Τα κουφά της αφηρημάδας...και γκάφας.....

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Ο ελληνικος με το τσιπουρο, πως ηταν;
Γιατι εμενα μου ακουγεται ενδιαφερον...
Αν κρίνω από την έκφραση προσώπου, χάλια (αηδία σκέτη είναι το ακριβέστερο).
Αν κρίνω από αυτό που είπε "Καλός, καλός είναι (και γέλια)"
Ε, δε φταίω εγώ, είχανε το τσίπουρο σε μπουκάλι του νερού και νερό πίνανε από μπουκάλια... :lol:
 

YBONNH

Member
Μηνύματα
234
Likes
115
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
Διακοπες στην Σαντορινη.Εχω παει στο s/m , εχω αφησει το αυτοκινητο στο παρκινγκ ,δηλ. στην αυλη, και χαλαρα χαζευω καφεδες και κρασια...
Ερχεται μια εντρομη κυρια και με φωναζει να βγω εξω, γιατι δεν εχω βαλει χειροφρενο
και το αυτοκινητο τσουλαει...
Παραταω τον καφε και το κρασι στο πατωμα:roll:,
βγαινω και βλεπω εναν ταλαιπωρο ανθρωπο
να κραταει το αυτοκινητο να μην τσουλησει και βγει στον κεντρικο δρομο:haha:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Έχω φτιάξει ελληνικό καφέ με τσίπουρο. Και όχι για μένα...
Ελληνικο καφε με τσιπουρο εσυ???
Ενας φιλος που χτυπουσε φραπε στη κουζινα μου απορουσε γιατι δεν κανει αφρο....του απαντησα οτι ισως να φταει το γαλα που εβαλε με το νες και τη ζαχαρη....
Αντι για νερο στο σεικερ ειχε βαλει τσικουδια....που να δει αφρο !!!!!
 

blues81

New Member
Μηνύματα
0
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
nowhere
Ταξίδι-Όνειρο
world tour on 2 wheels
Οποιος ξερει που μενω, δεν θα χρειαστει να παραφυλαξει πανω απο 5 μερες αργα το βραδυ για να βρει τη μηχανη μου με το κλειδι πανω... :haha:
Πραγματικα απορω που λενε κλεβουν και λαλακιες...

Πριν απο χρονια ειχα ξεχασει να ευχηθω στην τοτε κοπελα μου χρονια πολλα. (Ειχαμε την ιδια μερα...) :cool: Βασικα ολοι οι φιλοι μου με παιρνουν τηλεφωνο για να τους πω χρονια πολλα...
 

harisma23

Member
Μηνύματα
19
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία (μάλλον)
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Ενας φιλος που χτυπουσε φραπε στη κουζινα μου απορουσε γιατι δεν κανει αφρο....του απαντησα οτι ισως να φταει το γαλα που εβαλε με το νες και τη ζαχαρη....
Αντι για νερο στο σεικερ ειχε βαλει τσικουδια....που να δει αφρο !!!!!
Χαχα, το έχω πάθει κι εγώ αυτό!:haha:
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Αφηρημάδα άλλης εγώ ήμουν το θύμα, όμως έχετε αναφέρει όλου του είδους τις αφηρημάδες εκτός αυτής.
Παραμονή Χριστουγέννων και φίλος με μητέρα εκ Κολωνακίου μας καλεί στο πατρικό του για ρεβεγιόν. Μας θέλει για συμπαράσταση, γιατί θα αναγγείλει τους αρραβώνες του και η μαμά δεν θέλει την νύφη. Φτάνω τελευταία στο σπίτι. Το τραπέζι δεν λέω τεράστιο, όλα τα καλά του θεού πάνω του. Η μαμά με καλοδέχεται, ο φίλος με καλώς ορίζει και μόλις κάθομαι κάνει την ανακοίνωση των αρραβώνων. Σοκ η μαμά αλλά πώς να κάνει σκηνή με τόσο κόσμο, δεν το επιτρέπουν οι καλοί της τρόποι. Πάνω στην φούρια και τον θυμό της γυρίζει σε μένα «Δεν τρως, δεν τρως άδειο είναι το πιάτο σου άσε να σε σερβίρω» και βουτάει το πιάτο μου. Με αυτοματοποιημένες κινήσεις αρχίζει να το γεμίζει με τα πάντα, ορεκτικά, σαλάτες -φυσάει ξεφυσάει- κρέατα, ψάρια, -αναστενάζει κοιτάει γύρω της, τι δεν έβαλε;- σπανακόπιτα, και πάνω πάνω στον λόφο ένα κανταΐφι με μπόλικο σιρόπι. «Τρώγε» με διατάζει. Και ναι λοιπόν έφαγα που να τολμήσω σε τόσο ηλεκτρισμένη ατμόσφαιρα να φέρω αντιρρήσεις, τρυφερά φιλετάκια με σιρόπι, ψάρι με μαγιονέζα και κανταΐφι, ακόμα μου έρχεται να ξεράσω.
 
Last edited by a moderator:

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Και ναι λοιπόν έφαγα που να τολμήσω σε τόσο ηλεκτρισμένη ατμόσφαιρα να φέρω αντιρρήσεις, τρυφερά φιλετάκια με σιρόπι, ψάρι με μαγιονέζα και κανταΐφι, ακόμα μου έρχεται να ξεράσω.
Τα 'φαγες όμως βρε θηρίο;;;; Αυτό θα πει καλή φίλη!:haha:
 
Last edited by a moderator:

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
και πάνω πάνω στον λόφο ένα κανταΐφι με μπόλικο σιρόπι. «Τρώγε» με διατάζει. Και ναι λοιπόν έφαγα που να τολμήσω σε τόσο ηλεκτρισμένη ατμόσφαιρα να φέρω αντιρρήσεις, τρυφερά φιλετάκια με σιρόπι, ψάρι με μαγιονέζα και κανταΐφι, ακόμα μου έρχεται να ξεράσω.
:haha::haha::haha::haha::haha::haha:

Σημερινη αφηρημαδα. Παω στο σουπερ μαρκετ. Εντολη της μαμας για να μου φτιαξει χαλβα που μ αρεσει. Πεταγομαι και απεναντι στο φαρμακειο να παρω κρεμες. Κοβω ενα κομματι χαλβα και μου τρεχουν τα σαλια. Ανοιγω την σακουλα του σουπερ μαρκετ για να βαλω σιροπι σοκολατας. Μα γιατι το σιροπι ειναι ασπρο;;;:shock: Αμαννν κρεμα σωματος εβαλα πανω στον χαλβα.
 
Last edited by a moderator:

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Πάντα ζεσταίνω το γάλα του μωρού και χύνω λίγο με το μπιμπερό στο μέσα μέρος του καρπού μου για να δω αν είναι εντάξει η θερμοκρασία.
Ένα πρωί ξύπνησα ταλαιπωρημένη γιατί δεν κοιμόταν καλά τη νύχτα, έβρασα νερό και μες στη νύστα μου το έχυσα με το μπρίκι πάνω στον καρπό μου, έτσι καυτό και βρασμένο! Έσκουξα!
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
:haha::haha::haha::haha::haha::haha:

Σημερινη αφηρημαδα. Παω στο σουπερ μαρκετ. Εντολη της μαμας για να μου φτιαξει χαλβα που μ αρεσει. Πεταγομαι και απεναντι στο φαρμακειο να παρω κρεμες. Κοβω ενα κομματι χαλβα και μου τρεχουν τα σαλια. Ανοιγω την σακουλα του σουπερ μαρκετ για να βαλω σιροπι σοκολατας. Μα γιατι το σιροπι ειναι ασπρο;;;:shock: Αμαννν κρεμα σωματος εβαλα πανω στον χαλβα.
Ο χαλβάς μου αρέσει και εμένα, με σιρόπι σοκολάτας!!!! καλή ιδέα :clap:
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
:haha::haha::haha::haha::haha::haha:

Σημερινη αφηρημαδα. Παω στο σουπερ μαρκετ. Εντολη της μαμας για να μου φτιαξει χαλβα που μ αρεσει. Πεταγομαι και απεναντι στο φαρμακειο να παρω κρεμες. Κοβω ενα κομματι χαλβα και μου τρεχουν τα σαλια. Ανοιγω την σακουλα του σουπερ μαρκετ για να βαλω σιροπι σοκολατας. Μα γιατι το σιροπι ειναι ασπρο;;;:shock: Αμαννν κρεμα σωματος εβαλα πανω στον χαλβα.
Kορυφαίο :clap::clap:

Σκέψου όμως να το καταλάβαινες όταν έτρωγες ! :haha:
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Τα 'φαγες όμως βρε θηρίο;;;; Αυτό θα πει καλή φίλη!:haha:
Η ατμόσφαιρα ήταν πολύ ηλεκτρισμένη, όλοι ανεβοκατέβαζαν μηχανικά τα πιρούνια από το πιάτο στο στόμα και τούμπαλιν. Δεν είχα επιλογές.:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom