Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.316
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ρε συ εγω βαζω αρθρο του CDC κ απαντας με τουιτς? Σοβαρεψου ειπαμε. Δεν θα λυσουμε τετοια θεματα εδω με τουιτς, αρθρα κ λοιπες μπουρδες.
Tη μελετη του ινστιτούτου που ανέλαβε την ποιοτική ανάλυση για λογαριασμό του Υπ. Υγείας του Ισραήλ παρέθεσα.

Σε άλλα νέα, η Κούβα πέραν της εξαγωγής εκατομμυρίων εμβολίων (που δεν το βλέπω απίθανο) επιμένει ότι θα εμβολιάζει τουρίστες
Coronavirus Vaccine Nears Final Tests in Cuba. Tourists May Be Inoculated.

Ειλικρινά δεν ξέρω πώς σκέφτονται να το εφαρμόσουν, υπάρχουν άπειρα θέματα με αυτό, ακόμη και πολύ απλά:
1. απ' ό,τι φαίνεται θα αργήσει τόσο η παραγωγή που οι πολίτες του πρώτου κόσμου θα έχουν εμβολιαστεί πριν σκεφτούν καν να πάνε στην Κούβα. Τριτοκοσμικοί πολίτες δε νομίζω να πάνε για διακοπές στην Κούβα, επομένως ποιον θα εμβολιάσουν, τους ήδη εμβολιασμένους;
2. Άντε και πας στην Κούβα κι εμβολιάζεσαι, δεν ξέρω πού και πώς θα βοηθάει ένα εμβόλιο που έγινε στην Κούβα, θα το δέχεται η χώρα προέλευσης; Δηλαδή αν εγώ έχω πιστοποιητικό εμβολιασμού στην Κούβα η ΕΕ θα το δέχεται ώστε να μπαίνω στο fast track; Χλωμό.

Αυτή τη στιγμή η Ουκρανία δέχεται ταξιδιώτες από την Ελλάδα με μοναδική απαίτηση να αγοράσουν συγκεκριμένη ασφάλεια , δεν απαιτείται καν PCR.
Visit Ukraine - Information and Rules

H Ιαπωνία σήμερα ήρε το emergency status πλην Τόκυο και σκέφτονται σοβαρά να επιτρέψουν και θεατές στους Ολυμπιακούς Αγώνες, ενδεχομένως μόνο Ιάπωνες.
Tokyo 2020 President claims limited number of fans should attend Games
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Και κάποιες επιπλέον πληροφορίες για το πιστοποιητικό εμβολιασμού
Πιστοποιητικό εμβολιασμού - Κομισιόν: Δεν θα υπάρχουν διακρίσεις
Ξεχωρίζω τα"δεν θα έχει μόνο πληροφορίες για τον εμβολιασμό, αλλά επίσης θα καλύπτει και όποιον έχει αντισώματα έχοντας αναρρώσει από την ασθένεια ή όποιον έχει υποβληθεί σε τεστ "
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.594
Likes
9.771
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Οι μετοχές πάντως σε cruise ferries, resorts και αεροπορικών καλπάζουν προς τα πάνω..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Γιατί υπάρχει όλον αυτόν τον καιρό δυνατότητα να ταξιδέψει κανείς για τουρισμό σε κάποιο μέρος του κόσμου?
Ναι φυσικά. Απλά μπορεί να ισχύουν διάφορα μέτρα (πχ αρνητικά τεστ ή καραντίνα). Η Αμερική ωστόσο είναι στην κατηγορία "κλειστά σύνορα" για τουρισμό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.826
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom