Ντουμπάι Ταξιδι στο DUBAI!!!

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Έχεις καριέρα ηθοποιού με περγαμηνές Monty Pythons ή έχεις κυκλοφορήσει βραβεβυμένα βιβλία μαγειρικής;
Εγώ που τά'χω και τα 2, τι πρέπει να πω; :p
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Το Ντουμπάι κατά τη γνώμη μου αξίζει σαν ένας εναλλακτικός δυτικού τύπου προορισμός εκτός και αν χρειάζεσαι σπίτια-ερείπια, μπούρκες και παρακμή για να νιώσεις ότι είσαι Μέση Ανατολή. Θα ξαναπήγαινα ειδικά τώρα που τέλειωσαν ένα κομμάτι του καναλιού και προσπαθούν να δημιουργήσουν περισσότερους χώρους για περπάτημα μέσα στην πόλη.
 
Last edited:

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Λόγω κάποιων καταστάσεων έχω πάει στο Dubai πάνω απο 10 φορές.Πρώτη φορά το 2004 και τελευταία πριν 4 μήνες.Ειναι ενας προορισμός που μπορείς να δεις τι μπορεί να κάνει ο ανθρωπος αν έχει χρήματα και δεν ξέρει τι να τα κάνει. Έχει χλίδα, έχει εντυπωσιακά κτήρια που ναι δεν είναι 100 και 200 ετών αλλα δεν πάυει να είναι αρχιτεκτονικά επιτέυματα, έχει ατελείωτες αγορές, δεν έχει κανένα κίνδυνο παρα μόνο κάποιους περιορισμούς. Αν ψάχνεις ιστορία,παραλίες και βόλτες σε κάποια παλιά πόλη τότε δεν έχεις καμια δουλεία να πας. Αν θέλεις να δεις εντυπωσιακούς ουρανοξύστες, να περάσεις με ξενιασιά 4-5 μέρες, να κάνεις τις βόλτες σου στην έρημο, να πας σε κάποια απο τα πιο εντυπωσιακά εμπορικά κέντρα τότε είναι ότι πρέπει.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Το Ντουμπάι κατά τη γνώμη μου αξίζει σαν ένας εναλλακτικός δυτικού τύπου προορισμός εκτός και αν χρειάζεσαι σπίτια-ερείπια, μπούρκες και παρακμή για να νιώσεις ότι είσαι Μέση Ανατολή.
Και μπούργκες έχει και δυτικού τύπου ακριβώς δεν το λες...

http://edition.cnn.com/2016/11/19/middleeast/dubai-british-tourist-rape-arrest-claim/

http://www.independent.co.uk/news/w...etained-in-dubai-police-charity-a7422326.html


Για το αν αρέσει η χλιδή του, φυσικά γούστα είναι αυτά...Αλλά ευτυχώς σε δυτικούς προορισμούς δεν αντιμετωπίζονται έτσι οι γυναίκες.....
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Δεκαετία 1980... εθνική οδός... σκυλάδικο ΕΝΑΤΟ... σπασοπιατάδικο με έξτρα σπέσιαλ βιζιτούδες να προσγειώνονται στο τραπέζι σου και λουλουδούδες να σε λούζουν με γαρύφαλα κλεμένα από το γειτονικό νεκροταφείο του Κόκκινου Μύλου... αξία ανεκτίμητη...

Δεκαετία 2010... Ντουμπάι... αραπάδες με σαγιονάρα και Patek Plilippe στο χέρι να μπαίνουν σε κιτσάτα εμπορικά κέντρα παρέα με δυτικά βλαχαδερά που ζουν τον μύθο τους στον πιο artificial ζωολογικό κήπο του κόσμου... αξία ανεκτίμητη...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Δεκαετία 1980... εθνική οδός... σκυλάδικο ΕΝΑΤΟ... σπασοπιατάδικο με έξτρα σπέσιαλ βιζιτούδες να προσγειώνονται στο τραπέζι σου και λουλουδούδες να σε λούζουν με γαρύφαλα κλεμένα από το γειτονικό νεκροταφείο του Κόκκινου Μύλου... αξία ανεκτίμητη...

Δεκαετία 2010... Ντουμπάι... αραπάδες με σαγιονάρα και Patek Plilippe στο χέρι να μπαίνουν σε κιτσάτα εμπορικά κέντρα παρέα με δυτικά βλαχαδερά που ζουν τον μύθο τους στον πιο artificial ζωολογικό κήπο του κόσμου... αξία ανεκτίμητη...
@Traveller : Αξία ανεκτίμητη! :)
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Σε λίγες μέρες θα σας πω και γω την άποψη μου. Πάντως είναι απο τους δημοφιλεστερους προορισμούς παγκοσμίως . Λιγος σεβασμός δεν βλαπτει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.707
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom