476
Likes
28.920
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ιδανική εποχή θεωρείται από Δεκέμβριο έως Μάϊο ενώ από Ιούνιο μέχρι Οκτώβριο, θεωρητικά, είναι η περίοδος των τυφώνων... Αν δεν κάτσει τυφώνας, πάντως, έχει πολλή ζέστη και ρίχνει και καμιά τροπική βροχή κατά τη διάρκεια της ημέρας.

τυφωνες ή μουσωνες?????
Τυφώνες...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.463
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom