Τα πιο γελοία παράπονα κάνουν οι Γερμανοί τουρίστες

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
Με τα κιλά; κόψε κάτι! Η Παρέλαση Λουκάνικου (Wurstparade) έχει-δεν έχει 5-6 λουκάνικα η ποικιλία.
Η εισαγωγή κατσικιού πάντως έχει απαγορευτεί και από άλλες χώρες της Ε.Ε.
μπορεις να μου πεις που εχει απαγορευτει η εισαγωγη,γιατι πρωτη
φορα το ακουω
 
Μηνύματα
127
Likes
22
ενω το τιμημενο Γερμανικο bratwurst (ελληνιστι τηγανητο χοιρινο λουκανικο) δεν εχει "καθολου" χοληστερινη. Μιλαμε για την αποθεωση της υγειινης διατροφης...
Δεν τηγανίζουν ποτέ στη Γερμανία. Μη γράφεις ό,τι νάναι. Το Bratwurst είναι λουκάνικο από βρασμένο χοιρινό κρέας και ψήνεται πάντα στην ψησταριά, στο γκρίλ (ηλεκτρικό ή στα κάρβουνα). Γιαυτό και το εξάγουν σε όλο τον κόσμο.
Το κρητικό κατσίκι το τρώνε μόνο στην Κρήτη το Πάσχα και δεν εξάγεται σε καμία χώρα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.141
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δεν τηγανίζουν ποτέ στη Γερμανία. Μη γράφεις ό,τι νάναι. Το Bratwurst είναι λουκάνικο από βρασμένο χοιρινό κρέας και ψήνεται πάντα στην ψησταριά, στο γκρίλ (ηλεκτρικό ή στα κάρβουνα). Γιαυτό και το εξάγουν σε όλο τον κόσμο.
Α, νταξ το ψητο λουκανικο δεν εχει χοληστερινη...
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
και ειδικά αυτά που έχουν και τυρί εσωτερικά μηδέν χοληστερίνη αλλά χίλια τριγλικερίδια :haha::haha::haha:
Ο αδελφός μου ζει στη Κρήτη, τρώει και λίγο από το ντόπιο κατσικάκι, αλλά η χοληστερίνη του, φυσιολογική..Εγώ η δυστυχής που γυμνάζομαι χρόνια και κρέας(μπλιαχ) τρώω σε γιορτές και αργίες μόνο, γιατί να έχω???και μάλιστα πολύ παραπάνω απο το φυσιολογικό???μήπως θα πρέπει να δοκιμάσω αυτά τα γερμανικά λουκάνικα που αναφέρετε???
Αφήστε δε που είχα και άγχος τι θα φάω στο Βερολίνο που είναι και το επόμενο μου ταξίδι...τώρα ηρέμησα !!!:bleh::bleh::bleh:
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Δεν τηγανίζουν ποτέ στη Γερμανία. Μη γράφεις ό,τι νάναι. Το Bratwurst είναι λουκάνικο από βρασμένο χοιρινό κρέας και ψήνεται πάντα στην ψησταριά, στο γκρίλ (ηλεκτρικό ή στα κάρβουνα). Γιαυτό και το εξάγουν σε όλο τον κόσμο.
Το κρητικό κατσίκι το τρώνε μόνο στην Κρήτη το Πάσχα και δεν εξάγεται σε καμία χώρα.
Μόνο στην Κρήτη τρώνε κατσίκι το Πάσχα; Παραπληροφόρηση!

Το κάνεις να ακούγεται πάντως θαρρείς και είμαστε οι χωριαταράδες και μας κοιτάνε σιχαμένα οι ντελικάτοι δυτικοί γείτονες..Ναι, έχουμε πολλά "περίεργα" (κακόγουστα, ανθυγιεινά, πες το όπως θες) φαγητά, βλέπε χρήση εντέρων, κρανίων κλπ κλπ αλλά δε νιώθω γι'αυτό υποδεέστερη της γαστριμαργικής κουλτούρας των γειτόνων! Γραμμένο τον έχω το Γερμανό που σοκάρεται με το κατσίκι, κι εγώ σιχαίνομαι που τρώνε οι Γάλλοι πατέ και οι Γιαπωνέζοι ωμό χταπόδι που κουνιέται, τι να κάνουμε τώρα; Δε θα τους κοιτάξω με αηδία ούτε θα το παίξω τόοοοοσο πια σοκαρισμένη όταν πάω στη χώρα τους και μου προτείνουν να το δοκιμάσω.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Το κρητικό κατσίκι το τρώνε μόνο στην Κρήτη το Πάσχα και δεν εξάγεται σε καμία χώρα.
Μόνο στην Κρήτη τρώνε κατσίκι το Πάσχα;
Ναι, κι όχι μόνο στην Κρήτη, αλλά μόνο το Πάσχα και μόνο κρητικό κατσίκι...:shock: Άσε, μην το ψάχνεις...
Λέμε καμιά σαχλαμάρα να περάσει η ώρα. Τουλάχιστον για 2 μέρες θα ηρεμήσουμε...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.340
Αυτό όμως είναι το κορυφαίο:

10. "Topless sunbathing on the beach should be banned. The holiday was ruined as my husband spent all day looking at other women."

:haha::haha::haha:
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
The brochure stated: 'No hairdressers at the accommodation’. We’re trainee hairdressers - will we be OK staying there?

πεθανα στο γελιο:haha::haha::haha::haha:
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Δεν τηγανίζουν ποτέ στη Γερμανία. Μη γράφεις ό,τι νάναι. Το Bratwurst είναι λουκάνικο από βρασμένο χοιρινό κρέας και ψήνεται πάντα στην ψησταριά, στο γκρίλ (ηλεκτρικό ή στα κάρβουνα). .
Ποτε δεν γραφω πραγματα για τα οποια δεν γνωριζω η δεν τα εχω ζησει. Το Bratwurst (απο το brat = τηγανητο) τηγανιζεται σε λιγο λαδι η σε γκριλ οπου τηγανιζεται σε λιγο λαδι η στο λιπος του λουκανικου. Οπως ειναι και οι brat kartofen - τα τηγανισμενα (οχι τηγανητες) σε λιγο λαδι κομματακια πατατας.

Το διασημο βραστο λουκανικο τους ειναι τν bockwurst
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Αυτό όμως είναι το κορυφαίο:

10. "Topless sunbathing on the beach should be banned. The holiday was ruined as my husband spent all day looking at other women."

:haha::haha::haha:
The brochure stated: 'No hairdressers at the accommodation’. We’re trainee hairdressers - will we be OK staying there?

πεθανα στο γελιο:haha::haha::haha::haha:
εκτός από αυτά τα δύο φοβερά.... εμένα με σκότωσαν και αυτά:

"It took us nine hours to fly home from Jamaica to England it only took the Americans three hours to get home."


20. "My fiancé and I booked a twin-bedded room but we were placed in a double-bedded room. We now hold you responsible for the fact that I find myself pregnant. This would not have happened if you had put us in the room that we booked." :clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.765
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom