Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Kostass

Member
Μηνύματα
213
Likes
362
Είστε σίγουροι ότι η Σουηδία θα είναι επισκέψιμη ? Entry ban on travel to Sweden extended, but entry restrictions from Nordic countries lifted
Ως τον Αύγουστο,ελπίζουμε.Αν δεν κάνω λάθος, ακομα και τώρα η είσοδος στη Σουηδία σε
εμβολιασμένους ή με αρνητικά τεστ πολίτες της ΕΕ επιτρέπεται.
 
Last edited:

marian23

Member
Μηνύματα
63
Likes
761
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΜΑΙΑΜΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΤΝΑΜ
Καλημέρα σκέφτομαι σοβαρά τώρα να κλείσω ταξίδι στο Παρίσι με τον άντρα μου κ την 3 χρόνων τζαναμπετισσα μου 27 Ιουνίου με 30 ιουνιου. ερώτηση είμαστε κ οι 2 εμβολιασμενοι, αλλά σίγουρα θα χρειαστεί pcr test.αυτο που το κάνουμε? Σε ιδιωτικό κέντρο η μπορούμε κ σε δημόσιο νοσοκομείο? Υπάρχει υποχρεωτική καραντίνα αν είμαστε αρνητικοί? Κ στο Παρίσι που θα το κάνουμε το pcr για να έρθουμε Ελλάδα? Συγνώμη a priori για το βαμβακοσατεν σεντόνι!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Καλημέρα σκέφτομαι σοβαρά τώρα να κλείσω ταξίδι στο Παρίσι με τον άντρα μου κ την 3 χρόνων τζαναμπετισσα μου 27 Ιουνίου με 30 ιουνιου. ερώτηση είμαστε κ οι 2 εμβολιασμενοι, αλλά σίγουρα θα χρειαστεί pcr test.αυτο που το κάνουμε? Σε ιδιωτικό κέντρο η μπορούμε κ σε δημόσιο νοσοκομείο? Υπάρχει υποχρεωτική καραντίνα αν είμαστε αρνητικοί? Κ στο Παρίσι που θα το κάνουμε το pcr για να έρθουμε Ελλάδα? Συγνώμη a priori για το βαμβακοσατεν σεντόνι!
Πάνω κάτω τις ίδιες μέρες έχω κλεισει και εγω Παρίσι με παιδί.
Αυτά που έχω καταλάβει ότι ισχύουν μέχρι τώρα (αλλά εικάζω ότι θα υπάρχουν αλλαγες λόγω πράσινου πιστοποιητικου), στην είσοδο στην Γαλλία χρειάζεται PCR για τους άνω των 12 ανεξαρτήτως εμβολίων και δεν υπάρχει καραντίνα.
Στην επιστροφή στην Ελλάδα αν έχουν περάσει 14 μέρες από τον εμβολιασμό δεν χρειάζεσαι τεστ, αλλά χρειάζονται τα παιδιά άνω των 5.
Έχε υπόψη σου ότι εως 30/6 ισχύει απαγόρευση κυκλοφορίας μετά τις 11. Επίσης δες ποια αξιοθέτα σε ενδιαφέρουν πχ ο πύργος του Αιφελ ανοίγει ξανά στις 16/7.
 

marian23

Member
Μηνύματα
63
Likes
761
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΜΑΙΑΜΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΤΝΑΜ
Πάνω κάτω τις ίδιες μέρες έχω κλεισει και εγω Παρίσι με παιδί.
Αυτά που έχω καταλάβει ότι ισχύουν μέχρι τώρα (αλλά εικάζω ότι θα υπάρχουν αλλαγες λόγω πράσινου πιστοποιητικου), στην είσοδο στην Γαλλία χρειάζεται PCR για τους άνω των 12 ανεξαρτήτως εμβολίων και δεν υπάρχει καραντίνα.
Στην επιστροφή στην Ελλάδα αν έχουν περάσει 14 μέρες από τον εμβολιασμό δεν χρειάζεσαι τεστ, αλλά χρειάζονται τα παιδιά άνω των 5.
Έχε υπόψη σου ότι εως 30/6 ισχύει απαγόρευση κυκλοφορίας μετά τις 11. Επίσης δες ποια αξιοθέτα σε ενδιαφέρουν πχ ο πύργος του Αιφελ ανοίγει ξανά στις 16/7.
Σε ευχαριστώ πολύ!!! Πάμε για κύριο λογο Disneyland κ Βερσαλλίες!! Απαγόρευση 11 ε??? Τα λαμπάκια που ανάβουν κ σβήνουν κ ανάβουν στον πύργο δεν θα μπορέσουμε να τα δούμε?? Από Θεσσαλονίκη ξεκινάτε?
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
806
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Σε ευχαριστώ πολύ!!! Πάμε για κύριο λογο Disneyland κ Βερσαλλίες!! Απαγόρευση 11 ε??? Τα λαμπάκια που ανάβουν κ σβήνουν κ ανάβουν στον πύργο δεν θα μπορέσουμε να τα δούμε?? Από Θεσσαλονίκη ξεκινάτε?
καλημερα! τα λαμπάκια στον πυργο, τον Σεπτεμβρη του 20 που πηγα, αναβοσβηναν απο τις 21.00 ανά μια ώρα (για πέντε λεπτά) !! οπότε σιγουρα θα το απολάυσετε... Βερσαλλίες θέλει υπομονή γιατι έχει πολύ περπάτημα! disneyland ειναι φανταστικά, και λογικά δεν θα συναντήσετε πολλες ουρές!
 

kostas travel

Member
Μηνύματα
57
Likes
197
Ταξίδι-Όνειρο
Μιανμάρ
Καλησπέρα τον Αύγουστο σκέφτομαι να κάνω ένα ταξίδι μιας εβδομάδας στην Ζανζιβαρη. Έχω κάνει και τις 2 δόσεις του εμβολίου. Ξέρει κάποιος να μου πει αν προβλέπεται καραντίνα κατά την επιστροφή στην Ελλάδα;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.395
Likes
14.343
Καλησπέρα τον Αύγουστο σκέφτομαι να κάνω ένα ταξίδι μιας εβδομάδας στην Ζανζιβαρη. Έχω κάνει και τις 2 δόσεις του εμβολίου. Ξέρει κάποιος να μου πει αν προβλέπεται καραντίνα κατά την επιστροφή στην Ελλάδα;
Με 2 δόσεις+14 μέρες λογικά και αν δεν είναι πολύ χειρότερα δεν θα έχει καραντίνα στην επιστροφή.
 

mosaicm

Member
Μηνύματα
104
Likes
49
Καλησπέρα τον Αύγουστο σκέφτομαι να κάνω ένα ταξίδι μιας εβδομάδας στην Ζανζιβαρη. Έχω κάνει και τις 2 δόσεις του εμβολίου. Ξέρει κάποιος να μου πει αν προβλέπεται καραντίνα κατά την επιστροφή στην Ελλάδα;
Οταν βγαινεις απο ΕΕ τα πραγματα περιπλεκονται . Προφανως τα παντα ειναι ρευστα και κανεις δεν μπορει να ξερει οταν γυρισεις τι επιδημιολογικη εικονα θα εχει η χωρα απο την οποια ερχεσαι. Σκεψου απο την ινδικη μεταλλαξη που εγινε εκατομβη στην Ινδια επηρεαστηκαν με εντονη επιδεινωση τοσο οι Στι Λανκα, οι Μαλδιβες οσο και οι Σευχελες . Και μετα πιο νησι ειναι "κοντα" εκει ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.201
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom