Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Μηνύματα
959
Likes
5.226
Οπότε να ρωτήσω κι εγώ κάτι με τη σειρά μου.Χωρα δλδ που θα πει φέτος εγώ δεν χρειάζομαι πιστοποιητικό(με αρνητικό τεστ στην είσοδο) θα μαζέψει όλο το χρήμα από το τουρισμό;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.751
Οπότε να ρωτήσω κι εγώ κάτι με τη σειρά μου.Χωρα δλδ που θα πει φέτος εγώ δεν χρειάζομαι πιστοποιητικό(με αρνητικό τεστ στην είσοδο) θα μαζέψει όλο το χρήμα από το τουρισμό;
Αν έχει εμβολιάσει τον πληθυσμό της, ίσως.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Οπότε να ρωτήσω κι εγώ κάτι με τη σειρά μου.Χωρα δλδ που θα πει φέτος εγώ δεν χρειάζομαι πιστοποιητικό(με αρνητικό τεστ στην είσοδο) θα μαζέψει όλο το χρήμα από το τουρισμό;
Θα πρέπει η χώρα να έχει και τουριστικά πλεονεκτήματα όπως αυτά που έχει η Ελλάδα αλλιώς πόσοι περισσότεροι πχ να πάνε στη Λιθουανία αν μειώσει τις απαιτήσεις και τι να κάνουν εκεί καλοκαιριάτικα έστω και αν δε χρειάζονται "πιστοποιητικό";

Τα λεφτά θα τα μαζέψουν χώρες σαν την Ελλάδα που έχουν μεγάλη τουριστική ζήτηση αν δεν απαιτούν πριν το ταξίδι ούτε πιστοποιητικό ούτε το ακριβό pcr τεστ.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Οπότε να ρωτήσω κι εγώ κάτι με τη σειρά μου.Χωρα δλδ που θα πει φέτος εγώ δεν χρειάζομαι πιστοποιητικό(με αρνητικό τεστ στην είσοδο) θα μαζέψει όλο το χρήμα από το τουρισμό;
απαντησε μονος σου. λες να μην υπαρχει χωρα, ειδικα εκτος ΕΕ, που να μην απαιτει τιποτε κ χωρις να εχει εμβολιασει κανενα πολιτη της? χωρα δημοκρατικη που ειχε 0 κρουσματα ενω οι διπλανες της χωρες ειχαν φουλ..ονοματα δε λεμε.
ως το καλοκαιρι ισως κ να εχει προσφερθει στους παντες, οποτε αδικα συζηταμε, πολυ προωρες συζητησεις.
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
απαντησε μονος σου. λες να μην υπαρχει χωρα, ειδικα εκτος ΕΕ, που να μην απαιτει τιποτε κ χωρις να εχει εμβολιασει κανενα πολιτη της? χωρα δημοκρατικη που ειχε 0 κρουσματα ενω οι διπλανες της χωρες ειχαν φουλ..ονοματα δε λεμε.
ως το καλοκαιρι ισως κ να εχει προσφερθει στους παντες, οποτε αδικα συζηταμε, πολυ προωρες συζητησεις.
Το σκεφτόμουν κι εγώ πριν θέσω το ερώτημα μου ότι αυτή η χώρα θα παίζει "εκτός συναγωνισμού".
Όσο για τον εμβολιασμό στη χώρα μας,κατά το κρατικό σάιτ emvolio.gov.gr έως σήμερα έχουν εμβολιαστεί 200.000 άτομα,σε ένα μήνα από την αρχή των εμβολιασμών.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Η Ευρωπαϊκή Επιτροπή πάντως προκρίνει το πιστοποιητικό εμβολιασμού και θέτει γνησιότητας του.

Πρώτο «πράσινο» φως της Κομισιόν για το πιστοποιητικό εμβολιασμού
Για να μη δημιουργειται συγχυση, η ειδηση αφορα τους ιατρικους σκοπους οπως λεει το αρθρο, οχι τους ταξιδιωτικους που συζηταμε.
 
Last edited:

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.517
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Βόμβα! Να δούμε αν θα ακολουθήσουν κι άλλες χώρες.
Εχει προηγηθει το Βελγιο.
Οποιος διαβαζει ξενο τυπο, βλεπει οτι κι αλλη μεγαλη κεντροευρωπαικη χωρα ανακοινωσε την ιδια προθεση ως τον Μαρτη.
 
Last edited:

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ταξίδι-Όνειρο
Κιλιμάντζαρο
Βγηκε πριν από πεντε μερες η Αθήνα απο περιοχες υψηλου κινδύνου για Γερμανία. Επομένως απο σχεδον όλη την Ελλάδα με εξαίρεση Μακεδονία, Θεσσαλία εισέρχεσαι στη Γερμανία χωρις τεστ και συμπήρωση φόρμας. Κατα τα άλλα παραταση μέτρων εκεί μεχρι τέλος Φλεβάρη.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.373
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom