Ταϊλάνδη Ταϋλάνδη 3,5 ώρες?

anikoum

Member
Μηνύματα
54
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κυανή Ακτή
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος
Καλημέρα σε όλους!
Έχω ένα μικρό stopover στην Μπανγκόκ ερχόμενη από Χονγκ Κονγκ και έλεγα μήπως προλαβαίνω να κατέβω να ρίξω μια ματιά, μιας και βλέπω πολλούς από εσάς που τους αρέσει ιδιαίτερα. Τι λέτε είναι επικίνδυνο? Η πόλη είναι πολύ κοντά? Δεν χρειάζεται βίζα απ' ότι γνωρίζω έτσι?
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Καλημέρα σε όλους!
Έχω ένα μικρό stopover στην Μπανγκόκ ερχόμενη από Χονγκ Κονγκ και έλεγα μήπως προλαβαίνω να κατέβω να ρίξω μια ματιά, μιας και βλέπω πολλούς από εσάς που τους αρέσει ιδιαίτερα. Τι λέτε είναι επικίνδυνο? Η πόλη είναι πολύ κοντά? Δεν χρειάζεται βίζα απ' ότι γνωρίζω έτσι?
Τρεισίμισι ώρες είναι μεταξύ των πτήσεων??
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.794
Likes
18.453
Καλημέρα σε όλους!
Έχω ένα μικρό stopover στην Μπανγκόκ ερχόμενη από Χονγκ Κονγκ και έλεγα μήπως προλαβαίνω να κατέβω να ρίξω μια ματιά, μιας και βλέπω πολλούς από εσάς που τους αρέσει ιδιαίτερα. Τι λέτε είναι επικίνδυνο? Η πόλη είναι πολύ κοντά? Δεν χρειάζεται βίζα απ' ότι γνωρίζω έτσι?
Αν έχεις μόνο 3.5 ώρες μεταξύ των πτήσεων τι να προλάβεις να δεις....κάνε μια βόλτα στο αεροδρόμιο και υπομονή.
 

anikoum

Member
Μηνύματα
54
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κυανή Ακτή
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος
Τρεισίμισι ώρες είναι μεταξύ των πτήσεων??
Ναι, μεταξύ των πτήσεων. Είναι μακρυά το κέντρο της πολης?
Συγκεκριμένα από 21.00 έως 00.35. Μια βόλτα ίσως με ένα ταξάκι?
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Ναι, μεταξύ των πτήσεων. Είναι μακρυά το κέντρο της πολης?
Ξέχνα το τότε!
45 λεπτά είναι μέχρι να μπεις στην πόλη
Το αεροδρόμιο της Μπανγκόκ είναι πολύ μεγάλο και θα χαζέψεις ευχάριστα αυτές τις 3 ώρες.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
Mε την απίστευτη κίνηση που υπάρχει στην Μπανγκόκ χρειάζεσαι τουλάχιστον (μπορεί και παραπάνω) 1 ώρα να πας από το αεροδρόμιο στην πόλη και άλλη 1 ώρα για να γυρίσεις. Επομένως, καλύτερο θα ήταν να παραμείνεις στο αεροδρόμιο!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ναι, μεταξύ των πτήσεων. Είναι μακρυά το κέντρο της πολης?
Συγκεκριμένα από 21.00 έως 00.35. Μια βόλτα ίσως με ένα ταξάκι?
Τι λες τώρα βρε παιδί μου... έχεις 3 1/2 ώρες μεταξύ των πτήσεων και θες να πας στην BKK?
τα σκέφτεστε ρε σεις πριν τα γράψετε?
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
...και όχι τίποτε άλλο...η διαδρομή είναι απαίσια!!! κάτι αισχροί τεράστιοι πηγμένοι αυτοκινητόδρομοι,
τσαντίρια, παράγκες, αλλά και κτίρια γίγαντες...άστο καλύτερα. έτσι κι αλλιώς νύχτα θα είναι τίποτα δεν θα βλέπεις. και εντελώς μεταξύ μας εμένα η Β. δεν μ' αρέσει καθόλου, πειράζει?
 

anikoum

Member
Μηνύματα
54
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κυανή Ακτή
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος
Τι λες τώρα βρε παιδί μου... έχεις 3 1/2 ώρες μεταξύ των πτήσεων και θες να πας στην BKK?
τα σκέφτεστε ρε σεις πριν τα γράψετε?
Αν τα γνωρίζαμε όλα κύριε Traveller δεν θα ρωτάγαμε κιόλας. Προαωπικά σκέφτομαι πάντα και πριν μιλήσω και πριν γράψω οτιδήποτε. Δεν γνώριζω πολλά πράγματα για Μπανγκόκ γι' αυτό κι έκανα μια ερώτηση. Δεν νομίζω να πίεσα κανέναν να απαντήσει με το ζόρι...

Ευχαριστώ όλους όσους απάντησαν!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
anikoum θα συμφωνησω με τους παραπανω οτι στο διαστημα των 3 ωρων δεν προλαβαινεις να δεις τιποτα.
Αν βγεις εκτος αεροδρομιου θα παιξει αγχος,οποτε καλυτερα κανε τις βολτες σου μεσα στο τεραστιο Suvarnabhumi.
Την Μπανγκοκ θα την δεις καποια αλλη φορα,εξαλλου ειμαι σιγουρος οτι στο συγκεκριμενο αεροδρομιο θα ξαναβρεθεις.:cool:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Καλημέρα σε όλους!
Έχω ένα μικρό stopover στην Μπανγκόκ ερχόμενη από Χονγκ Κονγκ και έλεγα μήπως προλαβαίνω να κατέβω να ρίξω μια ματιά, μιας και βλέπω πολλούς από εσάς που τους αρέσει ιδιαίτερα. Τι λέτε είναι επικίνδυνο? Η πόλη είναι πολύ κοντά? Δεν χρειάζεται βίζα απ' ότι γνωρίζω έτσι?
μη διανοηθείς να κουνήσεις απο το αεροδρόμιο..θα χαθείς ...τρείς ώρες θέλει για να καταλάβεις που βρίσκεσαι!!:D:D
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Οπως είπαν και οι συμφορουμίτες πιο πάνω, δεν θα προλάβεις να δεις τίποτα. Κάνε μια βόλτα στα Duty-Free, μπορεί να πετύχεις κάτι καλό. Ή μπορείς να κάτσεις στο εστιατόριο ή lounge bar, είχαμε κάτσει εμείς στην επιστροφή από Πουκέτ γιατί είχαμε αρκετές ώρες μέχρι την επόμενη πτήση και ο χρόνος κύλησε ήρεμα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.903
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom