Ταϊλάνδη Ταϋλάνδη: πλανεύτρα εσύ και μάγισσα...

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντού για πάντα
κατα την κριση σου υπαρχει καποιος λογος για να μην κανω το ταξιδι μονη μου.
Ο μόνος λόγος είναι πως δεν θα υπάρχει κάποιος να σε παρηγορήσει όταν θα σε έχει πιάσει κατάθλιψη στο αεροπλάνο της επιστροφής. Δεν μπορώ να σκεφτώ κανέναν άλλο...

(και’γω μόνος μου πήγα)
 

efi

Member
Μηνύματα
66
Likes
4
ωραια αν αυτος ειναι ο μονος λογος θα σκεφτω κατι για την πτηση της επιστροφης ...ισως να κλαψω στον ωμο του διπλανου μου......Ευχαριστω
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bανουατου/Tαιλανδη
ωραια αν αυτος ειναι ο μονος λογος θα σκεφτω κατι για την πτηση της επιστροφης ...ισως να κλαψω στον ωμο του διπλανου μου......Ευχαριστω
efi αν φτασεις μεχρι το Σαμουι μην ξεχασης το Κο Παγκαν.
Μην ξαναπηγενεις και δευτερη φορα στα ιδια μερη :haha::haha:
Ο Νοεμβριος ειναι ιδανικος μηνας.
Μην φυλαξεις τα καλοκαιρινα σου ρουχα.
Εγω παντα τα εχω standby.Ποτε δεν ξερεις τι γινεται.!!

Το μονο ζορι ειναι το αεροπλανο της επιστροφης οπως λεει και ο mpiftex,
τοτε το.....μικροβιο θεριευει και κανει τρελα γλεντια μεσα σου.
Προσεξε το.:rolleyes:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Εγώ αυτό που παρατήρησα, είναι πολλές γυναικοπαρέες αλλά και κοπέλες εντελώς μόνες στους....άλλωστε το να γνωρίσεις κόσμο εκεί είναι το μόνο εύκολο....
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΦΟΒΕΡΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ ΣΤΗΝ ΑΦΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ...
ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΚΙΝΗΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΜΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ ....
ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΤΑΞΙΔΙ ...
α) ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΟΥ ?
β) ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΑΦΗΓΗΣΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΦΘΗΝΕΣ ...ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΕ ΤΟ ΤΑΞΙΣΙ ΣΟΥ ?
γ)ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΧΑΤΕ ΠΑΕΙ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΧΩΡΙΣ ΓΡΟΥΠ ? ΤΕΤΟΙΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΑ ... ΕΚΕΙ ΟΜΩΣ ? ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑΤΕ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ
ΘΟΔΩΡΗΣ
Θοδωρή:

α) Το ταξίδι ήταν 22 ημέρες, μισές Ταϋλάνδη & μισές Μαλαισία
β) Σύνολο πήγε ~1800/άτομο
γ) Μόνοι μας, με καλή όμως προετοιμασία...δυσκολία καμία, ιδίως στη Ταϋλάνδη, είναι πολύ εύκολη χώρα να γυρίσεις!
 

konnn

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Καλημέρα, εγώ που θα πάω για 11 νύκες εκεί γαμήλιο είναι πολυ????Για lamai beach μιλω.
 

venetiajazz

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
GTS τι να πω...έχω διαβάσει πολλάκις τα κείμενά σου για μαλαισία και ταϋλάνδη και αποτελούν για μένα ευαγγέλιο.Τα ανακάλυψα ψάχνοντας πληροφορίες για μαλαισία. Επειδή έκλεισα εισιτήρια για ιούλιο (για μαλαισία) αλλά μάλλον το παράκανα με τις μέρες κι έκλεισα για 21 μέρες , σκέφτομαι ακολουθώντας το παράδειγμά σου να πάω και ταϋλάνδη επί τη ευκαιρία.Η ερώτησή μου είναι ποια πλευρά του νησιού να διαλέξω δεδομένου ότι τον ιούλιο είναι η εποχή των μουσώνων ...Εσύ πήγες Ιούλιο αν κατάλαβα καλά?Με ιντριγκάρει πολύ η επιλογή του κράμπι αλλά μάλλον δεν είναι καλή επιλογή για ιούλιο (?) Αν κάποιος γνωρίζει ας βοηθήσει...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Για Ιούλιο που θες θα κατευθυνθείς ανατολικά, δηλ. Koh Samui, Koh Phangan & Koh Tao από Ταϋλάνδη και Perhentian αν θες από Μαλαισία, Βόρνεο κτλ. Για όλα αυτά, τα μέρη που επισκέφτηκα εγώ σε κείνο το ταξίδι και το Βόρνεο που ίσως πας εσύ, ο Ιούλιος είναι πολύ καλή εποχή.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Επειδή δεν ξέρω που να ρωτήσω.
Πως μπορώ να πάω Μπανγκοκ μέσω Ντουμπάι αλλά να μείνω 4-5 μέρες στο Ντουμπάι?
Βγάλε χωριστά εισιτήρια, αυτό έκανα και γω και πήγα Σρι Λάνκα.. Αλλά 4-5 μέρες στο Dubai μου φαίνονται πολλές. 2 βράδια (ή 3 για να πας και Αμπου Ντάμπι) είναι μια χαρά. Ανάλογα βέβαια και με τα ενδιαφέροντά σου, και τι θέλεις να κάνεις..
Μπορείς να πας Αμπου ντάμπι με aegean και μετά από εκεί είναι 2 ώρες με πούλμαν για το Dubai. Κάθεσαι όσο θες και έχεις βγάλει εισιτήριο Ντουμπάι -Μπανγκοκ. Για την επιστροφή το ίδιο, αλλά μη βάλεις να φεύγεις την ίδια μέρα από Άμπου ντάμπι για Αθήνα, εκτός αν μεσολαβούν πολλές ώρες. Δες πως το κάναμε εμείς στην ιστορία που γράφω. Στην ουσία είναι 2 εισιτήρια με επιστροφή (όχι 4 μεμονωμένα γιατί θαναι πολύ ακριβά).
Βέβαια μπορείς και να κλείσεις Αθήνα -Ντουμπάι αλλά νομίζω με aegean για Αμπου νταμπι θα βρεις καλύτερη τιμή.
Θα πας σε κάποιο σαιτ με εισιτήρια ή των ιδιων των αεροπορικών και θα πατήσεις multi city.
Με ενιαίο εισιτήριο όμως δε μπορεί να μείνει κάποιες μέρες στο Dubai, άντε να έχει μέχρι 24 ώρες ενδιάμεση στάση..
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom