Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Για το αντιστροφο μαθαινεις τιποτε?θα δεχτει η Γερμανια τουριστες το καλοκαιρι,εστω απο καποιες χωρες?
βασικά δεν λένε τίποτα...η αλήθεια είναι ότι αυτό που τους καίει είναι πως να πάνε εξωτερικό όχι πως να έρθουν τουρίστες....εκτος από εσωτερικό τουρισμό
 

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Δεν ξερω που πρεπει να μπει αυτη η αναρτηση,θελω ομως να πω οτι τοσα χρονια,τοσα ξενοδοχεια και καταλυματα ,τοσες επαφες και χτες ελαβα απο το ξενοδοχειο που εμεινα 7 βραδυα στη Λυον,μεηλ απο τα ατομα της ρεσεψιον για να μαθουν αν ειμαι καλα και πως ειναι η κατασταση μου.Ακομα κι αν ειναι ενα τυπικο δειγμα ευγενειας η κινηση πολιτικης του ξενοδοχειου,μου αρεσε και το χαρηκα.Τους απαντησα ευχαριστωντας τους και αποδειχτηκε πως με θυμοντουσαν πολυ καλα...
ναι k εγώ έχω δεχθεί δεκάδες μηνύματα από ξενοδοχεία, στην Austria κυρίως, k πολλοί λένε μάλιστα ότι μπορείς να αγοράσεις κουπόνια με 50% έκπτωση για διαμονή η να κανεις κράτηση με δωρεάν ακύρωση η αλλαγή ημερομηνίας ως 7 μέρες πριν
 

Sanna1971

Member
Μηνύματα
124
Likes
213
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη
14:46 Tourism commissioner thinks summer holidays could be possible in many EU countries
The federal government’s tourism commissioner, Thomas Bareiß (CDU), believes that summer holidays will not only be possible in Germany, but also in many EU countries. “This particularly applies to our neighboring countries, such as Austria, France, Belgium, Poland, or the Netherlands,” Bareiß told the newspaper “Tagesspiegel”. “But I wouldn't write off other regions in Europe, for example the Balearic Islands or the Greek islands.” If there are hardly any new infections there and medical care is available, “you could also consider a summer holiday there,” Bareiß told the newspaper. Discussions are already taking place at the EU level and with the World Tourism Organization, the UNWTO, about what standards would have to be met.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.144
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
@tripakias Ποια είναι η γνώμη σου για το σχέδιο;
Οσοι πατε διακοπες σε ξενοδοχεια να ειστε ευγενικοι με το προσωπικο (αν κι αυτο ειναι μαζι σας φυσικα), να τηρειτε τους κανονισμους και να ακουτε τις οδηγιες.
Προβλεπεται δυσκολο Καλοκαιρι για τους εργαζομενους. Απο τη μια η αβεβαιοτητα αν θα εχουν δουλεια και για ποσο και απο την αλλη οι κινδυνοι για την υγεια τους και οι ευθυνες για την υγεια των φιλοξενουμενων. Ας μην κανουν και τους χωροφυλακες. Αν και με Ελληνες και Βαλκανιους επισκεπτες σχεδον αδυνατο να το αποφυγουν.

Με τα περισσοτερα συμφωνω. Διαφωνω ή δεν εχω σαφη αποψη για καποια λιγα. Ας πουμε με τον κλιματισμο στα δωματια ή τι θα γινει με τις εξωτερικες πισινες κα. Θα κανω υπομονη 2 μερες να δω το τελικο πρωτοκολλο και τους υγειονομικους κανονες.

Επισης περιμενω καποια ρυθμιση που θα παρεχει ασφαλεια στα ξενοδοχεια προκειμενου να μην αξιωνουν οι επισκεπτες αποζημιωση σε περιπτωση covid-19. Καθως και εξασφαλιση της μισθοδοσιας και των ασφαλιστικων εισφορων του προσωπικου σε περιπτωση καραντινας.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Οσοι πατε διακοπες σε ξενοδοχεια να ειστε ευγενικοι με το προσωπικο (αν κι αυτο ειναι μαζι σας φυσικα), να τηρειτε τους κανονισμους και να ακουτε τις οδηγιες.
Προβλεπεται δυσκολο Καλοκαιρι για τους εργαζομενους. Απο τη μια η αβεβαιοτητα αν θα εχουν δουλεια και για ποσο και απο την αλλη οι κινδυνοι για την υγεια τους και οι ευθυνες για την υγεια των φιλοξενουμενων. Ας μην κανουν και τους χωροφυλακες. Αν και με Ελληνες και Βαλκανιους επισκεπτες σχεδον αδυνατο να το αποφυγουν.

Με τα περισσοτερα συμφωνω. Διαφωνω ή δεν εχω σαφη αποψη για καποια λιγα. Ας πουμε με τον κλιματισμο στα δωματια ή τι θα γινει με τις εξωτερικες πισινες κα. Θα κανω υπομονη 2 μερες να δω το τελικο πρωτοκολλο και τους υγειονομικους κανονες.

Επισης περιμενω καποια ρυθμιση που θα παρεχει ασφαλεια στα ξενοδοχεια προκειμενου να μην αξιωνουν οι επισκεπτες αποζημιωση σε περιπτωση covid-19. Καθως και εξασφαλιση της μισθοδοσιας και των ασφαλιστικων εισφορων του προσωπικου σε περιπτωση καραντινας.
Προσυπογράφω.
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Διακοπες με μασκες και social distancing δεν υφιστανται. Εαν καποιος θελει να παει σε ξενοδοχειο που εχει στους κανονισμους του μασκες και να μην πλησιαζετε και να προσεχετε αν ειναι κοντα σας ο αλλος στην πισινα κλπ κλπ, ε αυτος φταιει που το επελεξε.

Προτιμω να παω σε καποια υπαναπτυκτη χωρα τυπου Μαυροβουνιου που προκειμενου να βγαλει λεφτα θα παραμερισει τις οδηγιες, παρα να εχω τυπους πανω απ το κεφαλι μου να με τσεκαρουνε.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Διακοπες με μασκες και social distancing δεν υφιστανται. Εαν καποιος θελει να παει σε ξενοδοχειο που εχει στους κανονισμους του μασκες και να μην πλησιαζετε και να προσεχετε αν ειναι κοντα σας ο αλλος στην πισινα κλπ κλπ, ε αυτος φταιει που το επελεξε.

Προτιμω να παω σε καποια υπαναπτυκτη χωρα τυπου Μαυροβουνιου που προκειμενου να βγαλει λεφτα θα παραμερισει τις οδηγιες, παρα να εχω τυπους πανω απ το κεφαλι μου να με τσεκαρουνε.
1. Δεν έχει αναφερθεί πουθενά γενικός κανονισμός περί μασκών για τους επισκέπτες...
2. Υπανάπτυκτη χώρα το Μαυροβούνιο;; Το ακούσαμε κι αυτό...
3. Για κάποιους οι διακοπές με social distancing όχι μόνο υφίστανται αλλά ήταν ανέκαθεν ό,τι καλύτερο. Ακόμα και προ κορωνοιού.
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
1. Δεν έχει αναφερθεί πουθενά γενικός κανονισμός περί μασκών για τους επισκέπτες...
2. Υπανάπτυκτη χώρα το Μαυροβούνιο;; Το ακούσαμε κι αυτό...
3. Για κάποιους οι διακοπές με social distancing όχι μόνο υφίστανται αλλά ήταν ανέκαθεν ό,τι καλύτερο. Ακόμα και προ κορωνοιού.
1. Σωστο, το σχολιο μου ηταν ενα παραδειγμα σε αυτο που ειπε ο tripakias για τη συμπεριφορα προς το προσωπικο που θα κανει τη δουλεια του. Συμφωνω οτι δεν θα φταιει το προσωπικο, αλλα ο πελατης που θα εχει κλεισει διακοπες καπου χωρις να κοιταει τις συνθηκες.

2. Το Μαυροβουνιο ειναι υπαναπτυκτο για ευρωπαικα δεδομενα, και αρκετα πιο διεφθαρμενο, κατι το οποιο στην περιπτωση μας ειναι θετικο, μιας που θα παραμερισει off the record πολλους κανονισμους προκειμενου να μη του φυγουν οι τουριστες.
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
the Elysée confirmed that visitors to France from the UK and the Schengen zone will not be subject to 2-week quarantines upon arrival in France.

Σημαντικο νεο για τη Γαλλια !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.899
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom