Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

meniou

New Member
Μηνύματα
4
Likes
6
Δεν ξερω αν ενδιαφερεσαι ακομα, εχουν περασει και μερες. Ειμαι εδω και μια βδομαδα στην Πορτογαλια και τα πραγματα ειναι οπως στην Ελλαδα. Μασκες σε ολους τους εσωτερικους χωρους, τα παντα ειναι ανοιχτα, με λιγοτερο κοσμο μεν, αλλα εχει, τηρουνται οι αποστασεις και παντου εχει αντισηπτικο. Μαλιστα σε ορισμενα μαγαζια σου λενε να απολυμανεις τα χερια σου πριν σε εξυπηρετησουν. Σε ΜΜΜ δεν εχω μπει για να ξερω τι επικρατει.
Σε ευχαριστώ πολύ.. Ναι με ενδιαφέρει ακόμα γτ εχω κλεισμένα εισιτήρια για 15/11.
Κ γω αυτό βλέπω σε μια εφημερίδα της Πορτογαλίας που παρακολουθώ. Εχει πολύ δρόμο ακόμα αλλά ελπίζω να το καταφέρω το ταξιδάκι!
Θνξ για τις πληροφορίες!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.996
Μπαρ και εστιατόρια κλειστά για 15 μέρες από αύριο στην Καταλονία.

https://www.naftemporiki.gr/story/1...nia-kleista-gia-15-imeres-mpar-kai-estiatoria
Απο χθες εκλεισαν στην Ολλανδια και επιπλεον περιορισμος συγκεντρωσης 3 ατομων σε καθε σπιτι. Ειναι που το εβλεπαν χαλαρα και "εξυπνα"...
Οι Βελγοι πιο large, αφηνουν 4 ατομα στα σπιτια.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Απο χθες εκλεισαν στην Ολλανδια και επιπλεον περιορισμος συγκεντρωσης 3 ατομων σε καθε σπιτι. Ειναι που το εβλεπαν χαλαρα και "εξυπνα"...
Χαλαρά και έξυπνα το βλέπουν γιατί με 7,000 ημερήσια κρούσματα δεν έχουν ακόμα επιβάλλει το αστείο μέτρο του να φοράς μάσκα ακόμα και όταν περπατάς μόνος σου στην παραλία μήπως κολλήσουν κορωνοϊό τα βότσαλα. Αν στην Ελλάδα υπήρχαν αναλογικά τα αντίστοιχα κρούσματα, θα είχαν επιβάλλει μάσκες και στον ύπνο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.996
Χαλαρά και έξυπνα το βλέπουν γιατί με 7,000 ημερήσια κρούσματα δεν έχουν ακόμα επιβάλλει το αστείο μέτρο του να φοράς μάσκα ακόμα και όταν περπατάς μόνος σου στην παραλία μήπως κολλήσουν κορωνοϊό τα βότσαλα. Αν στην Ελλάδα υπήρχαν αναλογικά τα αντίστοιχα κρούσματα, θα είχαν επιβάλλει μάσκες και στον ύπνο.
Τελος παντων, τους ευχομαστε καλο λοκ νταουν να εχουνε και υπομονη, ειναι και αμαθοι.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τελος παντων, τους ευχομαστε καλο λοκ νταουν να εχουνε και υπομονη, ειναι και αμαθοι.
Με πληγώνεις αλλά σε συγχωρώ...Πάντως στην περιοχή μου πλέον το 80% φοράει μάσκα στα σούπερ μάρκετ και στα καταστήματα. Ο Ρούτε προσπαθεί πλέον να κάνει υποχρεωτική τη μάσκα με νόμο και πρόστιμο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.996
Με πληγώνεις αλλά σε συγχωρώ...Πάντως στην περιοχή μου πλέον το 80% φοράει μάσκα στα σούπερ μάρκετ και στα καταστήματα. Ο Ρούτε προσπαθεί πλέον να κάνει υποχρεωτική τη μάσκα με νόμο και πρόστιμο.
Δηλαδη με μια καθυστερηση, ερχονται εχει που ειναι και η υπολοιπη Ευρωπη, αλλα και επιπλέον με 6.600 νεκρους σε μόλις 17 εκ. Παν"εξυπνο".
Σε αλλα νεα, αρχιζουν τα στοιχηματα για το αν θα γινουν τα λοκ νταουν σε διαφορες χωρες ακριβως στις διακοπες των Χριστουγεννων η πριν απο το τις γιορτες και να ληξουν εγκαιρα , ωστε να μην εχουν τοση επιπτωση στην οικονομια. Για να δουμε.
 
Last edited:

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δηλαδη με μια καθυστερηση, εερχονται εχει που ειναι και η υπολοιπη Ευρωπη, αλλα και επιπλέον με 6.600 νεκρους σε μόλις 17 εκ. Παν"εξυπνο".
Εγώ μαζί σου.Τη μάσκα μου την φορούσα και με κοιτούσαν περίεργα. Πήγαιναν με τη λογική του 'ελεύθερου λαού' ακόμη και η καραντίνα δεν είναι υποχρεωτική με πρόστιμο. Αλλά ας μην κάνουμε αυτή την συζήτηση εδώ γιατί μπορεί να χρειαστεί να μας τα σβήσω...:p
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Στην Ουγγαρια, οπου η επιδημια καλπαζει, εχουν αναλογιστει τι προσφερει το κλεισιμο των συνορων που παραταθηκε προσφατα για αλλες 30 μερες? Εβλεπα φιλους στις γεματες μπυραριες τους τον αυγουστο, χωρις καμμια μασκα φυσικα, κι αναλογιζομουν ποτε θα ξεσπουσε. Οι κακοι ξενοι φταινε οπως παντα.
Κι εδω οι ελαχιστοτατοι τουριστες τον εφεραν στα νησια κ στην Αττικη. Τουλαχιστον επικρατει ακομα η λογικη εδω κι εχουμε καποιους σοβαρους ανθρωπους στα ηνια.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.354
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom