Ηνωμένο Βασίλειο Ταυτότητα/Διαβατήριο στη Μ. Βρετανία...

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.672
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Προσοχή αν η ταυτότητα είναι πάνω από 10 ετών(στη δικιά μου περίπτωση 11 χρόνων) μπορεί να σας δημιουργήσει προβλημα,από προσωπική εμπειρία....Μπήκα βέβαια αλλά πολύ "Μανουρά"ότι το έγγραφο έχει λήξει & ότι ανά 10 χρονια πρέπει να αλλάζει κτλ...!!!!
Τον προηγούμενο μήνα πέρασα τον έλεγχο στο Λονδίνο μέσα σε 2 λεπτά. Δεν μου είπαν τίποτα για την ταυτότητά μου που είναι από το 2007, (12 χρόνια). Μάλλον εξαρτάται από τον αστυνομικό.
 

The Thrushes....!

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Τον προηγούμενο μήνα πέρασα τον έλεγχο στο Λονδίνο μέσα σε 2 λεπτά. Δεν μου είπαν τίποτα για την ταυτότητά μου που είναι από το 2007, (12 χρόνια). Μάλλον εξαρτάται από τον αστυνομικό.
Καθόλου απίθανο,εκείνο το βράδυ γενικά οποίος Έλληνας ταξίδευε με ταυτότητα είχε "ιδιαίτερη"μεταχείριση από τη συγκεκριμένη αστυνομικό...,
 

North66

Member
Μηνύματα
4.298
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Καθόλου απίθανο,εκείνο το βράδυ γενικά οποίος Έλληνας ταξίδευε με ταυτότητα είχε "ιδιαίτερη"μεταχείριση από τη συγκεκριμένη αστυνομικό...,
Ο ελληνικός νόμος μιλάει για 15ετία.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Αρχες Ιουνιου βγηκε το αεροπορικο εισητηριο για Λονδινο (πρωτη φορά)

Ξερετε αν μπορω να μπώ πλεον ή οχι στην Μ. Βρετανια μετα το BREXIT με την Ελληνική Ταυτοτητα (ειναι 13ετιας) ή θα πρεπει να προβω σε εκδοση Διαβατηριου.;

Ρωτάω γιατι πρεπει να το δηλωσω και στην φορμα της εκδοσης εισητηριου οσονούπω, Ευχαριστω!
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Αρχες Ιουνιου βγηκε το αεροπορικο εισητηριο για Λονδινο (πρωτη φορά)

Ξερετε αν μπορω να μπώ πλεον ή οχι στην Μ. Βρετανια μετα το BREXIT με την Ελληνική Ταυτοτητα (ειναι 13ετιας) ή θα πρεπει να προβω σε εκδοση Διαβατηριου.;

Ρωτάω γιατι πρεπει να το δηλωσω και στην φορμα της εκδοσης εισητηριου οσονούπω, Ευχαριστω!
Μέχρι 31.12.2020 δεν αλλάζει κάτι, μπορείς με ταυτότητα, όπως και πριν.
 

giannis67

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Πριν μια εβδομάδα πέρασα από Λούτον με ταυτότητα του 2019 αλλά το ψάχνουν αρκετά και δυσανασχετούν αν δεν έχεις διαβατήριο. Ρωτάν από που είσαι, που πάς, πόσο καιρό θα κάτσεις γιατί δεν έχεις διαβατήριο κτλ. Θα σε αφήσουν να περάσεις αλλά μάλλον έχουν πάρει οδηγία να λένε σε όλους να βγάλουν διαβατήριο.
 

Alex Loco

Member
Μηνύματα
336
Likes
1.729
Επόμενο Ταξίδι
🇫🇮
Ονειρεμένο Ταξίδι
Pamir highway
Κάποιος που να πήγε στα κοντά Σκωτία ? Θέλουμε να πάμε με ταυτότητες σε λίγες μέρες . Είναι εφικτό?
 

Alex Loco

Member
Μηνύματα
336
Likes
1.729
Επόμενο Ταξίδι
🇫🇮
Ονειρεμένο Ταξίδι
Pamir highway
Δεν είναι και εντελώς απίστευτο...Το είχαν ανακοινώσει εδώ και πολύ καιρό (Brexit κτλ ) :)
Όχι γενικά απίστευτο το ότι θέλω να πάω σε συγκεκριμένες ημερομηνίες και ξαφνικά χθες μπήκε στο κόκκινο η ρουμανια όποτε δεν παίζει να πάω γιατί τώρα αυτο που χρειάζεται καραντίνα και λοιπά όταν είναι σε κόκκινο ε λέω να μην το ρισκάρω και πήγα να κλείσω Σκωτία . Και μετά βλέπω ότι πριν λίγες μέρες τελείωσε το να πας μόνο με ταυτότητα. Ε και λέω δε με θέλει
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.812
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom