Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.657
Likes
50.451
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Παιδιά για την έκδοση green pass.....οι 14 μέρες από πότε μετράνε;
Εμβολιάζομαι στις 12.6 και στις 26.6 έχω πτήση για Ιταλία......φεύγω κανονικά με το χαρτί του εμβολιασμού ή θα χρειαστεί και PCR?
Ακόμη κι αν δεν μετρήσεις τη μέρα του εμβολιασμού, πάλι 14 βγαίνουν. Δε βλέπω το πρόβλημα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.284
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ακόμη κι αν δεν μετρήσεις τη μέρα του εμβολιασμού, πάλι 14 βγαίνουν. Δε βλέπω το πρόβλημα.
Υπαρχει ενα μικρο προβλημα. Δεν υπαρχει το green pass ακομα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.657
Likes
50.451
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Υπαρχει ενα μικρο προβλημα. Δεν υπαρχει το green pass ακομα.
Ε ναι, λέμε αν υπάρχει τότε, αν δεν υπάρχει είναι ως μη γενόμενη η συζήτηση, δε μιλάει για σήμερα ο άνθρωπος.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.284
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ε ναι, λέμε αν υπάρχει τότε, αν δεν υπάρχει είναι ως μη γενόμενη η συζήτηση, δε μιλάει για σήμερα ο άνθρωπος.
Θυμιζω οχι μονο να υπαρχει αλλα κ να μην εχουν προσθεσει οι εκατερωθεν χωρες τεστ η καραντινα που θα ειναι ελευθερες να το κανουν...με λιγα λογια καθε συζητηση για green pass ειναι ανευ πρακτικου αντικρυσματος..
 

mosaicm

Member
Μηνύματα
104
Likes
49
Παιδιά για την έκδοση green pass.....οι 14 μέρες από πότε μετράνε;
Εμβολιάζομαι στις 12.6 και στις 26.6 έχω πτήση για Ιταλία......φεύγω κανονικά με το χαρτί του εμβολιασμού ή θα χρειαστεί και PCR?
Μιλαμε παντα και για 2η δοση ετσι ?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.988
Likes
40.872
Η χειμωνιατικη υπεραισιοδοξια για το Green Pass στο φορουμ θα καταγραφει διπλα στο "μεχρι τον Απριλη θα εχει εμβολιαστει η μιση ανθρωποτητα".
Τελος παντων, βλεπω με πολλα ερωτηματικα τα καλοκαιρινα προγραμματα. Ειναι τελος Μαη σχεδον και εχω κοσμο εξω που φοβαται να κλεισει να ερθει Ελλαδα η κλεινει με την υποψια οτι θα πεταξει τα εισιτηρια. Το ιδιο κι εγω αντιστροφα.
@Samion περσι το καλοκαιρι τσεκαρα καθε μερα για τη Βενετια αυτη τη σελιδα που εδειχνε τα κρουσματα αλλα και τι παιζει σε μετακινησεις και μουσεια απο μερα σε μερα για τη Βενετια. Coronavirus Covid 19 Lockdown in Venice Italy
Υπαρχει καμια αντιστοιχη σελιδα για τη Ναπολη? Γιατι βλεπω μονο για Ρωμη σ αυτην που επισης ειναι στο πλανο.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Η χειμωνιατικη υπεραισιοδοξια για το Green Pass στο φορουμ θα καταγραφει διπλα στο "μεχρι τον Απριλη θα εχει εμβολιαστει η μιση ανθρωποτητα".
Τελος παντων, βλεπω με πολλα ερωτηματικα τα καλοκαιρινα προγραμματα. Ειναι τελος Μαη σχεδον και εχω κοσμο εξω που φοβαται να κλεισει να ερθει Ελλαδα η κλεινει με την υποψια οτι θα πεταξει τα εισιτηρια. Το ιδιο κι εγω αντιστροφα.
Είναι πολύ δύσκολο να βρεθεί μια λύση κοινής αποδοχής τουλάχιστον αυτή τη στιγμή, που να καλύπτει τις βασικές αρχές για ελεύθερη μετακίνηση εντός της ΕΕ. Επίσης εγείρεται θέμα προσωπικών δεδομένων αλλα και ιατρικού απορρήτου. Προσωπικά εκτιμώ ότι είναι πιθανότερες οι διακρατικές συμφωνίες.
 
Last edited:
Μηνύματα
2.487
Likes
3.194
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Είναι πολύ δύσκολο να βρεθεί μια λύση κοινής αποδοχής τουλάχιστον αυτή τη στιγμή, που να καλύπτει τις βασικές αρχές για ελεύθερη μετακίνηση εντός της ΕΕ. Επίσης εγείρεται θέμα προσωπικών δεδομένων αλλα και ιατρικού απορρήτου. Προσωπικά εκτιμώ ότι είναι πιθανότητες οι διακρατικές συμφωνίες.
ακριβώς!
πάλι θα ομαλοποιηθεί κάπως η κατάσταση με διακρατικές,διμερείς συμφωνίες
αυτό εκτιμώ κι εγώ
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.284
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Η χειμωνιατικη υπεραισιοδοξια για το Green Pass στο φορουμ θα καταγραφει διπλα στο "μεχρι τον Απριλη θα εχει εμβολιαστει η μιση ανθρωποτητα".
Τελος παντων, βλεπω με πολλα ερωτηματικα τα καλοκαιρινα προγραμματα. Ειναι τελος Μαη σχεδον και εχω κοσμο εξω που φοβαται να κλεισει να ερθει Ελλαδα η κλεινει με την υποψια οτι θα πεταξει τα εισιτηρια. Το ιδιο κι εγω αντιστροφα.
@Samion περσι το καλοκαιρι τσεκαρα καθε μερα για τη Βενετια αυτη τη σελιδα που εδειχνε τα κρουσματα αλλα και τι παιζει σε μετακινησεις και μουσεια απο μερα σε μερα για τη Βενετια. Coronavirus Covid 19 Lockdown in Venice Italy
Υπαρχει καμια αντιστοιχη σελιδα για τη Ναπολη? Γιατι βλεπω μονο για Ρωμη σ αυτην που επισης ειναι στο πλανο.
ειμαι πιο αισιοδοξος ομολογω...εκ φυσεως μαλλον. κ ο καπταιν του hms Erebus ηταν...
ξεκινουν στη Ναπολη κ Σικελια εμβολιασμοι νονστοπ, 24 ωρες το 24ωρο. υποθετω οι πιο νεοι θα κλεινουν 3-4πμ..δεν τη λες κ ιδια με περσυ την κατασταση..αισιοδοξια, οταν θα πας θα ειναι ολα ανοικτα. το 15γουστο προβλεπουν να καταργηθει κ η μασκα εξω. δεν ειδα καποιο σαιτ κ ουτε θα το χρειαστεις. θα περασετε ανετα κ υπεροχα. οπωσδηποτε Καπρι! κ ανακαπρι με καμπριο αντικα κ μετα τελεφερικ...τα ξερεις αυτα..
 

Jojo Makri

Member
Μηνύματα
8
Likes
5
Καλησπέρα, έκλεισα με 10 ευρω Καλαμάτα-Μιλάνο για Αγίου πνεύματος, η συνολική διαμονή ειναι 3 μερες(λιγότερο από 72 ώρες στο σύνολο). Αν το pcr που θα κάνω στην Ελλάδα βγει οριακά πριν την επιβίβαση, μπορώ με το ίδιο να επιστρέψω; (η Ελλάδα ζητάει αρνητική δοκιμή έως πριν 72 ώρες) Ευχαριστώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.490
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom