Τα καλά τα στραβά και τα ανάποδα που συμβαίνουν σ΄αυτή τη χώρα.....

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Είναι όμως υπεράνω, προσλαμβάνουν ξένο κόσμο για τα φραουλοχώραφα.
Μη λαικιζεις εσυ.
Ειπαμε αυτοι που εχουν παραπανω αεπ να τους κοπουν τα προνομια μπας και φτασουν τους αλλους και γινουν πολλοι οι φτωχοι.
Και μην τυχον προσπαθησει να αγωνισθει κανενας για καλυτερο εισοδημα, συνθηκες εργασιας και τα σχετικα.
Ή μην τυχον ζητησει κανεις τα δεδουλευμενα γιατι http://tvxs.gr/news/ellada/ton-dolofonisan-epeidi-zitise-ta-dedoyleymena-filis-toy
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Δεν λαϊκίζω. Αμφισβητώ ότι ο δηλωθέν εισόδημα του ΑΕΠ ταυτίζεται με το πραγματικό.
Τι λετε κυρια μου; Τα στοιχεια ετσι λενε, τελος. Αμα το λενε τα στοιχεια τοσο θα ειναι το αεπ.
Παραδειγμα. Τα στοιχεια λενε οτι εχουν προσληφθει καποιοι καθηγητες. Δεν εχει σημασια αν αυτοι που πιασαν δουλεια θα τσεπωνουν 160 ευρω ολακερα, αντε στην καλυτερη 270 ευρω, σαν ωρομισθιοι καθηγητες. Σημασια εχει το νουμερο και οτι μερικες καρτες ανεργιας πλεον δεν υπαρχουν.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Γνωστή τρολιά που έχει ξανασυζητηθεί και που ακόμα κι αν ίσχυε τα 23€/ημέρα για υπαίθρια εργασία και με 10-12ωρη βάρδια είναι κάτι παραπάνω από γελοίο.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Οι βουλευτες μας ως γνωστόν περνάνε πολύ δύσκολα . Το σκατό τους παξιμάδι κάνουν. Πάλι για μας όμως δουλεύουν
Το λέει κι ο κάβουρας :
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Και η Μυκονος παραμεθορια δεν ειναι?...φπα 13% δεν εχει ακομη?
Οι βουλευτες μας ως γνωστόν περνάνε πολύ δύσκολα . Το σκατό τους παξιμάδι κάνουν.
Καλοοο:)....απ'οτι βλεπεις,εγω εβαλα και τη Βεφα... στο αβαταρ μου...για να γινει και νοστιμο:p
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.733
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom