Ταϊλάνδη Ταϋλάνδη? Όχι! όχι ευχαριστώ, δεν θα πάρω!

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
όσκαρ τουλάχιστον καλύτερης σκηνοθεσίας και σίγουρα πρώτου αντρικού ρόλου, και β γυναικείου....:bleh::bleh::bleh::bleh::bleh:
Β' γυναικείου??? Β' ??? Τόσα τράβηξε η κακομοίρα, το Β΄της δίνεις;;; Εγώ dimkyr μου σου δίνω του Α΄ γυναικείου ρόλου, πρωτότυπου σεναρίου, ντοκιμαντέρ και καλύτερης ταινίας.:clap:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Τι καλές που είστε κορίτσια:kiss:!!!! Επιτέλους αναγνωρίστηκε το γεγονός ότι και εγώ ήμουν παρούσα!!!!!!! Και πάλι Ευχαριστώ. Πάω στο καμαρίνι μου, είμαι συγκινημένη κλαψ.....
 

Soctama

Member
Μηνύματα
142
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Τζαμάικα
Εμ βέβαια! Ανδρική αλληλεγγύη! Γιατί παρακαλώ να μην πάρει η dim μας τον α' γυναικείο και ο Γκιούλιβερ τον β' ανδρικό??? :bleh:
Άντε γιατί πολύ τον λυπηθήκαμε, αλλά νομίζω ότι τελικά με την κρεμάστρα είχε πονηρούς σκοπούς! :haha:

Εμ βεβαια αντρικη αλληλεγγύη..Λίγα έχει περάσει ο άνθρωπος...:bleh::bleh: Αλλά παρόλα αυτά πάντα ιππότης...! Τυχερή dim..! Πάντως astral συμφωνούμε για το όσκαρ σκηνοθεσίας...:haha:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ρε σεις ενημερωστε και μενα γιατι εχω χασει επεισοδια .Γιατι τον φωναζετε τον ανθρωπο Γκιουλιβερ?
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Ρε σεις ενημερωστε και μενα γιατι εχω χασει επεισοδια .Γιατι τον φωναζετε τον ανθρωπο Γκιουλιβερ?
Η απάντηση βρίσκεται στην ιστορία του Νεπάλ. Διάβασε με προσοχή, μελέτησε και τις φωτογραφίες, κάνε τους συσχετισμούς με την γνωστή ιστορία "τα ταξίδια του Γκιούλιβερ" και θα καταλάβεις.....
 

maria30

Member
Μηνύματα
238
Likes
734
Επόμενο Ταξίδι
??????
Κρίμα που τελειωσε, αλλά δεν πειράζει πάμε για άλλα, από μένα :oscar: Α όσκαρ για σένα dim, α! και αυριο τσέκαρε τα πμ σου έχω κάτι σιγουράκια για να πας 5στερο στην Ασία:clap:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Η απάντηση βρίσκεται στην ιστορία του Νεπάλ. Διάβασε με προσοχή, μελέτησε και τις φωτογραφίες, κάνε τους συσχετισμούς με την γνωστή ιστορία "τα ταξίδια του Γκιούλιβερ" και θα καταλάβεις.....
Ω..πολυ homework μου βαζετε κυρα δασκαλα.
Θα διαβασω το στορυ και θα αποφανθω.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Κρίμα που τελειωσε, αλλά δεν πειράζει πάμε για άλλα, από μένα :oscar: Α όσκαρ για σένα dim, α! και αυριο τσέκαρε τα πμ σου έχω κάτι σιγουράκια για να πας 5στερο στην Ασία:clap:
Μαράκι απο το στόμα σου και στου Ντούγκα το αυτί:haha::haha:. Περιμένω, μην με ξεχάσεις όμως εε?
Αστραλ με νοιώθεις? να τραβάς όλα αυτά και να σε λένε και κομπάρσο!!! Μην σου πω , να θεωρείσαι και ο Αρτέμης Μάτσας της ιστορίας... Λίγη αξιοκρατεία βρε αδελφέ....
Κλειπάτρα, καλό διάβασμα....
 

vickygian

Member
Μηνύματα
87
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο....
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου!!!
dim kyr νομίζω είστε το μόνο ζευγάρι που μια απλή κίνηση όπως να βγειτε από το δωμάτιο ξενοδοχείου και να κατέβετε με το ασανσερ, για σας είναι ολόκληρη περιπέτεια! Περιμένω με αγωνία να δω τις ιστορίες σας στον κινηματογράφο:lol: Τα όσκαρ τα "έχετε" σίγουρα!!!!:clap::clap::clap:
 

Soctama

Member
Μηνύματα
142
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Τζαμάικα
Μαράκι απο το στόμα σου και στου Ντούγκα το αυτί:haha::haha:. Περιμένω, μην με ξεχάσεις όμως εε?
Αστραλ με νοιώθεις? να τραβάς όλα αυτά και να σε λένε και κομπάρσο!!! Μην σου πω , να θεωρείσαι και ο Αρτέμης Μάτσας της ιστορίας... Λίγη αξιοκρατεία βρε αδελφέ....
Κλειπάτρα, καλό διάβασμα....
Κυρα dim με παρεξήγησες...:DΔεν σου έδωσα το χρυσό βατόμουρο κιόλας, για να σε πω κομπάρσο:bleh::bleh::bleh: Β γυναικείο πήρες...Δεν είναι λίγο...!:haha::haha::haha:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Επίλογος

Οταν έληξε πλέον το ταξίδι μας, μπορέσαμε να το κρίνουμε και να το αξιολογήσουμε χωρίς συναισθηματική φόρτιση, δίκαια και αντικειμενικά. Καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι βέβαια για την παταγώδη αποτυχία του, δεν ευθύνεται φυσικά η χώρα, αλλά οι συγκυρίες και ίσως και λίγη κακοδαιμονία. Οπως ανέφερα και στην εισαγωγή Ταυλάνδη δεν ξαναπήγαμε, αλλά και ούτε πρόκειται να ξαναπάμε. Καλύτερα είναι να μην προκαλούμε την μοίρα μας. Σε γενικές γραμμές όμως, είχε και τα καλά του. Αγοράσαμε σουβενίρ τα οποία έχω κάπου σκονισμένα σε κάτι ντουλάπες, βγάλαμε αξιομνημόνευτες φωτογραφίες, περάσαμε και στιγμές που σίγουρα θα μας μείνουν βαθιά χαραγμένες στην μνήμη. Τελικά ένα ταξίδι όσο εφιαλτικό και αν καταφέρει και μεταλλαχθεί δεν παύει να είναι ακριβώς αυτό, ένα ταξίδι. Ασχημο ή όμορφο δεν σταματά να αποτελεί πηγή έμπνευσης και αναμνήσεων. Αλλωστε στο αεροδρόμιο του Μπαχρέιν για να είμαι ειλικρινής μας ήρθε η ιδέα το επόμενο να είναι το Μαρόκο:shock::shock::shock:. Τότε μας φαινόταν καλή ιδέα και πιστεύαμε ακράδαντα ότι το φιάσκο δεν θα επαναληφθεί. Ποσο αδαείς και ανεπίδεκτοι μαθήσεως μπορεί να είναι οι άνθρωποι. Οπως και να έχει όμως εγω θυμάμαι με ευδαιμονία την Ταυλάνδη όσο σκληρα και αν μου φέρθηκε. Διότι δεν φταίει αυτή αγαπητοί μου, το κάρμα μας φταίει, το κάρμα μας......
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.053
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom