Περού Ταξιδι στο Περου

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.517
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Ειλικρινά σου το εύχομαι! Πρέπει να είναι μοναδική εμπειρία!
Αντίθετα εννοώ ότι δεν θα πάω 😃 Θα πάω σε πιο σίγουρες επιλογές για να είναι και πιο εύκολο να φτιάξω ένα υποτυπώδες έστω πλάνο!
 

TsAnn

Member
Μηνύματα
87
Likes
896
Επόμενο Ταξίδι
Περού
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Αντίθετα εννοώ ότι δεν θα πάω 😃 Θα πάω σε πιο σίγουρες επιλογές για να είναι και πιο εύκολο να φτιάξω ένα υποτυπώδες έστω πλάνο!
Τσάμπα χάρηκα 🙂. Μάλλον έχεις δίκιο όμως. Κάνε ένα γενικό πλάνο, αλλά άσε κ περιθώρια αλλαγών. Μην κλείσεις τα πάντα κατά την γνώμη μου.
 

princess Mia

Member
Μηνύματα
15
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλησπέρα. Εδώ και δυο μέρες διαβάζω όλες τος ιστορίες και τα σχόλια για το Περου. Είναι μπερδεμένα στο μυαλό μου.
Αν καποιος δεν έχει περιορισμό με τις μερες διαμονής είναι καλή ιδέα να πας στο ΜΠ 2 συνεχόμενες μερες; Τη μια μέρα να πας πρωί και την άλλη μέρα να πας μεσημέρι διαλέγοντας ίσως διαφορετική διαδρομή;
Ή αυτό με τις διαδρομές είναι εντελώς διαφορετικό; Το Waynapicchu έχει άλλη είσοδο από το Μάτσου; Και εκεί μπαίνεις αποκλειστικά πρωινές ώρες ενώ στο Μάτσου επιλέγεις;

Τα χω μπλέξει.

Επίσης σόλο και γυναίκα πιστεύετε ότι θα είναι οκ;
Εποχη που σκέφτομαι είναι Φεβρουάριος ,όχι τόσο κατάλληλη μάλλον από αυτά που διάβασα.
Ευχαριστώ
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.785
Likes
18.175
Θεωρώ υπερβολή δυο φορές στο Μάτσου Πίτσου, αν σκεφτείς και το κόστος. Το Ουιανα Πίτσου είναι μέσα στο χώρο του ΜΠ, θα μπεις δηλ ΜΠ κ μετά θα πας στην είσοδο για το λόφο. Θέλει κουράγια η όλη μέρα, θα είναι κουραστικά αλλά εννοείται μαγικά κ γίνονται όλα.
 

JensFellas

Member
Μηνύματα
41
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
?!
Ένα μικρό update σχετικά με τα μπλόκα (κανονικά θα τελείωναν την Τρίτη αλλά όπως φαίνεται συνεχίζουν). Ο δρόμος στην Juliaca είναι κλειστός σήμερα και προχτές συναντήσαμε και στην Αρεκίπα κάποια μπλόκα. Επίσης, στο δρόμο προς Cusco (κοντά στην Pucara) έχει συνέχεια μικρά μπλόκα και πέτρες στο δρόμο που με υπομονή και καλή διάθεση ανοίγουν για κάποια οχήματα.
 

TsAnn

Member
Μηνύματα
87
Likes
896
Επόμενο Ταξίδι
Περού
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Επίσης σόλο και γυναίκα πιστεύετε ότι θα είναι οκ;
Εποχη που σκέφτομαι είναι Φεβρουάριος ,όχι τόσο κατάλληλη μάλλον από αυτά που διάβασα.
Απολύτως ασφαλής προορισμός από την μέχρι στιγμής παραμονή μου εδώ.
Όσο για τον Φεβρουάριο, θα τον απέφευγα για τα βουνά. Για να καταλάβεις, την πρώτη μέρα στο Huaraz έβρεξε λίγο αλλά από τα σύννεφα δεν μπορούσα να καταλάβω που είμαι. Όταν βγήκε ο ήλιος, την επόμενη γούρλωσε το μάτι από την θέα 🙂
 

TsAnn

Member
Μηνύματα
87
Likes
896
Επόμενο Ταξίδι
Περού
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Λοιπόν παιδιά, στο kuelap έγινε μια μεγάλη καταστροφή πριν 2 εβδομάδες κ είναι κλειστό μέχρι νεωτέρας.
Amazonas: suspenden visitas a Kuélap tras colapso de muro perímetro de sitio arqueológico

Επειδή η εκδρομή αυτή πήγε περίπατο, στην θέση της έβαλα τις σαρκοφάγους karajia με caverna quiocta. Αν πιστεύει κάποιος πως υπάρχει κάτι που να αξίζει περισσότερο, θα με βοηθούσε πολύ. Μου φάνηκε ενδιαφέρον εμένα και το μουσείο στη leymebamba κ η λίμνη με τις μούμιες.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Λοιπόν παιδιά, στο kuelap έγινε μια μεγάλη καταστροφή πριν 2 εβδομάδες κ είναι κλειστό μέχρι νεωτέρας.
Amazonas: suspenden visitas a Kuélap tras colapso de muro perímetro de sitio arqueológico

Επειδή η εκδρομή αυτή πήγε περίπατο, στην θέση της έβαλα τις σαρκοφάγους karajia με caverna quiocta. Αν πιστεύει κάποιος πως υπάρχει κάτι που να αξίζει περισσότερο, θα με βοηθούσε πολύ. Μου φάνηκε ενδιαφέρον εμένα και το μουσείο στη leymebamba κ η λίμνη με τις μούμιες.
Kαταρράκτες Gocta έχει συμπεριλάβει, σωστά;
 
Μηνύματα
111
Likes
265
Δυστυχώς δεν υπάρχει ενημέρωση για το πότε θα ανοίξει ξανά ο αρχαιολογικός χώρος, ελπίζω τον Ιούνιο που θα είμαι εκεί, να εχουν αποκατασταθεί οι ζημιές.
 
Last edited:

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.517
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Λοιπόν παιδιά, στο kuelap έγινε μια μεγάλη καταστροφή πριν 2 εβδομάδες κ είναι κλειστό μέχρι νεωτέρας.
Amazonas: suspenden visitas a Kuélap tras colapso de muro perímetro de sitio arqueológico

Επειδή η εκδρομή αυτή πήγε περίπατο, στην θέση της έβαλα τις σαρκοφάγους karajia με caverna quiocta. Αν πιστεύει κάποιος πως υπάρχει κάτι που να αξίζει περισσότερο, θα με βοηθούσε πολύ. Μου φάνηκε ενδιαφέρον εμένα και το μουσείο στη leymebamba κ η λίμνη με τις μούμιες.
Με λεωφορεία μετακινείσαι; Βγαίνει εύκολα; Στο Huaraz πως πήγες τελικά;

Καλά να περνάς!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.512
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom