Τα καλύτερα ταξίδια...

ptsingan

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι χωρίς προορισμό
... τα κάνεις από δω που κάθεσαι.

Γεια σας. Είμαι ο Παναγιώτης. Δεν ήρθα απρόσκλητος. Με κάλεσε η φίλη μου η Ζακονι. Κανονική πρόσκληση: είχε και φιογκάκι!

Οσο για τον τίτλο που έβαλα, έχει από πίσω του δύο ιστορίς. Τη μία δεν θα σας την πω. Η άλλη είναι ότι καθένας μας ταξιδεύει διαφορετικά, είναι διαφορετικός, κάθε ταξίδι γίνεται για διαφορετικό λόγο, έχει διαφορετικό υπόβαθρο. Τελικά, το ταξίδι εξαρτάται περισσότερο από την "αφετηρία" και λιγότερο από τον προορισμό.

Να φοβόμαστε αυτό:
"Ολο τον κόσμο γύρισες μα τίποτα δεν είδες".

Εχει όμως κι άλλες δύο ιστορίες από μπροστά:
Τη μία την ξέρετε: http://www.netlab.gr/Personal/Gr/Keimena/ChaniaReturn.pdf
Η άλλη είναι λίγο παλιότερη: Ταξίδι στην Αυστραλία

Τα κείμενά μου, γενικά, είναι εδώ: Μερικά κείμενα

Τα λέμε...:)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ptsingan καλώς όρισες !!!!
η zaniko ειναι κοινή μας φίλη λοιπόν!!!
σε ειδα και στο chaniatown.gr,οταν ξανάρθεις χανιά ,υπόσχομαι καφεδάκι στήν παραλία!!
θα πήξω στο διάβασμα με τα "μερικά κείμενα¨"
 

marakixin

Member
Μηνύματα
148
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
αγια-πετρουπολη
καλως ηρθες οπως λεει και η Ρενατα εχουμε διαβασμα μπροστα μας....με τα κειμενα σου.Να σαι καλα και να ταξιδευεις με λεξεις και οχι μονο
 

ptsingan

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι χωρίς προορισμό
Καλώς σας βρήκα κορίτσια (καλά, σε γυναικείο φόρουμ με κάλεσε η ζακονι;).

Πάντως, εγώ αγαπώ και την Αθήνα. Εχει απίστευτες ομορφιές. Θέλω να πω ότι κερνάμε κι εδω καφε!
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Γεια σου Παναγιώτη κι από μένα και καλώς ήλθες!:clap:Όπως βλέπεις έχει και άντρες το φόρουμ:) Δυστυχώς κι εγώ έχω διαβάσει μόνο το κείμενό σου από την Κρήτη. Έριξα μια ματιά μόνο στα των δραστηριοτήτων σου. Έχουμε αρκετά κοινά ξέρεις. Ένα από αυτά είναι οτι είμαι κι εγώ Βιολόγος. Μόνο που εγώ είμαι παπούς Βιολόγος. Τέλειωσα στην Πάτρα το πολύ μακρινό 1979!! Άλλο κοινό είναι η Zaniko και ο Panta45, κοινοί μας γνωστοί. Για τα άλλα κοινά μας θα τα πούμε με τον καιρό. Πολύ θάθελα να τα πούμε από κοντά και να γνωρίσεις κι εσύ κι άλλα μέλη της μεγάλης ταξιδιωτικής μας παρέας. Και πάλι καλώς ήλθες και θα τα λέμε σίγουρα από εδώ (και όχι μόνο). Ελπίζω απόψε να αρχίσω να διαβάζω κάποια από τα μερικά σου.:clap:
 

zaniko

Member
Μηνύματα
117
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπρόβνικ
Ταξίδι-Όνειρο
Νοτια Αμερικη-Ανδεις
Βρε βρε βρε καλωστονα! γύρισα πίτα από 14ωρη δουλειά και μετά τις φανταστικές πατατούλες του καλού μου, ήρθες σαν το καλύτερο επιδόρπιο!:bleh: Το δικό μου αντικέρασμα θάναι ταξιδιωτικό, υπό τον όρο να το καταγράψεις γυρίζοντας :welcome:
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Καλωσήρθες Παναγιώτη, ειναι σίγουρο οτι θα περάσεις καλά εδώ ( δεν ειμαστε μόνο γκρινιάρηδες)
Περισσότερα θα πούμε οταν δια βάσω και τα κειμενά σου. Ο Η/Υ δεν φορτωνει (προς το παρόν) τις σελίδες που δινεις σαν links.
 

tania

Member
Μηνύματα
203
Likes
179
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξέρω!
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο ταξίδι
Γεια σου Παναγιώτη κι από 'μένα! Πολύ ωραία η ιστορία σου από την Κρήτη.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλως ηρθες κι απο μενα :)
Καταπληκτικο το ταξιδι σου στην Αυστραλια :clap:να εισαι καλα και να ταξιδευεις παντα!
 

ptsingan

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι χωρίς προορισμό
Καλωσήρθες Παναγιώτη, ειναι σίγουρο οτι θα περάσεις καλά εδώ ( δεν ειμαστε μόνο γκρινιάρηδες)
Περισσότερα θα πούμε οταν δια βάσω και τα κειμενά σου. Ο Η/Υ δεν φορτωνει (προς το παρόν) τις σελίδες που δινεις σαν links.
Το έχουν κι άλλοι αυτό το πρόβλημα;
 

ptsingan

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι χωρίς προορισμό
Ευχαριστώ για το θερμό καλωσόρισμα. Θα τα λέμε.

Ζανικο δεν το 'πιασα. Ξηγήσου :bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom