Γενικά Ταξιδι στην Νοτια Αμερικη

Taksidiwtis

Member
Μηνύματα
105
Likes
275
Καλησπερα και απο εμενα,σχεδιαζω εδω και 2 μηνες ενα ταξιδι στην Λατινικη Αμερικη (Αργεντινη,Βραζιλια,Περου,Χιλη,Βολιβια)και αν προλαβουμε να επισκεφτουμε και αλλες χωρες δεν θα ηταν ασχημα:D.Πιστευω με Low Budget πλανο ειναι δυνατο,με ενα σακιδιο στην πλατη με διαμονη σε Hostels και μετακινησεις με λεωφορεια.Χρονος του ταξιδιου υπολογιζω οτι θα ειναι γυρω στους δυομιση με 3 μηνες(δεν μπορω να λειψω και παραπανω).Σκεφτομαι να ξεκινησω απο Buenos Aires,Mendoza,Sandiago της Χιλης(ερημο Ατακαμα) Περου(machu picchu,Λιμνη Τιτικακα)La Paz,Βολιβια και απο εκει Βραζιλια ,Αμαζονιο ,Ριο ντε Τζανειρο,Μοντεβιδεο,και τελος παλι Buenos Aires για τον δρομο της επιστροφης(και αν εχω χρονο στο τελος ισως επισκεφτω την Ushuaia).Ειναι ενα ονειρο ζωης για μενα και ελπιζω μεχρι το φθινωπορο να το εχω ξεκινησει.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
755
Likes
250
καλη φαση, σου ευχομαι και γω να το ξεκινησεις αν εχεις χρημα και χρονο. μονος σου θα πας??
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
ποπο αυτο και αν θα ναι τραβελστορυ!!!! Μπραβο!:clap:
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ονειρεμένο Ταξίδι
papua
ενα θα σου πω....θα περασεις καταπληκτικα!!!εδω ο κοσμος καθε μερα κανει παρτυ!!!η ωρα ειναι 11 το βραδυ και μολις τελειωσε ο αγωνας βολιβια αργεντινη.πηγαν 1-1 και γινετε ο πανικος!!!εχουν βγει στο δρομο με βροχη με τρομπετες τυμπανα σφυριχτρες οι γυναικες χορευουν.....δε μπορειτε να φανταστειτε τι γινετε αυτη τη στιγμη στα ματια μας μπροστα!!!!
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικος
Θα σου ελεγα αμα θες να γλυτωσεις χρηματα ,μιας που θα πας Αργεντινη,Βραζιλια,Περου,Χιλη,Βολιβια δες σε ποιον απο τους πεντε προορισμους σου βγαζει καλυτερη τιμη απο Αθηνα και ξεκινα απο κει.
Επισης κοιτα απο τις τοπικες εταιρειες τις καθε χωρας αμα εχουνε τιποτα προσφορες και airpasses που θα σου κανουν τη ζωη ευκολη.
Παντως για low low badget ζησε οπως ζουνε οι ντοπιοι και αμα μπορεις αντι για αεροπλανο πηγαινε με τρενο ή λεωφορειο.ταλαιπωρια αλλα θα γλυτωσεις λεφτα

καλοταξιδος
 

Taksidiwtis

Member
Μηνύματα
105
Likes
275
Καλο θα ηταν να υπαρχει καποια παρεα αλλα μαλλον ειναι δυσκολο να ακολουθησει καποιος,πιστευω οτι θα υπαρχουν αρκετοι backpackers εκει κατω ωστε καποια σημεια της διαδρομης να υπαρχει μια παρεα.Οσο για το σημειο αφιξης τα ποιο φτηνα απο οτι εχω δει ειναι το Rio de Janeiro η Buenos Aires.Ο σκοπος μου ειναι να μην περασω 20-30 μερες με τα ιδια χρηματα που εχω σκοπο να διαθεσω σε ενα αποστειρωμενο περιβαλλον,προτιμω να γυρισω 70-80 μερες κατανοωντας καλυτερα την κουλτουρα του καθε λαου,και μπορωντας να δω περισσοτερα πραγματα.Οσο για την κουραση σιγουρα θα κανει ποιο ενδιαφερον αυτο το ταξιδι.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
1.997
Likes
2.084
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Πολυ ωραιο ταξιδι. Ποτε ξεκινας?
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ονειρεμένο Ταξίδι
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Αχχχ!!! Δεν ξες πόσο ζηλεύω...
 
Last edited by a moderator:

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.594
Likes
9.771
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Χρονος του ταξιδιου υπολογιζω οτι θα ειναι γυρω στους δυομιση με 3 μηνες(δεν μπορω να λειψω και παραπανω)
αυτο το δεν μπορω να λειψω και παραπανω .. εδω κανουμε αμαν να βρουμε 15 μερες και εσυ εχεις 3 μηνες ... παρε με μαζι σου,ειναι ταξιδι ονειρο ζωης ...
 

Taksidiwtis

Member
Μηνύματα
105
Likes
275
Λοιπόν έκλεισα τα εισιτήρια έκανα τα εμβόλια και είμαι έτοιμος.29 Νοεμβρίου αναχωρώ για Buenos Aires και επιστροφή τέλη Φλεβάρη αν δεν αλλάξει κάτι και μείνω παραπάνω :).
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
1.997
Likes
2.084
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Aν και ειναι λιγες οι μερες:shock: καλο σου ταξιδι και σιγουρα θα περασεις καταπληκτικα:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.820
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom